Як відновити вилучені файли з флешки

Як відновити вилучені файли з флешки

Нерідко виникають випадки, при яких файли невідомим чином зникають з флешки або жорсткого диска. Статися це може з різних причин, але питання, яке виникло перед користувачем, завжди один. Чи можна відновити вилучені файли з флешки?

Відповідь на це питання проста - "Так". Але для початку варто дізнатися про причини недоступності файлів на флешці.

  1. Причина перша - банальна недбалість користувача. Частенько людина згадує про важливі файлах на флешці після її форматування.
  2. Причина друга - віруси. Зараження вірусом вмісту флешки призводить або до повної втрати даних, або до "приховану" файлів. Якщо в другому випадку відновити файли можна засобами Windows, то при знищенні файлів на флешці вірусом просто так відновити їх не вийде. Доведеться попрацювати з певним софтом, щоб домогтися позитивного результату.

Зміст статті

  • "Відновлюємо" приховані файли
  • Відновлення за допомогою Recuva

"Відновлюємо" приховані файли

Уявіть ситуацію: ви вставили флешку в комп'ютер одного, скопіювали щось небудь і пішли додому. На своєму ж комп'ютері ви не знайшли на флешці ніяких даних.Що це? Вірус або повна втрата даних?

Не поспішайте форматувати флешку, а тим більше шукати софт для відновлення. Швидше за все, над вами "познущався" вірус Autoinf. Він приховує вміст папок, створюючи їх дублікати з розширенням ". Exe".

Щоб переконатися в цілості файлів на флешці, потрібно включити відображення прихованих файлів. У Windows 7 робиться це дуже просто: Відкриваємо "Пуск", потім "Панель управління". Знаходимо вкладку "Параметри папок".

клацати по вкладці і у вікні, вибираємо другу вкладку "Вид". Прокрутити до кінця і ставимо позначку поруч з "Показувати приховані файли і папки". Кількома "Застосувати", а потім "Ок" і дивимося вміст нашої флешки.

Якщо на флешці з'явилися папки блідо-жовтого кольору, то значить, ваші папки були просто приховані.

, щоб увімкнути нормальне відображення, потрібно натиснути правою кнопкою на папці і вибрати "Властивості". Потім зняти галочку з атрибута "Прихований" і клікнути "Застосувати + Ок".

А ось що робити, якщо проблема не в "прихованості" папок, а файли реально пішли з носія? Як відновити вилучені файли з флешки?

Для відновлення видалених файлів існує безліч програм, серед яких є як платні, так і безкоштовні варіанти. Причому безкоштовні утиліти в своїй функціональності нічим не поступаються платним аналогам. Розберемо відновлення файлів на прикладі утиліти Recuva.

до змісту ↑

Відновлення за допомогою Recuva

Recuva - безкоштовна програма від закордонного розробника. Вона дуже зручна у використанні і має інтерфейс російською мовою. Завантажувати інсталятор Recuva краще з офіційного сайту - // www. piriform. com / recuva / download / standard

Качаємо утиліту Recuva і запускаємо інсталяційний файл.У нижньому кутку вибираємо російську мову і натискаємо "Далі".

В новому вікні ставимо галочки там, де вважаємо за потрібне, і натискаємо "Встановити".

Після установки натискаємо "Готово". Якщо не знімати галочку з "Запустити Recuva", то програма автоматично відкриється.

"Вас вітає майстер Recuva" - з цього стартує запуск програми.

Кількома "Далі" і переходимо до вибору типів файлів. Якщо на вашій флешці були тільки пісні або фотографії, то позначайте "Музику" або "Картинки" відповідно. Якщо ж потрібно відновити велику кількість різних файлів, то залиште перший пункт - "Все файли". Переходимо до наступного кроку, якшо по кнопці "Далі".

В наступному вікні утиліта пропонує вибрати вам місце, звідки будуть відновлені файли. Вставляємо свою флешку в ПК, відзначаємо пункт "В зазначеному місці" і вибираємо наш usb-накопичувач. Підтверджуємо це переходом по кнопці "Далі".

Відзначаємо галочкою "Включити поглиблений аналіз", для того щоб в подальшому шанси на відновлення були вище, і натискаємо "Почати".

Буде запущений процес відновлення файлів з флешки. Час відновлення безпосередньо залежить від кількості файлів. Після закінчення процесу ви побачите наступне віконце:

Зеленим кружком в "Рекуве" відзначені неушкоджені файли, які можна відновити і відкрити без будь-яких проблем. Позначені червоним кружком файли відновляться, але відкрити їх буде практично неможливо. Жовтим кольором позначаються файли, які частково будуть "працездатні" після відновлення.

Відзначаємо галочкою потрібні вам файли і натискаємо "Відновити". Програма запропонує вибрати папку для збереження. Вибираємо "Робочий стіл" або будь-яке інше місце і натискаємо на "ОК".

Після закінчення процесу ви побачите наступне повідомлення про відновлених файлах і витрачений час:

Вітаємо, ви відновили видалені дані за допомогою програми Recuva. Якщо ви не знаєте, як відновити видалені файли з флешки телефону, з жорсткого диска або пам'яті смартфона, то Recuva зробить це за вас.