Як вижити в авіакатастрофі? Топ-10 способів

Згідно зі статистикою, шанс того, що сів в літак пасажир загине в катастрофі, становить 1/8 000 000. Однак якщо крах все ж відбувається, вижити в ньому дуже непросто.

Для того, щоб максимально забезпечити безпеку і відчути себе впевненіше під час перельоту, пропонуємо вивчити Топ-10 способів як вижити в авіакатастрофі.

Ви також повинні знати, що найбезпечніший вид транспорту це літак!

Зміст:

  • 10. Вибирайте великі лайнери
  • 9. Вибирайте місця поруч з аварійним виходом
  • 8. Вивчайте правила безпеки
  • 7. Вибирайте правильний одяг
  • 6. Не спіть при зльоті та посадці
  • 5. Зберігайте холоднокровність
  • 4. Запам'ятайте правильну позу
  • 3. Пристібайте ремінь безпеки
  • 2. Чи не рятуйте свій багаж
  • 1. Тікайте подалі

10. Вибирайте великі лайнери

З усіх можливих моделей літаків варто вибирати саму габаритну. При руйнуванні великий літак поглинає більше кінетичної енергії, що збільшує шанси пасажирів вціліти. Також варто звернути увагу на рейтинг безпеки авіакомпанії.

9. Вибирайте місця поруч з аварійним виходом

Визначити яка частина літака сильніше постраждає під час аварії неможливо. Але, за даними статистики, більша частина тих, що вижили в катастрофах сиділи поруч з рятувальним виходом.

8. Вивчайте правила безпеки

Передплатний інструктаж з правил поведінки в аварійної ситуації врятував чимало життів.Дуже часто шанс на порятунок ми втрачаємо тільки тому, що не знаємо, як користуватися кисневою маскою і де взяти рятувальний жилет. Крім того, перед зльотом обов'язково треба ознайомитися з розташуванням найближчого аварійного виходу.

7. Вибирайте правильний одяг

Від опіків, які часто отримують ті, що вижили в катастрофах, рятують штани і топ з довгим рукавом. Слід уникати нейлону та інших легкозаймистих синтетичних тканин. Не варто в політ надягати туфлі на високих підборах.

6. Не спіть при зльоті та посадці

Найнебезпечнішими вважаються перші 3 хвилини після зльоту лайнера і 8 хвилин перед його приземленням. В цей час бажано бути уважним і не засипати, щоб відреагувати на позаштатну ситуацію. З тієї ж причини ніколи не слід вживати перед польотом алкоголь, який притуплює увагу і погіршує координацію.

5. Зберігайте холоднокровність

Тільки ті, хто не піддається паніці, можуть швидко і безпомилково знайти вихід зі складної ситуації. А тому не бійтеся брати ініціативу в свої руки, дійте швидко і не сподівайтеся на допомогу екіпажу.

4. Запам'ятайте правильну позу

При аварійній посадці літак дуже сильно трясе. Щоб не отримати зайві травми, треба обхопити руками спинку крісла, що стоїть і притиснутися до неї головою. Якщо переднє крісло занадто далеко, треба нагнутися і обхопити руками коліна, сховавши обличчя.

3. Пристібайте ремінь безпеки

При аварійній посадці не пристебнуті пасажири від інерції і сильної тряски вилітають з крісел, завдаючи травми собі і іншим. Ремінь охоронить від травм і під час проходження зон сильної турбулентності.

2. Чи не рятуйте свій багаж

Секунда зволікання в пошуках сумки або документів може коштувати життя.Тому, в першу чергу, рятувати треба власне життя і вибиратися з аварійного літака якомога швидше.

1. Тікайте подалі

За жорсткою посадкою і загорянням на борту часто слід вибух. Як правило, у пасажирів є не більше 90 секунд на те, щоб втекти подалі від лайнера. Безпечна відстань - це 150 метрів від місця аварії. Не варто й тікати занадто далеко - це ускладнить пошуки рятувальникам.