Як заварювати чай пуер?

Як заварювати чай пуер?

Китайський чай пуер сьогодні знаходиться на піку популярності. І це не випадково: його смак і аромат істотно відрізняються від характеристик інших видів широко поширеного напою. Пояснити цей факт можна особливостями обробки і підготовки чайних листів, призначених для перетворення в елітний сорт.

Однак оцінити всю красу такого напою можна, тільки знаючи, як заварювати чай пуер. Правильно приготовлена ​​заварка повинна бути м'якою і мати присмаком сухофруктів. А ось якщо настій вийшов гірким або позбавленим смаку, значить, в технології були допущені серйозні помилки.

Зміст статті

  • Яким буває чай пуер?
  • Підготовка
  • Заварювання
  • Альтернативний варіант

Яким буває чай пуер?

Існує два різновиди чаю пуер: Шен Пуер - "сирий" і Шу Пуер - "форсований" або "приготований". Перший з них відноситься до зелених чаїв, другий - до темних (але не чорним!). Вони виготовляються за різними технологіями, але з одного і того ж сировини. Цікаво, що обидва типи відмінно зберігаються, з часом їх споживчі властивості навіть поліпшуються.

Найчастіше сьогодні можна зустріти пресований пуер, що представляє собою цеглу, брикети, коржі певної ваги. Однак існує і більш звичний розсипний пуер. Обидва варіанти мають приблизно однаковими характеристиками, тому метод фасування абсолютно не впливає на спосіб заварювання чаю.

до змісту ↑

Підготовка

Для приготування пуеру рекомендується використовувати м'яку воду: бутильовану, джерельну, талу або штучно пом'якшену водопровідну. Втім, подібне правило відноситься і до всіх інших видів чаю. Надлишок солей істотно змінює смак і запах води, а значить, впливає і на характеристики кінцевого напою.

Не рекомендується заварювати пуер в глиняному чайнику, оскільки цей матеріал активно вбирає аромати. В результаті всі наступні напої, приготовані в такому посуді, будуть мати специфічний земляний запах. Тому розумніше віддати перевагу керамічним, порцеляновим або скляних виробів.

Щоб відокремити від брикету або цегли потрібну кількість чаю (з розрахунку 4-5 г на 150 мл води), зручніше користуватися спеціальним ножем, але допустимо застосувати і звичайний кухонний відповідного розміру. Виділяючи пласт бажаної товщини, слід уникати обламування листя. Свіжі кромки додадуть настою гіркоту і терпкість.

до змісту ↑

Заварювання

Для заварювання китайського земляного чаю не прийнято використовувати окріп. Температура води повинна бути близько 90ºC, тому можна або не доводити рідину до 100ºC, або дати їй трохи охолонути після закипання. Якщо знехтувати цим правилом, кількість промивань пуеру з 7-10 скоротиться до 2-3.

Спочатку необхідно прогріти чайник для заварювання, ополоснув його гарячою водою. Потім потрібно промити і продезінфікувати підготовлений пласт або розсип чаїнок. Щоб позбутися від пилу і бактерій, першу заливку зливають через кілька секунд. Як правило, її використовують для нагрівання чашок або піал, з яких планується пити пуер.

Після цих процедур можна переходити до заварювання. Перші 2 промивання рекомендується робити зовсім короткими: для Шен Пуер буде достатньо 20 секунд, для Шу Пуер - вдвічі менше. Після закінчення цього часу всю рідину з чайника необхідно злити в чашки. В іншому випадку процес заварювання триватиме, знижуючи кількість потенційних промивок і змінюючи смак настою. Всі наступні заварки повинні поступово збільшуватися на 5-10 секунд кожна.

Втім, довга експозиція також допускається. Процес настоювання може тривати до декількох хвилин. В цьому випадку смак напою стає більш вираженим, а кількість заварок скорочується до 2 або 3.

до змісту ↑

Альтернативний варіант

Існує і інша методика заварювання китайського пуеру: варіння чаю на вогні. Детально про неї розказано в сюжеті:

При втіленні цього методу вода іноді замінюється молоком. Також в отриманий чай допустимо додати мед, імбир, цукор та інші смакоароматичні компоненти, що істотно змінюють характер вихідного напою. Зрозуміло, у кожного з подібних варіантів знайдуться шанувальники. Однак самі китайці - виробники пуеру - вважають, що їх продукт слід вживати саме в чистому вигляді, що не домішуючи до нього навіть цукру.

Щоб навчитися правильно заварювати китайський чай пуер, буде потрібно якийсь час. Воно необхідне для виявлення найбільш вдалого індивідуального поєднання кількості сухої заварки, часу настоювання, температури і якості води та інших компонентів. Однак "піймавши" потрібні параметри, можна буде насолоджуватися багатим смаком і ароматом цього древнього напою, який крім задоволення приносить організму користь, нормалізує роботу внутрішніх органів і систем.