Як вивести пляму від фарби для волосся?

Як вивести пляму від фарби для волосся?

Процес фарбування волосся в домашніх умовах завдає чимало клопоту кожній жінці. А адже представниці слабкої статі, відмовляючись від послуг професіоналів, самі створюють собі подібну проблему! Навіть у самих уважних і обережних є всі шанси зіпсувати фарбою не тільки шкіру, одяг, а й меблі. Такі плями - одні з самих стійких, але немає нічого неможливого. Якщо неприємність все-таки трапилася, виникає питання: як вивести пляму від фарби для волосся? Перед тим як приступати до процесу фарбування, бажано бути підготовленою, тому і пропонуються деякі рекомендації.

Зміст статті

  • Одяг
  • Меблі
  • Килимові покриття
  • Видалення плям від фарби для волосся з шкіри

Одяг

Для захисту одягу від попадання фарби для волосся існують накидки з поліетилену, призначені для подібних процедур. Але якщо і це не допомогло, не варто засмучуватися. Свіжі плями нескладно вивести господарським милом або пральним порошком, але для впевненості можна додати таке чудо-засіб, як "Антіпятін".

Не виключено, що для деяких дам важливіше доглянуте волосся, ніж бризки від хімічного складу. Але поки йде процес фарбування, плями встигають висохнути. Тоді рекомендується наступне. Забруднене місце на одязі потрібно обережно протерти вологою губкою, потім нанести шар гліцерину, витримати приблизно 7 хвилин.Після закінчення часу злегка розтерти пальцем або спонжем і змити теплою водою, використовуючи губку. При необхідності повторити кілька разів, потім налити на пляму декілька крапель оцту, змішаного з розчином натрію хлориду. Після всіх маніпуляцій обполоснути одяг чистою водою. Якщо ж забруднення проглядається, то остаточного видалення допоможе 10% розчин аміаку.

Легкі цятки від фарби для волосся видаляються оцтом, розбавленим водою, або аміаком: потрібно замочити річ водою і додати туди один з цих складів. Зіпсовану білу тканину рятують перекисом водню: слід нанести її ватним диском, почекати півгодини і випрати. Ще один рецепт від підприємливих жінок: обробка плями гасом або бензином, після чого має бути прання господарським милом.

Перераховані вище способи відносяться до категорії народних, але хімічна промисловість пропонує і свою продукцію. Домогтися ефективного результату можливо за допомогою окислювача, завдавши його на забруднене місце і після виправши виріб з Vanish.

до змісту ↑

Меблі

Одяг - це ще нічого. А ось як вивести пляму від фарби для волосся з меблевої оббивки, адже її не можна просто випрати? Подальші дії такі: губку змочити в мильному розчині, видалити з поверхні надлишки фарби, зверху нанести трохи гліцерину, попередньо підігрітого. Потрібно залишити цей компрес вбратися і далі зняти з оббивки сумішшю нашатирю і солі.

до змісту ↑

Килимові покриття

Складність видалення плям з килимів аналогічна видаленню з тканини меблів. Треба змішати холодну воду в кількості двох склянок, ложку столового оцту і ложку миючого засобу для посуду.Рясно змочену в цьому розчині бавовняну серветку прикладати до плями до тих пір, поки ворс на килимі не просочені. Таким чином, ганчірка вбирає фарбу, це потрібно проробляти до повного зникнення забруднення. За допомогою іншого чистої серветки, змоченою у воді, віддаляються залишки розчину. Закінчити процедуру в разі необхідності треба етиловим спиртом, який має здатність розчиняти фарбу. Оцет можна замінити розчином аміаку - ефект буде той же, але при цьому слід переконатися, що нашатир НЕ знебарвить килим.

до змісту ↑

Видалення плям від фарби для волосся з шкіри

При необережному або невмілому фарбуванні фарба потрапляє на шкіру в місцях, прилеглих до волосяного покриву, навіть якщо для захисту рук використовувалися рукавички. Свіжа фарба для волосся з легкістю віддаляється засобом для зняття водостійкого макіяжу. Сліди, що залишилися від порошку хни, витираються жирним кремом, після чого змиваються водою. Ще позбавити шкірний покрив від фарбувального складу легко ватою, змоченою в медичному спирті. Сліди від фарби, яка не піддається видаленню такими способами, допоможе зняти наступна суміш: 1 ч. Л. води і 2 ч. л. соди. Непоганий варіант - зубна паста. Наноситься на забруднене місце, залишається до висихання і змивається теплою водою.