Рейтинг довіри до споживчих брендів 2016 року

З кінця жовтня по 6 листопада соціологічне онлайн-сервіс "Центр дослідження масового електронного свідомості" ( "ЦІМЕС") проводив опитування користувачів "ВКонтакте" про те, яким споживчим брендам вони довіряють найбільше. Респонденти перерахували мобільних операторів, фінансові організації та страховиків, які своєю роботою заслужили найбільшу довіру.

Рейтинг довіри до мобільних операторів зв'язку

Ось як виглядає рейтинг стільникових операторів, які користуються найбільшою довірою користувачів в 2016 році. В опитуванні, крім жителів інших країн, брали участь 45 тисяч росіян.

Переможець цьогорічного топ-8 той же, що і в минулому році, і це дуже приємно для МТС. Поза "ВКонтакте" відгуки про це операторі дуже різні, від дифірамбів до абсолютно негативних. Хвалять за швидкий інтернет, гарна якість зв'язку, дешеві тарифи і повсюдне поширення вишок і офісів, а лають за нав'язування платних послуг, дорогий роумінг і не завжди компетентний і чуйний персонал.

Результати трьох інших лідерів мобільного ринку: оператор Tele2 поліпшив свої позиції, хай і на десяті частки відсотка (17, 7% в порівнянні з 17, 3% в 2015 році), а от довіру користувачів до операторам "Мегафон" і "Білайн" зменшилася, через що "Мегафон" перемістився на третю позицію.

Якщо брати розподіл популярності мобільних операторів по регіонах, то там ситуація наступна.У Челябінській області найбільшу довіру заслужив Tele2, в Свердловській - "Мотив", за загальним результатом набрав всього 1%. Активність компанії Tele2, яка наполегливо намагається зробити з "великої трійки" "велику четвірку" йде лише на користь абонентам. А ось в Москві зрушити з п'єдесталу довіри МТС не вдалося, у нього 28, 2% голосів. Слідом йде "Білайн" (22, 2%), на третьому рядку - "Мегафон" (15, 6%). Теле2 набрав в столиці лише 13, 8% голосів.

Рейтинг довіри до банків

Місця в рейтингу довіри до банків 2016 роки (створений на основі опитування 12 590 осіб, що проживають в Росії) розподілилися наступним чином.

"Сбербанк" в осяжному майбутньому навряд чи поступиться конкурентам першу сходинку. Він же очолює рейтинг надійності банків РФ за офіційними даними Центробанку. Довіра до нього рік від року лише зростає. Цьому є кілька пояснень:

 • найтриваліша робота на ринку банківських послуг з усіх російських кредитних організацій;
 • порівняно низькі процентні ставки на іпотечні та кредитні програми;
 • безліч відділень навіть у віддалених областях країни;
 • цілодобові банкомати;
 • наявність доступного і зрозумілого онлайн-сервісу і бонусна програма;
 • зручний сервіс з електронною чергою, мінімізує черзі.

У 2015 році "Ощадбанку" довіряли 57, 5% опитаних, а в нинішньому вже 60, 7%. Причому найбільше схильні до "Ощадбанку" жителі Челябінська (73% голосів), а найменше довіряють йому в Новосибірській області (53%).

За що часто лають "Сбербанк" в клієнтських відгуках:

 • при виникненні проблем потрібен тривалий час на їх рішення;
 • співробітники не завжди попереджають про всі тонкощі обслуговування карти;
 • низька процентна ставка за вкладами, особливо тим, які вимагають за все тисячі рублів для відкриття.З вигідними банківськими вкладами 2016 року можна ознайомитися в нашому рейтингу;
 • часті збої в роботі банкоматів.

Другий і третій номери в банківському опитуванні, як і в попередньому році дісталися ВТБ (7, 3%) і Альфа-банку (4, 5%).

Самим непопулярним у респондентів виявився "Юникредит", якому довіряють менше 1% опитаних користувачів "ВКонтакте".

Рейтинг довіри до страхових компаній

Нарешті третім пунктом в опитуванні "ЦІМЕС" йшли страхові компанії з найвищим рівнем довіри. У цьому опитуванні брали участь 17 463 росіян.

Думка респондентів за рік залишилося незмінним і лідери і аутсайдери рейтингу не змінилися. А ось довіру до страховиків знизилася. Якщо в 2016 році 41. 5% опитаних повідомили, що не можуть назвати бренд зі страхового сектора, якому вони б довіряли, то в минулому році цей показник становив 40%.

Лідером списку виявився "Росгосстрах". Це найбільша організація з вхідних в рейтинг страхових компаній ОСАГО, за такими критеріями як активи, масштаби, страхові резерви і зібрані премії. Її сильні сторони:

 • присутність майже в кожному російському місті;
 • працює на ринку 1992 року;
 • безкоштовна доставка поліса.

Негативні відгуки пов'язані з великими чергами і складнощами при оформленні ОСАЦВ (щоб зробити це швидко і без проблем доводиться додатково укладати договір про страхування життя), невеликими виплатами і тривалими термінами розгляду справ.

Рядком нижче "Росгосстраха" розмістилася компанії ВТБ-страхування, якій довіряють 6% опитаних. І в топ-3 лідерів увійшла компанія РЕСО-гарантія з 5, 8% голосів.

Нижче всіх довірчі позиції у "Ингосстраха" (4, 1%) і "Альфастрахование" (4, 7%).

І 6% респондентів довіряють страховикам, не представлених в списку "ЦІМЕС".