Як правильно филировать волосся?

Як правильно филировать волосся?

Злегка оновити стрижку, зробити її більш об'ємною, підкреслити овал обличчя, підправити чубок - ці прості завдання можна вирішити за допомогою филирования. Воно не вимагає надприродного майстерності і зусиль, зате швидко змінює зовнішній вигляд в кращу сторону. Але як правильно филировать волосся, щоб не зіпсувати зачіску?

Зміст статті

  • Коли це не потрібно?
  • Устаткування і прийоми
  • Обробка кінчиків

Коли це не потрібно?

Треба розуміти, що тип волосся справляє визначальний вплив на зачіску. Філірування не підійде м'яким, кучерявим локонами - вони будуть занадто пушіться. Оскільки такий спосіб обробки - це, по суті, проріджування, тонкі і негусті волосся можуть виглядати після нього просто шкода. Їх філірування краще довірити досвідченому фахівцеві, тому що кінчики обробляти все-таки потрібно. Адже від природи волосся різної довжини: біля коріння вони густіше, ніж на кінцях. Тому-то просто обстриженими пасмо, однакова від верху до низу, виглядає неприродно.

Зовнішній вигляд волосся, освітлених агресивними складами, сильне філірування також не поліпшить - воно може вбити залишки обсягу.

до змісту ↑

Устаткування і прийоми

Філірування можна робити як спеціальними ножицями, так і звичайними, або скористатися бритвою. Хороші філіровочние ножиці коштують недешево, проте при регулярній самостійного опрацювання стрижки варто їх купити.Лезо у них складається з дрібних, гостро заточених зубчиків, їм проріджувати пасма простіше і зручніше.

Щоб зрозуміти, як правильно филировать волосся філіровочнимі ножицями, треба вивчити кілька відеоуроків і майстер-класів, благо в них зараз не бракує. А взагалі це нескладно: пасмо захоплюється рукою, ножиці ставляться на те місце, звідки починається филировка, а потім сходяться і розмикаються, просуваючись вниз. При глибокому Філірування процедура повторюється кілька разів.

Звичайними ножицями можна робити практично те ж саме, тільки не потрібно стуляти їх до кінця. Пасмо поміщають у самого з'єднання лез, а потім злегка замикають і розмикають ножиці, як би ковзаючи по ній. Але така техніка трохи складніше для самостійного виконання.

Бритвою зазвичай обережно і легко ковзають по скрученої прядки, але є й інші способи її застосування для филировки - скріблення, начісування, тушевка.

Щоб правильно филировать густе волосся, краще використовувати звичайні прямі ножиці, тільки дуже гострі. Ними проводять філірування по всій довжині в техніці слайсинга. Можна також зробити глибоку филировку майже від самого коріння. Це значно полегшує укладання густий шевелюри і дозволяє зачісці виглядати акуратніше. Звичайно, тут важливо не перестаратися, інакше можна отримати щурячий хвостик. Жорсткі волосся не можна піддавати такому Філірування, щоб не знайти негарний їжачок на маківці. Для додання обсягу короткій стрижці вертикальні пасма Філіро знизу, а щоб волосся щільно прилягали до голови - зверху. Для кращого оволодіння різними техніками непогано б подивитися відео хорошого майстра.

до змісту ↑

Обробка кінчиків

Для додання стрижці закінченості і красивого силуету необхідно обробляти кінчики.Це роблять декількома способами. Наприклад, щоб стрижка була акуратніше, використовують зубчастий зріз. Прямі ножиці як би врізаються в пасмо приблизно на сантиметр, вистриг трикутники. Для формування м'якого силуету застосовують точковий зріз, або Пойнтінга. Самими кінчиками прямих ножиць, розташованих перпендикулярно до пасма, з її краю вистригаються волоски на глибину 1-3 см, щоб вийшла бахрома. Це забезпечує плавні переходи в стрижці. Ще один метод филировки кінчиків - вищипування. Його теж роблять самим краєм прямих ножиць, вистриг невеликі прямокутні прядки на рівній відстані.

Розібратися, як правильно филировать волосся, не складе особливих труднощів. Якщо додати трохи практики, акуратне проріджування стане звичним і легким, а стрижка завжди буде в повному порядку.