Як зробити скрін на ноутбуці?

Як зробити скрін на ноутбуці?

Нерідко користувачам ноутбука в процесі роботи потрібно зробити скріншот з екрану. Для створення скрін дисплея не потрібно ніяких сторонніх утиліт, так як в Windows є стандартний "скріншотер". Але, на жаль, стандартні засоби Windows за своєю функціональністю і простоті управління поступаються програмам від сторонніх розробників. Постараємося розібратися в тому, як зробити скрін на ноутбуці швидко і без зайвих проблем.

Серед стандартних засобів Windows можна виділити програму "Ножиці", яка з'явилася в Windows 7, і можливість зняття скріншота за допомогою клавіші Print Screen на клавіатурі. Дана клавіша є на всіх ноутбуках і іноді позначається як "Prt Sc". Щоб зробити скрін на ноутбуці, досить клікнути на клавіатурі кнопку Prt Sc. Зазвичай вона розташовується після клавіші F12 в верхньому ряду. Якщо одночасно натиснути Alt + Prt Sc, то заскрінітся лише активне вікно.

Знімок екрана автоматично скопіюється в буфер обміну. Потім відкриваємо Paint ( "Пуск >> Всі програми >> Стандартні >> Paint") і вставляємо зображення з буфера, клікнувши на іконку "Вставити" або натиснувши на клавіатурі Ctrl + V.

натисніть на картинку для збільшення

Після вставки знімка ви можете його відредагувати в Paint або зберегти без змін в будь-якому форматі. За допомогою стандартної утиліти "Ножиці" можливо зробити знімок будь-якій частині екрану, просто виділивши певну область.

Але що робити, якщо вам потрібно зробити велику кількість знімків з екрану? Як на ноутбуці зробити скрін без зайвих маніпуляцій з буфером обміну і Paint? Для цих випадків сторонні розробники написали спеціальні програми-скріншотер. Однією з таких утиліт, яка, крім створення скріншота, має можливість вивантаження його на окремий сервер, є програма Joxi. Переваги Joxi перед стандартним скріншотер великі: зняття знімка за допомогою поєднання будь-яких клавіш, завантаження скріншота на сервер, управління знімками екрану з особистого кабінету на сайті Joxi, збереження в будь-яку папку на комп'ютері.

Відкриваємо в браузері офіційний сайт утиліти // joxi. ru і викачуємо програму на ноутбук. Встановлюємо програму Joxi і запускаємо її. При першому запуску програми вам буде потрібно пройти процедуру реєстрації. Вводимо свій e-mail і натискаємо "Далі".

Після перевірки e-mail у відповідних віконцях двічі вводимо бажаний пароль і тиснемо кнопку "Реєстрація".

Завершивши реєстрацію, в новому вікні натискаємо "Почати використання Joxi".

натисніть на картинку для збільшення

Для початку потрібно правильно налаштувати програму. Наводимо миша на іконку Joxi в нижньому треї і натискаємо правою кнопкою миші. Відкриється невелике віконце, в якому потрібно вибрати пункт "Налаштування".

В налаштуваннях є кілька вкладок. Насамперед переходимо у вкладку "Швидкий доступ". Якщо вас не влаштовує стандартний "набір", то ви можете змінити поєднання клавіш на будь-яку бажану.

Потім відкриваємо вкладку "Налаштування", ставимо тригер на "високу якість", знімаємо галочку з автозавантаження і відзначаємо галочкою пункт "Зберегти копію скріншота в обрану папку".Вказуємо будь-яку папку (бажано робочий стіл) і натискаємо "Застосувати".

Якщо ви не змінювали стандартні кнопки для зняття знімків, то при натисканні на кнопки Shift + Print Screen знімок буде автоматично зберігатися на робочий стіл. При цьому він одночасно буде завантажуватися на сервер, а посилання на знімок автоматично скопіюється в буфер обміну.

Все скріншоти, завантажені вами на сервер, зберігаються в вашому особистому кабінеті на сайті Joxi. Для цього і потрібна реєстрація в програмі. Відкриваємо сайт Joxi і авторізуемся на сайті під своїм логіном. Кожному користувачеві доступний 1 гігабайт місця на сервері. Цього обсягу вистачить приблизно на 1000 знімків.

натисніть на картинку для збільшення

В особистому кабінеті ви можете видалити будь-який скріншот, вибравши його і клацнувши на іконку "Кошики".

натисніть на картинку для збільшення

Безсумнівно, в Рунеті знайдеться величезна кількість скріншотер від сторонніх розробників. Ви маєте право встановити будь-який з них на свій ноутбук, але якщо ви завантажуєте програми не з офіційних джерел, то упевніться у відсутності в них вірусів. Адже саме в таких популярних утиліти зловмисники часто "ховають" віруси.