Як написати есе?

Як написати есе?

Есе - один з найцікавіших, гарних жанрів в літературі. Він не встановлює жорстких рамок для висловлювання авторського думки, не втомлює читача великими обсягами і складними формулюваннями. Що ж це за жанр? Як написати есе?

Зміст статті

  • Характерні риси есе як жанру
  • Що потрібно, щоб написати гарне есе?

Характерні риси есе як жанру

Есе являє собою невеликий твір в прозі. Його головна особливість полягає в тому, що в есе автор висловлює свою суб'єктивну точку зору, формулює враження щодо будь-якого питання, явища, проблеми. Він не претендує на наукову точність або ємне опис теми, говорить лише про своє особисте бачення.

Як правило, есе пишеться досить художньою мовою. Йому притаманні образність і метафоричність, але разом з тим тут можуть мати місце і розмовні обороти, риторичні питання, якщо вони допомагають донести до читача авторську позицію.

до змісту ↑

Що потрібно, щоб написати гарне есе?

З огляду на той факт, що есе по суті своїй будується на підставі особистої думки автора, для початку потрібно мати яскраву позицію по якій-небудь темі. Вибирайте, що це буде: питання, ситуація, проблема, твір мистецтва або щось ще. Щоб правильно написати есе, важливо не тільки висловити власну точку зору, а й обгрунтувати її.Як правило, цей літературний жанр представляють переконливі за змістом тексти, проте не агресивні за настроєм і не претендують на абсолютну істину.

В есе цілком допустимо описати логічну послідовність умовиводів, які привели вас до того чи іншого висновку. Але не забувайте, що мова повинна залишатися легкою і художньої, ні в якому разі не переходить на суху мову наукових обґрунтувань. Ви також можете торкнутися теми власного досвіду або переживань, пов'язаних з порушених у есе питанням, коротко пояснити на самому початку, чому тема значима особисто для вас.

Якщо есе описує враження про якийсь твір мистецтва (книгу, фільмі, картині і т. П.), То дуже доречним буде висловити емоції, переживання і думки, які в вас викликало це творіння. Не соромтеся розповісти, яке перше враження воно справило і з яким ви в підсумку залишилися. Можливо, цей твір щось помітно змінило в вашому сприйнятті світу, проблем, питань, дозволило щось усвідомити.

Чим сильніше зачіпає тема ваші струни душі, тим цікавішим, яскравим і образним вийде есе, тим більше переконливі і красномовні ви будете в висловлюванні своєї позиції. Головне, не боятися її висловлювати, як є, навіть якщо вона потенційно може суперечити якимсь загальноприйнятим нормам, точок зору. Так що відповідь на питання, як написати есе, простий: досить емоційно проникнутися темою і бажати висловити письмово свої враження.

Прелесть есе - в можливості висловити свою думку в красивій формі, яким би це думка не було. Обов'язково спробуйте себе в цьому незвичайному жанрі.