Як пишеться правильно: двох або двох?

Як пишеться правильно: двох або двох?

Числівники двох і двох є відмінковими формами кількісного числівника два і збірного числівника двоє . Вони зустрічаються в синонімічних конструкціях, що складаються з числівника та іменника, а також утворюють самостійні поєднання з субстантівірованнимі частинами мови:

два товариша - двоє товаришів; дві години - два годинники; два осла - двоє віслюків; два доцента; ми двоє; двоє відпочиваючих.

В літературній мові є розмежування вживання кількісного числівника два і збірного двоє . З варіантів їх використання в реченні в поєднанні з субстантівірованнимі прикметниками чоловічого роду і іменниками чоловічого роду, що мають закінчення - а , перевага віддається числівника двоє :

двоє знайомих; двоє перехожих; двоє чоловіків; двоє старост.

В деяких поєднаннях вживається тільки кількісний числівник два :

два адмірала; два професори; два майора.

Правопис відмінкових закінчень цих числівників залежить від того, з якими іменниками вони поєднуються. З живими іменниками, як правило, вживається збірне числівник двоє , яке має всі форми непрямих відмінків. З неживими іменниками збірне числівник утворює тільки називний і знахідний відмінки, в інших його замінює кількісний числівник два: