Рейтинг бізнес-шкіл Росії

Ступінь MBA, як правило, високо цінують роботодавці, розглядаючи претендентів на посади високого рівня. У Росії близько 150 бізнес-шкіл пропонують пройти навчання і отримати жадану ступінь Магістра ділового адміністрування.

Однак дійсно якісну освіту за західними стандартами з урахуванням російських особливостей пропонують одиниці навчальних закладів. Кращі з них увійшли в наш сьогоднішній рейтинг бізнес-шкіл Росії .

Зміст:

  • 5. "МІРБІС"
  • 4. Академія народного господарства
  • 3. СКОЛКОВО
  • 2. Вища школа менеджменту СПбДУ
  • 1. Міжнародна школа бізнесу Фінансової академії при Уряді РФ

5. "МІРБІС"

В 1988 році на основі угоди між урядами Італії та СРСР був створений інститут "МІРБІС". Всі програми інституту мають міжнародну акредитацію. Слухачі "МІРБІС" мають можливість отримати диплом британського The Institute of Commercial Management (ICM). Диплом і сертифікати ICM визнаються більш ніж в 80 країнах світу. Для здобувачів ступеня MBA в "МІРБІС" діють 15 програм, серед яких "Фінансовий менеджмент", "Маркетинг", "Стратегічний менеджмент і підприємництво", "Банківський і інвестиційний менеджмент". Вартість програми MBA в інституті стартує від 480 тисяч рублів.

4. Академія народного господарства

Набір програм MBA в ВУЗі традиційний, але з поглибленим вивченням фінансових дисциплін. Пропонуються і кілька спільних програм.Наприклад, з французької школою управління Grenoble Ecole de Management і з німецьким Університетом ім. Отто фон Геріке. Тривалість програми MBA в АНХ - 1, 5 року. Вартість навчання складе мінімум 595 тисяч рублів, можлива оплата в кредит за спільною програмою з Банком Сосьете Женераль Схід (BSGV).

3. СКОЛКОВО

В січні нинішнього року Московська школа управління "Сколково" відкрила прийом учнів за програмою Executive MBA (EMBA), розрахованої на 18 місяців. Особливість цієї бізнес-школи - навчання на основі реальних проектів, які реалізують команди учнів по 5-7 чоловік. Практикуються також стажування в США, Китай і Індію. Вартість навчання досить висока і починається від 50 тисяч Євро.

2. Вища школа менеджменту СПбДУ

Вища школа менеджменту пропонує програму MBA, побудовану за принципом "університетської школи бізнесу". Саме так викладають в більшості всесвітньо відомих бізнес-шкіл. Особливий інтерес представляє програма Dual Degree Executive MBA, яка ведеться англійською мовою. Випускники програми отримують два дипломи: російський державний диплом MBA, а також диплом EMBA французької бізнес-школи НІС Paris. Вартість навчання складе 38 тисяч Євро.

1. Міжнародна школа бізнесу Фінансової академії при Уряді РФ

Створена в грудні 2006 року бізнес-школа є однією з найбільш шанованих в Росії і по праву очолює наш рейтинг. Особливо цікава програма MBA, що реалізується спільно з Франкфуртської школою фінансів та менеджменту. Цільова аудиторія програми - керівники вищої ланки в банківській сфері. Викладання за програмою ведеться як англійською, так і російською мовами. Всі модулі відрізняються чіткою практичною спрямованістю. Вартість програми складе 18 тисяч Євро.