Як користуватися пальчиковими фарбами?

Як користуватися пальчиковими фарбами?

Дитину неодмінно потрібно розвивати з самого раннього дитинства, причому важливим аспектом в даному випадку є прищеплення дитині любові до творчості. У хід йдуть і різні музичні іграшки для формування слуху, і фарби для створення перших шедеврів. Займатися цим з крихіткою в основному рекомендується після досягнення нею дворічного віку. Але краще починати раніше, оскільки до двох років малюк вже отримав свої перші навички, та й концентрація трохи слабшає через те, які можливості розкриваються перед навчилися ходити непосидючим карапузом. Тому сучасним мамам просто необхідно дізнатися, як користуватися пальчиковими фарбами, щоб з користю провести час зі своєю дитиною.

Зміст статті

  • Правила вибору фарб
  • Підготовка до малювання
  • Процес малювання

Правила вибору фарб

Для того щоб процес малювання був максимально безпечним, потрібно відповідально підійти до вибору фарб. При покупці слід перевірити наявність сертифікату безпеки і уважно вивчити склад - в ньому не повинно бути шкідливих речовин. Оскільки діти, що цілком природно, тягнуть пальці в рот, залишки фарби, які вони можуть слізнуть, не повинні піддавати здоров'я малюків ризику.

Під час підбору палітри краще обмежитися декількома основними кольорами.В упаковці зазвичай знаходиться чотири баночки, до них же додається інструкція. Якщо вибір буде занадто великим, малюк просто розгубиться, бажаючи спробувати все і відразу. Добре, якщо фарби будуть відповідати саме тим квітам, які дитина вже вивчив або вивчає зараз - для наочності та кращого закріплення знань.

до змісту ↑

Підготовка до малювання

Треба приготуватися до того, що фарба буде скрізь - і на підлозі, і на одязі, і на меблях, якщо заздалегідь не убезпечити від цього певний куточок. Тому килими і дивани слід покрити якимись непотрібними простирадлами або іншими полотнами. В якості полотна краще вибрати великий ватман, так як дитячому творчому розмаху цілком може не вистачити звичайного альбомного листа, і його продовженням стануть шпалери і лінолеум або паркет. Але якщо неприємність все-таки трапиться і щось забрудниться, пальчикові фарби дуже легко відмити. Рекомендується займатися завжди в якомусь конкретному місці житла: так дитина поступово звикне до того, що процес малювання (а згодом навчання і роботи) повинен бути прив'язаний до однієї зоні будинку.

до змісту ↑

Процес малювання

Підготовка завершена, поверхня приготовлена. Саме час приступати безпосередньо до малювання. Як свідчить інструкція, вода для цього не потрібна. Знадобляться лише полотно, фарби і серветки, щоб можна було витерти пальчики малюка, перш ніж він випробує черговий колір або почне новий малюнок.

Отже, тепер необхідно показати дитині, що робити. Для цього краще посадити його до себе на коліна, але так, щоб він вільно діставав до баночок і ватману. Спочатку потрібно занурити палець у фарбу і зобразити на папері щось просте, наприклад, звичайну лінію.А паралельно з цим коментувати свої дії, щоб зацікавити юного художника.

Після - його черга пробувати. Слід надати дитині повну свободу вибору: нехай вмочує пальчик в ті кольори, які хоче, малює, де хоче. До речі кажучи, при покупці фарб варто зупинитися на найбільш яскравих відтінках - червоному, зеленому, синьому: так дитині буде цікавіше.

Можна створити цілий сімейний шедевр - залучити до участі тата, попросити його залишити на папері відбиток руки. Після мамина чергу зробити те ж саме, і, нарешті, потрібно докласти дитячу долоньку. Така картинка на довгі роки забезпечить захват і гарний настрій.

Але посидючість малюка треба розвивати поступово. У перші дні цілком достатньо 5-10-хвилинних занять, через якийсь час слід збільшити їх до 15 хвилин і так далі. Адже головний художник втомлюється, йому необхідний відпочинок.

Не потрібно багато зусиль для того, щоб зрозуміти, як правильно користуватися пальчиковими фарбами. Головне, щоб дитина отримувала від цього процесу задоволення, а для цього його потрібно постійно заохочувати і підбадьорювати. Тоді перші творчі заняття пройдуть успішно.