Як перепрошити Андроїд?

Як перепрошити Андроїд?

Частка Android на ринку планшетів і смартфонів, за останніми статистичними даними, становить 85%. З кожним роком кількість планшетних комп'ютерів, що працюють на Android OS, лише зростає. На жаль, але розробники мобільних Android-девайсів незабаром припиняють випуск нових прошивок, через що велика частина користувачів переходить на так звані кастоми. Custom-прошивка - це прошивка, розроблений третьою, яка містить поліпшення в порівнянні з офіційною прошивкою, що усуває її баги і нерідко збільшує термін його служби. Найпопулярнішим Android-кастомом є CyanogenMod, який вже офіційно ставиться на деякі пристрої. Як перепрошити Андроїд-пристрій на офіційну або custom-прошивку?

Зміст статті

  • Основні правила перепрошивки
  • Прошивка Android-пристрої з комп'ютера
  • Перепрошивка Android через recovery

Більшість опитаних користувачів прошивають свій Android-девайс через рекавери (recovery). Це може бути як стічне (стандартне) рекавери, так і встановлене користувачем, наприклад TWRP (Team Win Recovery Project) або CWM (Clockwordmod). Але перепрошити Android можна і за допомогою програми Fastboot. Правда, в цьому випадку вам знадобиться комп'ютер.

Основні правила перепрошивки

Перед прошивкою будь-якого пристрою, що працює на Android, вам варто запам'ятати кілька корисних правил, щоб ваш планшет або смартфон не перетворився в "цегла".

  1. При скачуванні прошивки обов'язково переконайтеся, що вона призначена саме для вашого пристрою. Не завантажуйте прошивки з сумнівних сайтів, використовуйте тільки перевірені портали, наприклад 4pda. ru або офіційний сайт виробника вашого пристрою. Встановлюючи кастом, почитайте відгуки про прошивці. Можливо, внесені в неї зміни вас не влаштують.
  2. прошивати пристрій завжди має бути заряджена. Якщо під час прошивки заряд акумулятора сяде, то відновити працездатність пристрою буде дуже складно.
  3. Якщо ви прошиває пристрій з комп'ютера, то краще використовувати для цих цілей ноутбук або ПК з підключеним джерелом безперебійного живлення.
  4. Перед прошивкою обов'язково зробіть бекап поточної прошивки і ваших даних. У разі якщо нова "оболонка" здасться вам поганий, ви зможете відкотитися в будь-яку хвилину.
  5. При перепрошивке не використовуйте порт USB 3. 0 на комп'ютері для підключення смартфона або планшета.
до змісту ↑

Прошивка Android-пристрої з комп'ютера

Отже, розберемося в тому, як перепрошити Андроїд за допомогою Fastboot. Для початку скачайте утиліту в інтернеті і розпакуйте в корінь диска С. В результаті у вас повинен вийти наступний шлях: C: Android.

натисніть на картинку для збільшення

В папці "Tools" містяться необхідні утиліти, a в директорії "Driver" - драйвера. Підключіть ваш планшет або смартфон до комп'ютера і встановіть драйвера. Якщо девайс автоматично не виявить їх, то відкрийте сайт виробника і скачайте програмне забезпечення.

Завантажте потрібну вам прошивку в форматі. zip і закиньте в папку Tools. Перед прошивкою на вашому пристрої має бути розблокований бутлоадер.Процедура розблокування bootloader індивідуальна для кожного девайса. Відкрийте "Пуск", введіть в пошуковому рядку "cmd" і виберіть програму cmd. exe.

У віконці командного рядка введіть наступну команду: cd C: Android Tools. Обов'язково дотримуйтеся регістр і прогалини. Команда вводиться виключно латинськими літерами.

натисніть на картинку для збільшення

Підтвердіть команду кнопкою Enter. Ви перемістилися в директорію "Tools". Введіть команду для визначення пристрою: fastboot devices.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо вам був виданий код пристрою, то значить, fastboot бачить пристрій і можна приступати до перепрошивки. У вікні з'явився напис "waiting for device"? Вимкніть девайс і встановіть драйвера.

Залишилося лише ввести команду для прошивки: fastboot update названіе_файла_прошівкі. zip

Обов'язково враховуйте регістр в назві файлу прошивки. Після успішної перепрошивки перезавантажте пристрій.

до змісту ↑

Перепрошивка Android через recovery

При прошивці через рекавери ви можете використовувати як стандартне recovery, так і кастомниє (TWRP CWM). Збережіть завантажену з інтернету прошивку в корінь файлової системи вашого пристрою або на Micro-SD-карту. Перезавантажте смартфон планшет в режим рекавери. Як правило, робиться це поєднанням кнопок харчування та клавіші гучності "Вниз".

Незалежно від рекавери принцип дій буде наступним. Клавішами "вгору" і "вниз" вам потрібно відкрити розділ установки прошивок і патчів і вказати файл прошивки. У стандартному рекавери цей пункт називається "apply update from externel storage", в TWRP - Install ZIP, в CWM - "apply update from sdcard"

Після перепрошивки потрібно перезавантажити пристрій і скинути заводські настройки.

В разі якщо щось пішло не так, ви завжди можете відкотитися на офіційну прошивку.Але пам'ятайте, що це може призвести до втрати даних. Завжди робіть бекапи системи і будьте уважні при наборі команд.