Як відкрити файл iSO

Як відкрити файл ISO

Практично всі новачки "комп'ютерного" світу задаються одним і тим же популярним питанням: як відкрити ISO-файл? Адже саме в такому форматі зберігаються образи ігор і операційних систем. Штатні засоби Windows не дозволяють відкрити файл з розширенням. iso, тому доводиться вдаватися до сторонніх програм, серед яких багато безкоштовних утиліт.

Зміст статті

  • Що таке ISO-файл?
  • Способи відкриття ISO-файлів
  • Використання архіваторів
  • Використання спеціальних програм

Що таке ISO-файл?

По суті, ISO-файл - це образ диска (CD або DVD), зроблений якою-небудь програмою. Це свого роду архів, в якому зберігається вся інформація про зміст диска, а також самі файли. На ділі можна створити будь-який образ диска, будь то DVD-диск з грою / фільмом або CD-диск з музикою. Але в більшості випадків в образах зберігають гри і дистрибутиви операційних систем.

Уявіть ситуацію: вам принесли диск з грою. Під рукою чистого диска не виявилося, і ви записали образ в ISO-файл. Після того як ви придбаєте чистий диск, образ за допомогою відповідних програм можна буде записати на нього, і ви отримаєте повну копію оригінального диска.

до змісту ↑

Способи відкриття ISO-файлів

По суті, всі способи відкриття образів дисків можна класифікувати на дві групи:

  • відкриття файлів архиваторами,
  • використання спеціальних програм для віртуалізації / емуляції диска.

В першому випадку файл дійсно відкриється. Перед користувачем з'явиться структура диска. Таким способом рекомендується відкривати образи, коли потрібно витягнути з диска будь-якої файлик. Наприклад, з дистрибутива Windows потрібно "витягнути" драйвера.

У другому випадку образ диска буде емулюватися таким чином, ніби у вас в приводі є аналог диска.

до змісту ↑

Використання архіваторів

Відкрити ISO-файли можна двома популярними архіваторами - 7Zip і WinRar. Завантажити дистрибутиви архиваторов краще з офсайта:

Winrar - // www. win-rar. ru / download / winrar /

7Zip - // 7-zip. org. ua / ru /

Встановлюємо архіватор, знаходимо на гвинті потрібний нам ISO-файл і натискаємо правою кнопкою мишки на ньому. Вибираємо "Відкрити за допомогою Winrar / 7Zip" і все - образ відкритий. Можна відкрити будь-який файл з образу і зберегти його на ПК.

до змісту ↑

Використання спеціальних програм

За допомогою якої програми можна відкрити файл ISO? Відповідей на це питання безліч, так як існує більше десятка програм, що дозволяють це зробити. Ось невеликий список софтин, якими можна відкрити ISO-файл:

CDBurnerXP, DeepBurner Free, Ultra ISO, IsoBuster, Alcohol 120%, Daemon Tools, MagicISO. Найбільш популярна серед геймерів програма Alcohol 120%, але звичайні користувачі вважають за краще Daemon Tools в lite-версії (так як вона безкоштовна для домашнього застосування) і Ultra ISO.

Робота з Ultra ISO

Назва софтина вже говорить про те, що вона вміє працювати з iso-файлами. Відкриваємо офіційний сайт Ultra ISO - // www. ezbsystems. com / ultraiso / download. htm

Вибираємо російську версію (поруч з російським прапором) і завантажуємо утиліту.

При установці програми не знімайте галочку з пункту "Встановити ISO емулятор".

Далі запускаємо Ultra ISO і натискаємо кнопку "Пробний період".

Відкривши "Ультра ІCO", ви побачите наступне вікно:

У верхньому кутку є кнопка "Файл". Кількома її і далі вибираємо "Відкрити".

Вказуємо шлях до образу і в віконці програми бачимо відкритий ISO-файл.

Якщо потрібно віртуалізувати диск, то відкриваємо "Мій комп'ютер". Ви побачите новий віртуальний привід - це і є ISO-емулятор. Кількома на ньому правою кнопкою мишки і вибираємо "Ultra ISO >> Монтувати". Вказуємо шлях до файлу - і все. Диск буде успішно змонтований.

Робота з Daemon Tools Lite

Як і у випадку з Ultra ISO, відкриваємо офіційний сайт Даемона // www. daemon-tools. cc / rus / downloads і викачуємо утиліту.

Встановлюємо софтину і на одному з кроків вказуємо пункт "Безкоштовна ліцензія".

Встановивши утиліту, в правому нижньому кутку (в треї поряд з годинником) з'являється значок програми - синій гурток з блискавкою.

Клікнувши по ньому правою кнопкою, вибираємо пункт "Віртуальні приводи >> Додати віртуальний SCSI-привод". Через пару хвилин у вас з'явиться новий віртуальний привід, як і в Ultra ISO.

Після появи приводу знову натискаємо на значок і вибираємо пункти: "Віртуальні приводи >> Привід 0 >> Монтування образу". Вказуємо шлях до файлу ISO, і все.

Докладно і цікаво про монтування образів розказано в цьому відеоролику:

Безсумнівно, краще користуватися Daemon Tools Lite, так як ця програма безкоштовна і не має пробного періоду. Якщо ж потрібно швидко витягнути файл з образу, то WinRar вам на допомогу.