Рейтинг кращих книг 2011 року

Рейтинги художньої літератури складаються регулярно, однак щорічні становлять найбільший інтерес. Ми вибрали найпопулярніші книги 2011 року на підставі даних про продажі найбільших книжкових мереж.
Експерти книжкового ринку відзначають безперечний вплив кінематографа на читацькі уподобання. Рейтинг включає відразу кілька творів, які пережили екранізацію, яка неймовірно підвищила популярність літературного джерела.

Опублікований рейтинг книг 2012 року. В оновлений список увійшли 12 кращих художніх творів року.

Відкриває рейтинг книг 2011 року класичний твір Джерома Селінджера "Над прірвою в житі". Написаний в 1951 році роман і сьогодні не втрачає своєї актуальності.

На дев'ятій позиції Януш Леон Вишневський з перевиданих у 2009 році романом "Самотність в мережі". Герої книги, життя яких постає перед читачем у вигляді їх віртуальної переписки на просторах Інтернету, зустрічаються в Парижі. І ця реальна зустріч виявляється серйозним випробуванням для обох. Роман екранізований в 2006 році.

Також перевидана книга «Раневська. Випадки, жарти, афоризми »Фаїни Раневської виявилася на восьмому рядку рейтингу.

Новинка від Тетяни Устинової "Нерозрізані сторінки" - це чергова захоплююча історія від визнаного майстра російського детектива. У книзі є все, про що може мріяти шанувальник якісного детективного роману.

Роман Людмили Улицької "Зелений намет" для безлічі шанувальників письменниці - найкраща книга 2011 року, в тому числі і тому, що виходу твору супроводжували чутки, ніби автор планує завершити на цьому свою кар'єру."Шатер" був випущений тиражем в 200 тисяч екземплярів.

"Їсти, молитися, кохати" Елізабет Гілберт зобов'язана своєю популярністю виходу на екрани однойменної мелодрами. Незалежно від неоднозначних оцінок кінокритиків, отриманих екранізацією, більшість глядачів побажали ознайомитися з друкованим першоджерелом.

Класичний твір Габріеля Гарсії Маркеса "Сто років самотності" не втрачає популярності вже багато років, регулярно потрапляючи з рейтинги найбільш популярних книг. Приємно, що рейтинг найцікавіших книг, на думку читачів, включають в себе літературу такого високого рівня.

Трійку лідерів рейтингу відкриває книга "Один день" Девіда Ніколса. Ця одночасно смішна і сумна історія любові, яка в 2011 році була екранізована режисером Лоне Шерфіг.

Практично не поступається лідеру друга за популярністю книга 2011 року - роман культового японського письменника Харукі Муракамі "1Q84". Незважаючи на те, що за задумом автора вихід книги не супроводжувався анонсами, рекламою і гучними заявами, вона стала сенсацією культурного життя Японії. Що вийшов в 2009 році двотомник був розпроданий на батьківщині накладом у 3, 23 мільйони примірників. Російським читачам роман представлений вперше в 2011 році в перекладі Дмитра Коваленіна, який вже працював над такими знаменитими творами Муракамі, як "Полювання на овець", "Післяморок" і "Денс, денс, денс".

Сама читається книга 2011 - "Смерть як мистецтво" Олександри Мариніної. Це чергова історія з полюбилася росіянам Настею Каменської в якості головної героїні.

Найпопулярніші книги 2011 року - це і твори вітчизняних письменників, і творчість зарубіжних авторів.Примітно, що бестселери 2011 року книги не тільки нові, але і перевірені часом класичні твори, на зразок Маркеса і Селінджера.