Огляд змін законодавства в 2015 році (Топ-10)

Щороку традиційно починається з нововведень в сфері законодавства. Нинішній рік не став винятком - зміни торкнулися податкової сфери, акцизів, реклами, ЖКГ та інших областей. Дана стаття буде корисна для юриста, бухгалтера і обивателя.

Саме тому ми пропонуємо огляд Топ-10 змін в законодавстві РФ з 1 січня 2015 року

Зміст:

  • 10. Нові правила для керуючих компаній
  • 9. Нові правила для гастарбайтерів
  • 8. Нові правила голосування
  • 7. Нові правила реклами
  • 6. Зміна в законодавстві ЖКГ
  • 5. Новий МРОТ
  • 4. Нові держмита
  • 3. Нова пенсійна реформа
  • 2. Нові акцизи на тютюн
  • 1. Новий податок на майно

10. Нові правила для керуючих компаній

Велика кількість недобросовісних компаній, керуючих багатоквартирними будинками, спонукало законотворців до прийняття рішення - навесні 2015 року має завершитися ліцензування всіх КК. За порушення встановлених правил ведення діяльності з управління багатоквартирними будинками тепер передбачається адміністративна відповідальність.

9. Нові правила для гастарбайтерів

З 2015 року громадяни з Узбекистану і Таджикистану, як і всі приїжджі з інших країн СНД, повинні мати закордонний паспорт. Виняток поки зроблено лише для Киргизії і України.

8. Нові правила голосування

З 1 січня в виборчі бюлетені повернеться "протестна" графа "проти всіх".Правда, послаблення торкнулися тільки виборів муніципальних властей. Графа зникла в 2006 році, тепер же можна буде голосувати проти всіх на своїх місцевих виборах депутатів і мерів (якщо градоначальника вибирають загальним голосуванням).

7. Нові правила реклами

Дума знімає заборону на рекламу спиртного, введений в 2012 році. Тепер в друкованих ЗМІ, на радіо і ТБ можна рекламувати вино і шампанське, якщо напій виготовлений з винограду, вирощеного тільки в Російській Федерації.

6. Зміна в законодавстві ЖКГ

В законодавстві з'являються преференції для тих, хто використовує лічильники обліку води та електрики. З 1 січня за відсутність лічильника до тарифу додається 10%, а з 2017 року - цілих 60%.

5. Новий МРОТ

З 2015 року розмір мінімальної оплати праці зріс на 411 рублів і склав рівно 5 965 рублів. Рішення про підвищення брали восени з урахуванням прогнозної річної інфляції в межах 7, 4%.

4. Нові держмита

Зміни в податковому законодавстві: з 1 січня 2015 року цілий ряд державних мит збільшиться на 20-50%. Так, мито за розірвання шлюбу складе 600 рублів замість 400, мито за зміну імені - 1 600 рублів замість 1 000, за реєстрації права на нерухомість - 2 000 замість 1 000.

3. Нова пенсійна реформа

З 1 січня 2015 року, щоб мати право на страхову частину пенсії, необхідно відпрацювати не менше 6 років. До 2025 року планується збільшити цей термін вже до 15 років. Законодавці хочуть, щоб роботодавці довше робили відрахування в ПФР, перш ніж почати виплати пенсіонерам.

2. Нові акцизи на тютюн

З 1 січня сигарети почали дорожчати, адже ставка акцизу зросла приблизно на 287%. Правда, експерти прогнозують, що вартість пачки сигарет зросте не більш, ніж на 10 рублів до кінця 2015 року.

1. Новий податок на майно

З 2015 року встановлено новий термін для сплати майнових податків - 1 жовтня. Крім того, податок на нерухомість (крім землі) тепер буде розраховуватися, виходячи з зафіксованої кадастрової вартості об'єкта. Таке нововведення в законодавство покликане значно поповнити скарбницю, адже кадастрова вартість часом у рази перевищує інвентаризаційну.