Як зробити презентацію в powerPoint?

Як зробити презентацію в PowerPoint?

Стати хорошим доповідачем не просто. Для цього потрібно не тільки навчитися говорити так, щоб слухачі сприймали кожне слово, а й грамотно доповнювати свій виступ візуальним матеріалом. На яку тему не був би доповідь, напевно знайдуться дані, які набагато виграшніше не озвучував словами, а уявити на слайдах у вигляді списків, графіків, схем, ілюстрацій або відеозаписів. Презентація може виступати і самостійним способом подачі інформації, наприклад, якщо вона розміщується на сайті і містить необхідну для розкриття теми текстове і графічне наповнення.

Найбільш зручний і популярний інструмент створення серії слайдів - програма PowerPoint. Багатьом процес розробки красивих мультимедійних уявлень з вилітають малюнками, які виникають в процесі виступу текстом і іншими візуальними ефектами здається неймовірно складним, хоча це абсолютно не так. Ми розповімо, як зробити презентацію в PowerPoint з картинками, таблицями, схемами, діаграмами і відео, які допоможуть максимально повно донести інформацію до цільової аудиторії.

Зміст статті

 • Створення першої презентації
 • Дизайн презентації, настройка режимів переходу слайдів, анімації
 • Кілька порад, як створити гарну презентацію

Отже, спочатку познайомимося з основними прийомами створення слайдів, їх оформлення, наповнення текстовим, графічним і іншим контентом, а також способами і ефектами показу елементів в часі, потім приведемо деякі поради по розробці успішної презентації.

Створення першої презентації

 1. Запускаємо PowerPoint 2013. Для навчання підійде й інша версія програми, починаючи з 2007, у всіх з них розглядаються дії виконуються аналогічно. У вікні (на зображенні) вибираємо шаблон майбутнього оформлення слайдів, що включає певні поєднання фону, кольорів, шрифтів та інших елементів. Можна клікнути і по зображенню порожній презентації, а потім задати візуальні особливості пізніше.

  натисніть на картинку для збільшення

 2. Після вибору шаблону створюється титульний слайд. Щоб змінити його заголовок, потрібно просто помістити курсор у відповідне поле і ввести потрібний текст. Завдання шрифту, кольору тексту, його вирівнювання та інше форматування виконується так само, як і в інших додатках пакету Microsoft Office (наприклад, в Word). Рекомендується на самому початку налаштувати розмір слайда в залежності від того, на якому обладнанні належить показувати майбутню презентацію, вибравши однойменний пункт меню на вкладці "Дизайн". За замовчуванням доступний стандартний режим співвідношення ширини і висоти слайда (4: 3) і широкоекранний (16: 9). Якщо вони не підходять, можна задати власний. Для створення наступного слайда на вкладці "Головна" у відповідному пункті меню вибираємо макет нового аркуша "Тема і об'єкт".

  натисніть на картинку для збільшення

  На ньому представляємо тільки текстову інформацію у вигляді списку з заголовком, користуючись інструментами форматування.

  натисніть на картинку для збільшення

 3. Створимо новий слайд по макету "Два об'єкти", розмістимо на ньому таблицю і малюнок, вибравши відповідні пункти меню на вкладці "Вставка". Також можна клацнути по піктограм, представленим на зображенні.Для таблиці потрібно вибрати її розмір, при необхідності об'єднати чи відокремити комірки і іншого форматування кліком правої кнопки миші можна відкрити контекстне меню і знайти там ці пункти. Для вставки малюнка з файлу достатньо лише вказати шлях до нього.

  натисніть на картинку для збільшення

  натисніть на картинку для збільшення

 4. На наступному слайді буде приклад об'єкта SmartArt і діаграма. Вставка їх виконується аналогічно розміщення таблиці або рисунка - через головне меню або кліком по піктограмі на макеті слайда. Вікно вибору макета графічного елементу SmartArt можна побачити на зображенні. Цей компонент дозволяє дуже швидко і наочно представляти дані у вигляді списків, ієрархій, зв'язків і інших цікавих графічних схем. У нашому прикладі створимо об'єкт типу "Блочний цикл".

  натисніть на картинку для збільшення

  У правій частині слайда розміщуємо точкову діаграму з прямими відрізками і маркерами, вибираючи вказаний тип в вікні "Вставка діаграми". Після потрібно задати масив даних для графіка, аналогічно тому, як це робиться в Excel (на зображенні). У нашому прикладі скопіюємо в таблицю осередки з попереднього слайда.

