Рейтинг країн за рівнем інформаційних технологій

Як тільки не порівнюють між собою різні країни світу: за рівнем життя, добробуту, екологічної безпеки ... Наш сьогоднішній рейтинг включає десятку держав, об'єднаних по одному з найсучасніших показників - рівня розвитку інформаційно-комунікаційних технологій.

Експерти Міжнародного союзу електрозв'язку при ООН вивчили 155 держав за 11 показниками, серед яких число домашніх господарств, що мають комп'ютер з доступом в Інтернет, рівень комп'ютерної грамотності та число абонентів широкосмугового доступу в глобальну мережу. В отриманий таким чином рейтинг країн за рівнем інформаційних технологій Росія увійшла на 38-му місці з 155 можливих.

Отже, перша десятка рейтингу найбільш "просунутих" IT-держав планети.

Зміст:

  • 10. Швейцарія.
  • 9. Великобританія.
  • 8. Японія.
  • 7. Люксембург.
  • 6. Нідерланди.
  • 5. Фінляндія.
  • 4. Ісландія.
  • 3. Данія.
  • 2. Швеція.
  • 1. Південна Корея.

10. Швейцарія.

Близько 80% населення країни має доступ в Інтернет. На території Швейцарії працюють понад 120 інтернет-провайдерів, що надають доступ в мережу за найсучаснішими каналах.

9. Великобританія.

Британці стали активніше користуватися комп'ютерами, поліпшивши свої позиції в рейтингу в порівнянні з минулим роком, коли країна зайняла лише 14-е місце. На сьогоднішній день 84% жителів Туманного Альбіону мають і використовують доступ в Інтернет.

8. Японія.

Країна висхідного сонця славиться рівнем розвитку інформаційних технологій. Уряд країни ставить перед собою завдання протягом найближчих років реалізувати програму "Інтернет - в кожен дім", хоча і сьогодні неохоплених японських сімей трохи, трохи більше 15%.

7. Люксембург.

Інтернетом користується 91% жителів цього маленького європейської держави. Примітно, що майже 40% населення країни є зареєстрованими користувачами Facebook.

6. Нідерланди.

Країна славиться найвищим в Європі рівнем поширення широкосмугового доступу в Інтернет. Доступ до інформаційних технологій мають більш 90% голландців.

5. Фінляндія.

Рівень розвитку інформаційних технологій в скандинавських країнах традиційно високий - вони входять до п'ятірки лідерів рейтингу з 2007 року. Обов'язок фінів мати доступ до мережі Інтернет зі швидкістю не менше 1 Mbit / s закріплена законодавчо.

4. Ісландія.

Інтернет - справжній порятунок для острівної держави, що лежить в стороні від решти Європи. Тут рекордні 97% жителів мають доступ до глобальної мережі.

3. Данія.

Більше 90% користувачів мережі Інтернет в Данії використовують широкосмуговий доступ. За даними InternetWorldstats більше половини данців є користувачами Facebook.

2. Швеція.

Уряд країни всіляко сприяє проникненню інформаційних технологій в усі сфери життя громадян. Шведи одні з перших стали користуватися таким електронним сервісом, як Електронний уряд.

1. Південна Корея.

Країна утримує лідерство в рейтингу за рівнем розвитку інформаційних технологій другий рік поспіль. На частку жителів Південної Кореї припадає близько 5% всіх азіатських інтернет-користувачів.За останні 10 років кількість сімей, підключених до Інтернету зросла з 39 до 83%.