Як пофарбувати шкіряну куртку в домашніх умовах?

Як пофарбувати шкіряну куртку в домашніх умовах?

В гардеробі кожної людини легко знайти таку річ, яку він готовий носити практично не знімаючи. У ній він почувається найкомфортніше і спокійно. Часто подібне можна сказати саме про шкіряній куртці, оскільки вони практично, скроєне по фігурі і не викликає ускладнень в рухах. Але що робити, якщо улюблений предмет одягу втратив свій презентабельний вигляд і став смугастим або плямистим від потертостей? В першу чергу важливо з'ясувати деякі нюанси того, як пофарбувати шкіряну куртку в домашніх умовах, оскільки від цього часто залежить, чи потрібно буде купувати нову річ замість старої.

Зміст статті

 • Де фарбувати краще?
 • Чим фарбувати?
  • Аерозоль - оптимальний вихід із ситуації
  • Рідка фарба
  • Фарба-порошок

Де фарбувати краще?

Для тих, хто не любить ризикувати, відмінним варіантом здасться саме спеціалізована хімчистка, надає подібну послугу. Але навіть там бувають казуси:

 • неякісна робота фахівця;
 • виконання фарбування новачком та інше.

Звичайно, коли є необхідна сума в гаманці, варто позбавити себе від стомлюючої процедури фарбування в домашніх умовах. Якщо експеримент не вдасться - буде кому пред'явити претензії щодо якості виконаної роботи.

Але при обмеженому бюджеті пофарбувати курточку самостійно при дотриманні деяких умов вийде не менш успішно і недорого, що немаловажно в даний момент. У разі незадовільного результату процедуру можна буде повторити або все-таки пізніше купити нову річ.

до змісту ↑

Чим фарбувати?

Як відомо, попит народжує пропозицію. Це базовий економічний закон. Зрозуміло, що як тільки в моду входять шкіряні вироби - різко зростає асортимент засобів по догляду за ними. І фарби не виняток. Зараз користуються популярністю різні аерозолі, порошки та рідини, здатні освіжити колір речі. Як пофарбувати шкіряну куртку в домашніх умовах з їх допомогою? Важливо розібратися в правилах застосування кожного засобу.

Головним для всіх барвників є нанесення їх на очищену поверхню, оскільки недотримання цієї вимоги загрожує отриманням плям і розлучень, які ще більше підкреслять невдалу спробу освіжити річ. Досить протерти її вологою м'якою ганчіркою і дати висохнути. Не варто кардинально змінювати колір вироби. Нашарування двох різних фарб може зробити куртку брудної і неохайною на вигляд.

до змісту ↑

Аерозоль - оптимальний вихід із ситуації

Такий засіб передбачає виконання кількох правил:

 1. Для подібного методу фарбування одяг краще повісити на плічки, що виключить нерівномірність розподілу кольору і пропускання складок. До того ж курточка не буде стикатися з іншими речами і шкірою людини.
 2. Навколишні предмети не завадить завісити старим тканинним відрізом або обкласти газетами, щоб не забруднити.
 3. Руки і обличчя бажано захистити респіратором і латексними рукавичками (підійдуть і медичні нестерильні).
 4. Якщо немає можливості зробити фарбування на вулиці, як того вимагає інструкція, потрібно відкрити вікно або балкон, щоб приміщення швидко провітрити від різкого запаху барвника.
 5. Коли підготовка закінчена, слід повільно нанести на куртку обраний засіб, розпорошуючи його з відстані 20 см. При необхідності нанесення виконується в кілька шарів, що має на увазі запас балончиків.
 6. Після фарбування річ повинна повністю просохнути.
до змісту ↑

Рідка фарба

Такий варіант не рідкість. Для вдалого застосування барвника важливо наносити засіб губкою спочатку в тих місцях, які не відкриті загального огляду, що дозволить припинити фарбування без особливого збитку, якщо результат буде незадовільним.

При сушінні курточку необхідно злегка розтягувати, щоб вона не стиснулася і не стала жорсткою.

до змісту ↑

Фарба-порошок

Мабуть, це найбільш тривалий спосіб фарбування вироби, що вимагає посиленої уваги: ​​

 1. Куртку попередньо треба замочити в теплій воді, щоб шкіра набухла. Якщо цей етап пропустити, то в результаті залишаться плями.
 2. Барвники гранули потрібно розчинити у воді і процідити від грудочок. Розчин слід долити в два літри рідини і закип'ятити. Коли температура фарби знизиться до 40 ° C, в неї можна опустити куртку. Під час процедури річ важливо перевертати для рівномірності результату.
 3. В кінці куртку необхідно прополоскати до прозорості води.
 4. Для закріплення результату річ поміщають в закріплювач, який складається зі склянки столового оцту і двох чайних ложок повареної солі, розведених в літрі води.
 5. Курточку слід віджати і покласти сушитися на рівній поверхні.

Початкове забарвлення шкіряних виробів може бути якісним і ефективним, якщо дотримуватися його правила і всі пропорції.