  натисніть на картинку для збільшення

 5. Зробити презентацію в PowerPoint, що містить відеоматеріал, теж дуже просто: достатньо увійти в меню "Вставка", "Мультимедіа", "Відео". На слайді можна розмістити ролик, розташований локально на комп'ютері або розміщений в Інтернеті. Додамо відео з файлу, після чого стане доступним його перегляд і монтаж.

  натисніть на картинку для збільшення

  За допомогою останнього інструменту можна вирізати тільки необхідний фрагмент запису, зрушуючи повзунки у вікні, представленому на зображенні.

  Наповнивши презентацію матеріалом, можна надати їй більш цікавий вигляд, задати способи відображення слайдів і їх елементів.

до змісту ↑

Дизайн презентації, настройка режимів переходу слайдів, анімації

 • Якщо ми не визначилися з шаблоном дизайну слайдів на самому початку роботи, це не пізно зробити і зараз. Переходимо на вкладку "Дизайн" і вибираємо тему і сподобався її колірний варіант. Ось так завдяки кільком клацань миші кардинально змінився зовнішній вигляд нашої презентації!

  натисніть на картинку для збільшення

 • Розглянемо також, як зробити гарну презентацію в PowerPoint, не використовуючи готові шаблони. Повернемо вихідний вид слайдів, натискаючи на кнопку Скасувати останніх дій в лівому верхньому кутку вікна програми. Наприклад, необхідно задати нестандартний фон слайда, що містить картинку з логотипом компанії або текстуру. Перейдемо в меню "Дизайн", "Формат тла". Як спосіб заливки виберемо "Малюнок або текстура", додамо потрібне зображення і встановимо прапорець "Перетворити малюнок в текстуру". Трохи поекспериментувавши з настройками в нижній частині вікна, отримаємо оригінальний фон презентації, який можна застосувати до всіх слайдів.

  натисніть на картинку для збільшення

 • Задамо режим зміни слайдів, вибравши пункт меню "Переходи", де, клікаючи по піктограм, можна переглядати їх. Якщо все сторінки повинні змінювати один одного одним і тим же способом, потрібно натиснути на кнопку "Застосувати до всіх", розташовану на цій же панелі.
 • Тепер налаштуємо режими появи на слайдах окремих об'єктів. Виділимо, наприклад, картинку на третьому аркуші і перейдемо в меню "Анімація", де шляхом перегляду виберемо відповідний спосіб.При відтворенні презентацій з довгими текстовими списками (як на другому слайді) іноді доцільно поставити виникнення їх елементів після клацання миші користувачем. Для цього ефект анімації застосовуємо до першого пункту списку, а навпаки інших відобразиться їх порядковий номер у черзі відображення на слайді.

  натисніть на картинку для збільшення

 • Для перегляду створеної презентації потрібно зайти в меню "Показ слайдів", "Спочатку".
до змісту ↑

Кілька порад, як створити гарну презентацію

 • Якщо серія слайдів призначена для усного виступу, не варто поміщати на них багато тексту, краще залишити тільки найважливіше, по можливості максимум інформації перетворивши в схеми. Інакше аудиторія читатиме презентацію, замість того щоб слухати доповідача. Якщо не обійтися без списків, краще зробити послідовне поява їх пунктів.
 • Значні елементи на слайдах не повинні бути занадто дрібними. При підготовці презентації рекомендується спробувати зменшити її масштаб до 50% і оцінити, чи буде видно при цьому інформація.
 • Не варто розміщувати на слайді багато об'єктів: слухачам буде складно сконцентрувати увагу на чомусь одному. Раціональніше створити кілька сторінок і частіше перемикати їх.
 • Краще не застосовувати готові шаблони, а створити свій оригінальний дизайн презентації. При цьому теж потрібна міра: не варто використовувати для оформлення слайдів більше трьох основних кольорів. Дизайн також повинен бути розрахований на цільову аудиторію і відповідати темі повідомлення. Наприклад, в презентації, підготовленої до виступу на науковій конференції, надмірні ефекти анімації, яскравий фон і рамки-віньєтки навряд чи будуть доречні.

Зробивши перші кроки по створенню презентацій в PowerPoint, можна переконатися, що боятися цього додатка не варто. Як і в інших програмах пакета Office, багато прийомів цілком реально освоїти, просто експериментуючи з інструментами і настройками компонентів. Вивчивши основи, варто тренуватися робити хороші презентації, змушують слухати, дивитися і вірити доповідачу.