Рейтинг кращих країн для пенсіонерів 2017

Кажуть, що на пенсії життя тільки починається. Але ось в Росії справи у літніх людей, що вийшли на заслужений відпочинок, йдуть дуже погано. Про це свідчить Глобальний індекс пенсійних виплат 2017 року , розроблений приватною холдинговою компанією з управління активами Natixis Global Asset Management і компанією CoreData Research, яка надає консультаційні послуги в області досліджень ринку, ЗМІ, промисловості і маркетингу.

Методологія складання індексу

Індекс включає 18 показників ефективності, згрупованих за чотирма тематичними підіндексі. Вони охоплюють ключові аспекти добробуту при виході на пенсію:

  1. матеріальні засоби для забезпеченого проживання пенсіонера;
  2. можливість отримувати якісні фінансові послуги, щоб допомогти максимізувати прибуток;
  3. можливість отримувати якісні медичні послуги;
  4. чиста і безпечне довкілля.

Дослідники вирахували середній бал в кожній категорії і об'єднали бали для остаточного загального рейтингу 43 вивчених країн.

Росія в рейтингу кращих країн для пенсіонерів зайняла сорокову рядок з сорока трьох (загальний бал - 45%), обігнавши Бразилію, Грецію та Індію. У порівнянні з 2016 роком у неї трохи погіршилися показники в субіндексів "матеріальне благополуччя" (35 місце) і "Здоров'я" (42 місце), але покращилася якість життя (36 місце) і "Фінанси" (43 позиція).

А ось як виглядає десятка держав, в яких пенсіонерам живеться комфортніше всього.

Вісім з найбільш доброзичливих до пенсіонерів країн - Швейцарія, Ісландія, Данія, Норвегія, Швеція, Німеччина, Нідерланди і Люксембург - розташовані в Західній Європі. Кожна з країн, що входять в топ-10, має високий рівень принаймні в одному субіндексів.

  • Нова Зеландія має найвищий бал в субіндексів "Фінанси", набравши 79%.
  • Норвегія має найвищий бал в субіндексів "матеріальне благополуччя" - 91%.
  • Люксембург займає першу позицію в субіндексів "Здоров'я" (92%).
  • За якістю навколишнього середовища лідером є Данія (94%).

При цьому субіндекс "Фінанси для пенсійного забезпечення" виявився каменем спотикання для ряду учасників рейтингу. Тільки чотири країни в списку кращих - Нова Зеландія, Швейцарія, Австралія і Норвегія - входять в першу десятку по фінансовому субіндексу. Більш високий податковий тягар і державний борг у відсотках від ВВП відтіснили інші країни на рядки нижче. Деякі з кращих для пенсіонерів країн 2017 року також ще мають невелику базу молодих громадян працездатного віку, яка просто не може в повній мірі забезпечити громадян похилого віку.

Сім з десяти провідних країн - Норвегія, Ісландія, Швейцарія, Люксембург, Німеччина, Данія і Швеція - також входять в першу десятку за рівнем матеріального добробуту.

Крім того, країни, що знаходяться на перших позиціях пенсійного індексу, мають високі показники доходу на душу населення і відносно високий рівень рівності доходів.