Як змотати спідометр?

Як змотати спідометр?

Одним з основних приладів для водія є спідометр, що вимірює швидкість руху. З ним зазвичай з'єднаний одометр, що дозволяє контролювати пройдений шлях. Як правило, обидва ці приладу об'єднуються в один, який і називається спідометром. Пробіг є однією з функцій, які свідчать про технічний стан автомобіля, і тому немає нічого дивного, що багатьох хвилює питання, як змотати спідометр. Подібна процедура дозволяє без додаткових зусиль як би омолодити машину.

Зміст статті

 • Про спідометрах в загальному
 • Як змотати механічний спідометр
 • Як змотати електронний спідометр

Про спідометрах в загальному

Тут відразу треба зробити невелике уточнення. Далі по тексту постійно згадується спідометр, але мова буде йти про одометрі, пристрої контролю пройденого шляху. Що поробиш, якщо ці два прилади в загальноприйнятому розумінні злилися в один.

Існують різні типи спідометрів:

 • механічний, заснований на передачі обертання від датчика до приладу;
 • електромеханічний, з використанням електроніки для передачі даних про обертання;
 • електронний.

Принцип роботи у кожного з них свій, але їх треба знати хоча б в загальних рисах, це дозволить визначити, яким чином, як і де змотати спідометр будь-якого типу.

 1. Механічний. Найпростіший, історично перший спосіб контролю пройденого шляху.Для цих цілей тросик з'єднує датчик, розташований на коробці передач, зі спідометром. Вимірювання відстаней відображається спеціальним механічним лічильником.

  Як правило, такі спідометри стоять на машинах старих випусків, наприклад вазовской класики.

 2. Електромеханічний. З метою підвищення надійності згодом тросик був замінений електронікою. У цьому випадку сигнали з датчика у вигляді імпульсів надходять на панель приладів, там проводиться їх обробка, і відповідно до отриманого результату змінюються показання лічильника. У такій системі він аналогічний описаному раніше.
 3. Електронний. Подібний тип спідометрів стоїть на сучасних автомобілях. Засновані вони на роботі датчиків швидкості, використовуваних в системах АBS, курсової стійкості і інших системах безпеки та контролю поведінки машини.

до змісту ↑

Як змотати механічний спідометр

Щоб провести таку процедуру, можна скористатися двома способами.

 1. Вийняти лічильник з панелі приладу і за допомогою пінцета і викрутки переставити коліщатка, встановивши потрібні свідчення. При цьому необхідно стежити, щоб цифри на окремих дисках розташовувалися рівно. Саме їх розкид щодо один одного служить свідченням того, що спідометр змотувався. Після установки потрібного значення лічильник кріпиться на місце.
 2. За допомогою дриля. Вона встановлюється в реверсний режим, тросик від'єднується від датчика і затискається в патроні через перехідник. На невеликій швидкості потихеньку здійснюється смотка спідометра.

Робота по зміні показань механічного лічильника може бути виконана і в гаражі. Залишається додати, що в електромеханічному спідометрі змінити показання вийде тільки при його розбиранні, як зазначено в п.1.

до змісту ↑

Як змотати електронний спідометр

Коригування показань приладів подібного типу можлива тільки з використанням спеціальних пристроїв, програм і комп'ютера. Причому необхідно знати, де знаходяться вихідні дані, а це можуть бути абсолютно різні місця - в іммобілайзер, модулі світла, блоці управління і т. Д. Причому найчастіше зберігання проводиться не в одному місці.

Для виправлення показань спідометра потрібно перепрограмувати поточні дані пробігу в пам'яті автомобіля. Зробити це можна, отримавши до неї доступ. Здійснюється подібне декількома способами:

 • підключенням програматора безпосередньо до мікросхем, де зберігаються дані;
 • через роз'єм, розташований на платі комбінації приладів;
 • через спеціальний роз'єм автомобіля (діагностичний).

Жоден з цих способів не можна назвати простим, і реалізація будь-якого з них потребують обладнання, необхідного програмного забезпечення і знань.

змотування спідометра досить-таки часто застосовувалася в недалекому минулому. Її виконували для видимого зменшення ступеня зносу і реалізації машини за завищеною ціною. Однак подібна операція на сучасних автомобілях вимагає значних витрат, використання спеціального обладнання і великих знань.