Як пофарбувати дублянку в домашніх умовах?

Як пофарбувати дублянку в домашніх умовах?

Багато хто віддає перевагу на зиму купувати одяг на натуральному хутрі, щоб напевно не замерзнути. Дублянка в такому випадку виручає якнайкраще: красиво і тепло. Фасони теж радують своєю різноманітністю: від коротких до довгих. Але великий мінус подібної зимового одягу полягає у швидкій втраті початкового зовнішнього вигляду. На ній стають помітними потертості в місцях згинів, торкання сумки, на манжетах і комірі. Виправити ситуацію цілком реально своїми руками. А як пофарбувати дублянку в домашніх умовах, щоб не зіпсувати її? Для цього необхідно виконання нескладних етапів, які допоможуть досягти оптимального результату.

Зміст статті

 • Вибір барвника
 • Як підготувати дублянку?
 • Процедура фарбування

Вибір барвника

Велика частина успіху всієї процедури залежить саме від того, чим виконано фарбування. Натуральна дублянка - річ далеко не дешева, отже, вона вимагає такого ж догляду. Підбираючи засіб для фарбування, потрібно звернути увагу на такі критерії:

 1. Ціна. Дешева фарба швидко облупиться або змиється після кількох сильних снігопадів або дощів. В результаті вийде вилиняв верхній одяг.
 2. Виробник. Маловідома продукція, про яку багато хто вперше чують, може підвести в самий невідповідний момент.Краще вибирати зарекомендувала себе з хорошого боку. Якщо є сумніви з цього приводу, можна звернутися за порадою до продавця або навіть в ательє з пошиття верхнього одягу. Фахівці напевно стикалися з багатьма з них і чули відгуки клієнтів. Коли страх зіпсувати річ долає - краще відразу віднести її в хімчистку.
 3. Форма. Як правило, частіше віддають перевагу аерозолям, оскільки ними простіше орудувати, обробляючи як коротку, так і довгу дублянку.
 4. Витрата. Якщо потрібно пофарбувати чоловічу верхній одяг, то зазвичай витрати кошти менше, ніж на жіночу. Але все одно краще перестрахуватися і взяти на один-два балони більше, щоб потім не бігти за додатковим. Важливо і те, скільки засоби розпорошується за одне натискання кнопки.
до змісту ↑

Як підготувати дублянку?

Як пофарбувати дублянку в домашніх умовах, щоб колір вийшов рівномірним і не змивався потім плямами? Дуже важливо правильно виконати підготовку вироби до процедури:

 1. Визначити брудні місця, відвернувши манжети, комір, переглянувши область навколо кишень. Жінки часто затирають дублянку з того боку, з якою носять сумочку.
 2. Щоб позбавити річ від пилу, її необхідно ретельно пропилососити, використовуючи насадку для килимів.
 3. Найбільш темні місця слід обробити наждачним папером з найменшими частинками напилення.
 4. Завершити підготовку потрібно за допомогою вологої ганчірочки або фланелевою серветки. Нею протирається все виріб, а потім повністю просушується.
до змісту ↑

Процедура фарбування

Коли дублянка просохла, можна приступити до відновлення її колишнього кольору:

 1. Повісити на плечики в застебнутому вигляді.
 2. Навколишні предмети, підлогове покриття слід прикрити старими газетами або непотрібними простирадлами, щоб барвник на них не потрапив.
 3. Для власного захисту необхідно застосувати маску і рукавички.
 4. Забарвлювати дублянку потрібно ретельно, приділяючи увагу найбільш пошкоджених ділянок, швах. Можливо, знадобиться зробити це два-три рази. Головне, після першого шару уважно оцінити ступінь і якість вбирання фарби, результат після її висихання. Просушивши кожен з них, можна не сумніватися в стійкості кольору.
 5. В кінці дублянку на добу потрібно вивісити на балкон.

Щоб повернути верхньому одязі колишній вигляд, слід не тільки регулярно її чистити, але і правильно виконувати фарбування щоб уникнути появи плям на місцях потертостей. Тоді дублянка неодмінно буде радувати своєю красою і новизною.