Як зробити скрін на комп'ютері

Як зробити скрін на комп'ютері

Нерідко у користувачів комп'ютерів виникають проблеми з операційною системою. Звернувшись до друзів і знайомих, вони часто чують у відповідь: "Прийшли скріншот екрану". Ситуацій, коли може знадобитися скріншот екрану, може бути безліч. Але що це таке і як зробити скрін на комп'ютері?

Скрін, скріншот - це знімок дисплея вашого комп'ютера. Його можна отримати різними способами, починаючи від стандартних засобів операційки і закінчуючи сторонніми програмами.

Зміст статті

  • Робимо скріншот в Windows
    • 1. Кнопка Print Screen
    • 2. Програма "Ножиці" в Win7
    • 3. Зняття скрін з екрану в Windows 8
  • Робимо скріншот в Мас OS
  • Використання софта

Робимо скріншот в Windows

до змісту ↑

1. Кнопка Print Screen

Мабуть, найпростіший спосіб зняття скріншота екрану на ПК - це використання кнопки Print Screen на клавіатурі. Залежно від розміру кнопки (на ноутбуках пишеться скорочено) Print Screen може позначатися інакше - PrtScr, PrtSc або PrtScn.

Знаходимо на клавіатурі кнопку "PrtSc" і натискаємо на неї. Зазвичай вона знаходиться у верхньому ряду після кнопки F12. Після її натискання в буфер обміну системи скопіюється знімок вашого екрану.

Потім відкриваємо "Пуск / Старт", знаходимо папку "Програми → Стандартні" і відкриваємо додаток "Paint".Всім відомо, що Paint - це "стандартна" рисовалка Windows. Після відкриття "паинт" натискаємо "Редагувати" (в Windows XP) і "Вставити". Можна використовувати поєднання клавіш "ctrl" і "V" на клавіатурі.

Після цього дії скріншот "з'явиться" у вас на екрані. Кількома вкладку "Файл" → "Зберегти як" або іконку збереження файлу в вигляді дискети і зберігаємо картинку в будь-який зручний для вас місце.

Більш докладно про зняття скрін за допомогою кнопки Print Screen розказано в наступному відео:

до змісту ↑

2. Програма "Ножиці" в Win7

В Windows 7 є цікава програма - "Ножиці". Вона дозволяє позбутися від вищеописаних маніпуляцій. Відкриваємо меню "Пуск" і знаходимо в стандартних програмах додаток "Ножиці". Запустивши програму, вибираємо потрібну область і натискаємо "Створити".

Після цього натискаємо кнопку "Зберегти як" з іконкою "дискети" і вибираємо місце зберігання файлу.

до змісту ↑

3. Зняття скрін з екрану в Windows 8

В останній операційній системі від Microsoft зробити скріншот екрану стало набагато простіше. Досить одночасно натиснути на клавіатурі кнопки Win (кнопка з логотипом Microsoft) + PrtScn, і знімок екрана автоматично скопіюється в папку "Мої знімки" в бібліотеці зображень.

до змісту ↑

Робимо скріншот в Мас OS

Як на комп'ютері зробити скріншот, якщо на ньому встановлена ​​Мас OS? Не турбуйтеся, розробники з Apple попрацювали над тим, щоб полегшити цей процес. Досить натиснути одночасно на клавіатурі 3 кнопки - ⌘ Cmd + 3 + Shift, і скрін екрану з'явиться на робочому столі. Якщо потрібно тільки знімок активної частини екрану, то доведеться ще затиснути і кнопку "Пропуск".

до змісту ↑

Використання софта

Щоб повністю автоматизувати процес зняття знімків з екрану, багато користувачів ПК використовують сторонні програми.Серед популярних програм-скріншотер можна виділити WinSnap, ABBYY Screenshot Reader, ScreenCapture, ScreenMaker, Joxi, QIP Shot. Частина з них підтримують автоматичне вивантаження на сторонній сервер з наданням посилання на картинку. Це дуже зручно, коли потрібно оперативно поділитися посиланням на знімок вашого екрану.

Як бачите, процес зняття скріншота з екрану комп'ютера не займає більше 1-2 хвилин.