Як подолати страх?

Як подолати страх?

Протягом усього життя людина відчуває найрізноманітніші страхи і фобії. Стан це природне, пов'язане з нормальною реакцією на незвичайні, невідомі обставини. Але потрібно знати, як подолати страх, інакше він буде сковувати, заважати реалізації планів і досягнення цілей.

Зміст статті

  • Різні види страхів
  • Приступити до дій

Різні види страхів

Буває так, що страхи відіграють позитивну роль. Здоровий страх пов'язаний з інстинктом самозбереження і застерігає людину від дій, небезпечних для життя і здоров'я. В даному плані фобія порівнянна з болем: відчувати її неприємно, але необхідно, адже це вірний сигнал організму про те, що відбуваються (або вже відбулися) якісь порушення. Так і страх сповіщає про можливі проблеми, тому при виникненні тривожного почуття варто задуматися про свої подальші дії.

Але найчастіше страхи мають негативний відтінок. Хронічна форма являє собою стан, при якому начебто і боятися нічого, і попереджати нема про що, а болісні терзання тривають. Подібні стани можуть тривати місяцями і навіть роками, вимотуючи психіку людини і знижуючи якість життя.

Найстрашніша небезпека не зрівняється зі стражданнями особистості, що відчуває необгрунтований страх, тому так важливо вміти справлятися з цим почуттям, залишаючись переможцем у важкій боротьбі.

до змісту ↑

Приступити до дій

Побороти страх можна лише в тому випадку, якщо приступити до конкретних дій. Постійні нав'язливі думки тільки погіршують становище, нагнітаючи і без того складну обстановку.
Перший крок. Визнати наявність у себе страху. Початковий етап, як правило, найскладніший, адже озвучити свою слабкість може не кожен. Але варто зізнатися собі в тому, що "Я боюся того-то ...", як ворог уже стає відомий, і боротися з ним, без сумніву, легше. У цей момент підсвідомість почне будувати план дій щодо подолання фобії, тим самим звільняючись від болісних пут.

Другий крок. Детально вивчити конкретний страх. Отже, проблема позначена. Тепер необхідно визначити складові елементи страху. Наприклад, людина боїться спілкуватися з іншими людьми. Важливо зрозуміти, чого саме він боїться: не знає, з чого почати розмову, не вміє підтримати діалог, соромиться свого зовнішнього вигляду? Причин може бути багато, але слід виявити головний фактор, за рахунок якого "підживлюється" фобія.

Якщо пропустити цей крок, то визначити, як подолати страх спілкування, стане просто неможливо через відсутність предмета проблеми.

Третій крок. Обгрунтувати страх. Спробувати пояснити фобію тими чи іншими обставинами. Якщо мова йде про боязнь перельотів, то варто задуматися про реальну статистику: кількість літаків, що розбилися в сотні разів менше, ніж автомобілів, і позбавляти себе можливості дістатися, наприклад, до рідних за лічені години абсолютно необгрунтовано. Поширений страх перед начальством швидше свідчить про особисті проблеми, пов'язаних з невпевненістю в собі і своїх професійних навичках.Якщо людина є хорошим фахівцем, то і страх його позбавлений сенсу.

Тільки реальна і твереза ​​оцінка обставин дозволяє подолати страх і побачити життя під новим кутом.

Четвертий крок. Шукати вигоду в будь-якій ситуації. Як не дивно, страх може стати для людини навіть вигідним, достатньо здійснити кілька дій проти нього, а в деяких ситуаціях піти ва-банк. Наприклад, впевнене спілкування з начальством - вірний спосіб заявити про себе як про відмінний фахівця. Таким чином, і самооцінка піднімається, і кар'єра може піти в гору.

П'ятий крок. Постійно тренувати рішучість і безстрашність. Тільки регулярні вправи можуть сформувати надійну базу, на підставі якої людина здатна буде впоратися з різними страхами і фобіями.

Так, боязнь висоти долають, якщо постійно намагаються забратися на височину. Нехай це буде хоча б стілець, але, встаючи на нього в десятий раз, людина прийде до усвідомлення, що дії його вже автоматичні, позбавлені негативних емоцій і переживань.

Але у всьому потрібна міра. Надмірне захоплення, а в питанні з людьми - настирливість, може бути не менш небезпечна, ніж сама фобія.

Шостий крок. Не треба ставити страх на чільне місце. Постійні думки про страх заважають жити. Якщо постійно боятися, то можна і не помітити чудових моментів, вони будуть просто проходити повз людину, що знаходиться в оковах фобії.

Наприклад, страх смерті - найпоширеніший. Але це фізіологічний етап, який властивий всім живим істотам. Уникнути його неможливо, але і постійно жити з думкою, що тебе не стане, не можна. На питання, як подолати страх смерті, існує тільки одна відповідь: "Жити"!Причому повним життям: знайти захоплення, хорошу роботу, створити сім'ю і радіти кожному дню.

Сьомий крок. Боротися з невпевненістю і заниженою самооцінкою. Самостійно або за допомогою фахівця - не має значення. Але боязкість і недовірливість необхідно перемагати, адже саме вони є благодатним грунтом для появи страхів.

Восьмий крок. Мати позитивний настрій і належний рівень мотивації. Це головні складові успіху на складному шляху подолання страхів.

Життя так влаштоване, що на зміну одним страхам приходять інші. Та й позбутися від усіх фобій навряд чи вийде. Але звільнитися від основних хворих проблем в цій галузі просто необхідно.