Рейтинг кращих танків світу

Згідно з оцінками британських і американських фахівців був складений рейтинг кращих танків світу свого часу. Даний список складався з урахуванням наступних критеріїв:

• Психологічний вплив на супротивника, так званий фактор залякування;

• Легкість виробництва;

• Маневреність і мобільність;

• Якість броні (рівень захищеності);

• Рівень військової потужності.

Загальна оцінка балу обчислювалася відповідно до суми балів за всіма параметрами. При цьому, до уваги бралися технічні вимоги того часу.

Зміст:

  • 10. Sherman, вироблений в 1942 році американцями.
  • 9. Merkava, вироблений в Ізраїлі в 1977 році.
  • 8. T-54/55, вироблений в СРСР в 1948 році.
  • 7. Челленджер, випущений в Англії в 1982 році.
  • 6. Pz IV, випущений в Німеччині в 1937 році.
  • 5. Центуріон, випущений в Англії.
  • 4. WWI, вироблений в 1917 році англійцями.
  • 3. Тигр, вироблений в 1942 році німцями.
  • 2. M-1 Abrams, вироблений в 1983 році американцями.
  • 1. Т-34, вироблений в СРСР.

10. Sherman, вироблений в 1942 році американцями.

Максимальна швидкість становить 39 км / год, в якості основного знаряддя використовується швидка гармата на 75 мм. Товщина броні - 62 мм. Досить багато очок набрала дана модель танка за категорії броні та вогневої мощі. Легкість виробництва дозволила танку потрапити на 10-е місце. За три роки розробники випустили 48 тисяч екземплярів.

9.Merkava, вироблений в Ізраїлі в 1977 році.

Як основне знаряддя використовується гармата на 120 мм, максимальна швидкість досягає 55 км / ч. Броня розглянутої моделі майже непробивна, за рахунок чого танк отримав від фахівців вищий бал в даній категорії. Передостаннє місце в категорії танк отримав за рахунок власної високої вартості. Це один з найдорожчих танків в рейтингу.

8. T-54/55, вироблений в СРСР в 1948 році.

Рівень максимальної швидкості одного з кращих танків становить 50 км / год. Як основне знаряддя використовується гармата D10T на сто міліметрів. Середній бал дана модель набрала в категорії броня, рухливість і вогнева міць. У категорії легкості виробництва танк зайняв лідируючу позицію за рахунок того, що всього було випущено 95 тисяч таких машин. Фактор залякування не особливо великий.

7. Челленджер, випущений в Англії в 1982 році.

Максимальна швидкість моделі може досягти 60 км / год. В якості основного обладнання використовується нарізна гармата на 120 міліметрів. При цьому показники товщини броні засекречені. Максимальні бали були отримані за рівень вогневої потужності і першокласну броню. Що стосується ступеня руйнування - модель є рекордсменом. Що стосується чинника залякування, то він занадто низький, щоб ставити модель на більш високі позиції рейтингу.

6. Pz IV, випущений в Німеччині в 1937 році.

Максимальна швидкість моделі може досягати 40 км / ч. Як основне знаряддя використовується 75 міліметрова гармата. Товщина броні становить 50 мм. За вогневу міць і захист модель отримала найвищий бал, середній бал був отриманий за рухливість. Вкрай високий фактор залякування, але з масовим виробництвом були певні складності.

5. Центуріон, випущений в Англії.

Максимальна швидкість моделі може досягати 35 км / ч. Як основне знаряддя використовується гармата на 105 мм.

4. WWI, вироблений в 1917 році англійцями.

Максимальна швидкість досягає 6, 5 км / год. Як основне знаряддя використовуються дві гармати на шість футів кожна.

3. Тигр, вироблений в 1942 році німцями.

Максимальна швидкість може досягати 37 км / ч, в якості основного знаряддя використовується гармата на 88 мм. Товщина броні становить 10 мм. Найкращий німецький танк часів Другої світової війни.

2. M-1 Abrams, вироблений в 1983 році американцями.

Максимальна швидкість може досягати 70 км / ч, а в якості основного знаряддя використовується гармата М256 на 120 міліметрів.

1. Т-34, вироблений в СРСР.

Переможець в рейтингу кращих танків світу , радянський Т-34. Максимальна швидкість може досягати 55 км / ч. Як основне знаряддя використовується гармата на 76, 2 мм. Вищі оцінки модель отримала в категорії захисту, рухливості і військової потужності. До того ж, модель дуже проста у виробництві.