Як зняти стару фарбу з дерева?

Як зняти стару фарбу з дерева?

Дуже часто для того, щоб зробити щось нове, необхідно видалити старе. Особливо це справедливо, коли наноситься якесь покриття, зокрема фарба. Рами, двері, дерев'яна підлога, меблі після невеликого оновлення (фарбування) нерідко можуть служити ще довгі роки. І найголовніше, це не вимагає значних витрат. Але тут є одна проблема, яка здається часом труднорешаемой: як зняти стару фарбу з дерева для того, щоб нанести нову?

З цим завданням стикаються багато, і були відпрацьовані кілька способів, що дозволяють добитися бажаного результату.

Зміст статті

  • Механічний спосіб
  • Хімічний спосіб
  • Термічний спосіб
  • Альтернативні підходи

Механічний спосіб

Найпростіший, але в той же час і найбільш трудомісткий. За допомогою шкурки і різних скребків знімається шар фарби. Дана процедура полегшується завдяки застосуванню різних електроінструментів (болгарки, шліфмашинки або дриля з насадками). Але при їх використанні виділяється велика кількість пилу, і процес супроводжується значним шумом.

Застосовуючи цей спосіб, треба бути обережним. Справа в тому, що в цьому випадку можна пошкодити саму поверхню, що потребують в подальшому додаткових зусиль з усунення дефекту. Треба також мати на увазі, що ефективність методу залежить від типу насадки.Так, шліфувальний круг зі шкіркою досить швидко забивається. Приклад того, як швидко зняти стару фарбу з дерева за допомогою болгарки, показаний на відео:

до змісту ↑

Хімічний спосіб

В цьому випадку для видалення старого покриття використовуються різні засоби (змивки), у великій кількості наявні в продажу. Для того щоб зняти ЛКП, досить нанести на поверхню препарат, трохи почекати, а потім шпателем видалити роздулася і відшарувалася фарбу. Приклад того, як працює змив, показаний тут:

До недоліків такого способу слід віднести його високу агресивність - необхідно використовувати засоби захисту при роботі з подібними препаратами. Найчастіше деякі з них видають специфічний запах, і для його усунення щоб уникнути отруєння потрібне інтенсивне провітрювання приміщення. Залишки змивки після зняття фарби потрібно видалити, т. Е. Поверхню треба додатково обробити, наприклад уайт-спіритом або водою. Крім того, подібні пристрої досить дорогі, і очищення поверхні від старої фарби може зажадати значних витрат.

до змісту ↑

Термічний спосіб

За простоті застосування він практично не відрізняється від механічного. За допомогою будівельного (спеціального) фена потік теплого повітря направляється на пофарбовану поверхню. Під впливом високої температури фарба починає здуватися і пузиритися, відшаровуючись від деревини, після чого її соскребают шпателем і видаляють. Для забезпечення надходження повітря в потрібне місце використовують спеціальні насадки. Приклад того, як зняти стару фарбу з дерева феном, показаний тут:

В деяких випадках для очищення поверхні від ЛКП майстрами застосовується відкритий вогонь, який отримують за допомогою спеціального пальника або паяльної лампи.Приклад їх використання наведено на відео:

До недоліків даного способу слід віднести його високу пожежонебезпечність, а також обов'язкову наявність навичок роботи подібним чином.

Крім того, джерелом тепла для руйнування фарби може виступити і звичайний праска, як правило, старий. В цьому випадку з його допомогою через шар фольги нагрівають фарбу, а потім видаляють її шпателем. Існують і спеціальні будівельні нагрівачі, що імітують праска. Недоліком подібного способу видалення фарби є його обмежене застосування: він ефективно працює на великих, рівних площах.

до змісту ↑

Альтернативні підходи

Незважаючи на значну кількість розглянутих способів видалення старого покриття, варіантів того, чим можна зняти стару фарбу з дерева, значно більше. Як доказ можна навести спосіб, заснований на самостійному виготовленні пасти для зняття ЛКП. У цьому випадку використовується каустична сода: її треба розводити у воді, поки вона не перестане розчинятися.

Потім в отриманий розчин необхідно додати вівсяної муки і все розмішати. Повинна вийти своєрідна паста. Виконуючи перелічені роботи, слід застосовувати засоби захисту, а в разі потрапляння препарату на шкіру - промити це місце водою. Готова паста наноситься на поверхню, що очищається і витримується там кілька годин. Подібний засіб добре використовувати для обробки деталей складної форми.

Після закінчення витримки пасту разом з фарбою треба видалити, а очищену поверхню - промити водою.

Необхідним етапом роботи при ремонті є обов'язкове зняття старого покриття.Але якщо для обробки застосовувалася фарба, причому нанесена в кілька шарів і прослужила тривалий час, то просто так її зняти буде складно. Однак існують спеціальні методи і прийоми роботи, що дозволяють впоратися і з цією проблемою.