Як утеплити будинок зовні

Як утеплити будинок зовні

Загальноприйнята практика при будівництві будинку - використання утеплювача в процесі зведення стін. Однак часом буває, особливо в тих випадках, коли будинок куплений вже готовим, що взимку в ньому холодно і сиро. Тому цілком природно виникає бажання поліпшити умови проживання, наслідком чого буде пошук рішення - як утеплити дерев'яний будинок, зовні або всередині, якщо він, звичайно, дерев'яний. Або в більш загальному випадку - яким чином такі роботи можуть бути виконані для будь-якого подібного споруди.

Зміст статті

 • Яким має бути утеплення?
 • Види зовнішнього утеплення
 • Як утеплити дерев'яний будинок зовні
 • Як утеплити цегляний будинок зовні

Яким має бути утеплення?

На готовому будинку його можна зробити двояко - зовні і всередині. Загальноприйнята практика всіх будівельників - утеплення має бути виконано зовні. Причин цього кілька, з них варто відзначити наступні:

 1. Точка роси при такому утепленні розташовується за несучою стіною. Це дозволяє волозі, що знаходиться в кімнатах в повітрі, вільно проникати крізь стіну і конденсуватися зовні. У приміщенні створюється комфортний мікроклімат, через що там не буде вогкості і підвищеної вологості, а також сприятливих умов для розвитку грибків і плісняви.Щоб порівняти різні варіанти, досить подивитися додаються малюнки, на яких наведені умови конденсації вологи при відрізняються способи утеплення:


  Як вже було сказано, в першому випадку волога з повітря конденсується всередині приміщення, створюючи вогкість, у другому - на зовнішній поверхні стін, якщо не брати спеціальних заходів захисту.
 2. Зовнішнє утеплення забезпечує додатковий захист стін від руйнування при атмосферних впливах. Це продовжує термін їх експлуатації і призводить до зниження витрат на ремонт.
 3. Завдяки утепленню зовнішніх стін зменшуються втрати тепла. Наслідком цього виявиться зниження витрат на опалення будинку.

Можна знайти й інші причини, які свідчать про необхідність виконання зовнішнього утеплення, а й уже наведених доводів має бути достатньо для правильного вибору потрібного варіанта.

до змісту ↑

Види зовнішнього утеплення

Утеплення зовнішньої стіни готового будинку може бути виконано кількома відмінними способами. Найбільш популярними з них є наступні:

 1. Використання сендвіч-панелей, що представляють собою готову конструкцію - утеплювач, захищений з двох сторін.
 2. Застосування технології мокрого фасаду, яка може бути виконана кількома способами:
  • оштукатурювання зовнішньої поверхні так званої теплої штукатуркою, що представляє собою оздоблювальний матеріал, що володіє підвищеною теплоізоляцією;
  • використання матеріалів утеплювачів, що кріпляться до зовнішньої поверхні завдяки спеціальному клеїть складом. Створення вентильованого фасаду.
 3. Існують і інші варіанти утеплення, можливо часткове комбінування наведених способів, але в будь-якому випадку використання тієї чи іншої технології визначається типом будинку і особистими уподобаннями.

Матеріали для проведення робіт

Одним з перших питань, що виникають при створенні зовнішньої захисту, є вибір матеріалу. Визначаючи, ніж можна утеплити будинок зовні, необхідно в обов'язковому порядку враховувати, з чого він зроблений (кам'яний або дерев'яний). Не розглядаючи все різноманіття матеріалів, призначених для цієї мети, варто особливо звернути увагу на наступні:

 1. Пінопласт . Добре всім відомий, широко поширений і доступний. Легко обробляється і не потребує спеціальних навичок для роботи. Відмінний утеплювач, але погано пропускає повітря, не гниє і не вбирає воду, в ньому не живуть грибок і пліснява. До недоліків відноситься незначна механічна міцність, а також низька температура плавлення. Пінопласт прекрасно підходить для утеплення кам'яних споруд, особливо при багатошаровій системі теплозахисту.
 2. Піноплекс (полістирол) . Має більш низькі показники теплоізоляції. Йому властиво нульове водопоглинання, і він виступає в якості додаткової гідроізоляції. Його міцність, як і ціна, вище в порівнянні з пінопластом.
 3. Мінеральна вата . Виготовляється кілька її різновидів, але для кожної з них характерними є:
  • стійкість до впливу вологи;
  • відсутність деформації (немає усадки);
  • негорючість;
  • паропроникність.

  До переваг слід віднести доступну ціну і широку поширеність.

 4. Тепла штукатурка . Існують різні її варіанти, в тому числі з використанням в якості основи спучених мінеральних матеріалів (гірської породи). Штукатурка водостійка, однак у неї досить високий коефіцієнт теплопровідності.Наноситься на будь-які будівельні матеріали, але для отримання необхідного ефекту потрібно шар штукатурки значної товщини, що створює зайве навантаження на фундамент. Найчастіше використовується для закладення стиків і додаткового утеплення стін, дозволяє утеплити цоколь будинку зовні без застосування інших матеріалів.
до змісту ↑

Як утеплити дерев'яний будинок зовні

Деревина сама по собі відмінно утримує тепло, але з плином часу ця її здатність погіршується. У колодах відбувається утворення тріщин, внаслідок чого виникає необхідність виконати зовнішню захист стін. Найбільш підходящим матеріалом для дерев'яного будинку вважається мінеральна вата.

Пінопласт експерти використовувати не рекомендують, оскільки він затримує вологу і сприяє її конденсації на стінах. Хоча часом застосовують і такий матеріал, особливо якщо створені зазори для вентиляції.

Знову ж за оцінками експертів, найбільш підходящим варіантом для обробки дерев'яного будинку буде вентильований фасад. У загальних рисах його пристрій показано на наведеному малюнку:

Практично подібна конструкція вентильованого фасаду на дерев'яних стінах однакова для всіх видів матеріалу. Єдиною відмінністю є те, що для будинків з бруса (з рівною поверхнею) на неї набиваються рейки для забезпечення зазору 2, 5 сантиметра між утеплювачем і стіною. Для будинків з колод такого робити не треба.

Насамперед на стіну кріпиться пароізоляція, в якості якої використовується плівка, що володіє односторонньою проникністю назовні. Подібних плівок досить багато, і підібрати підходящу не складе труднощів. Поверх неї розташовується лати з брусків, товщина яких дорівнює товщині застосовуваного утеплювача.Між брусками відстань повинна бути менше, ніж ширина листів утеплювача, щоб вони вставали в розпір, хоча листи утеплювача можуть бути додатково закріплені.

Після розміщення утеплювача поверх нього укладається плівка гідроізоляції, що перешкоджає проникненню вологи зовні. На брусках розташовується контр-решетування, що утримує плівку, що забезпечує зазор між утеплювачем і зовнішнім оздобленням, а також використовувана для її кріплення. Для обробки може бути застосований практично будь-який матеріал - блок-хаус, вагонка, дошки, сайдинг і т. Д. На наведеній фотографії добре видно обрешітку з закріпленим між брусками утеплювачем, закритим гідроізоляцією, в даному випадку залишилося тільки виконати зовнішню обшивку.

до змісту ↑

Як утеплити цегляний будинок зовні

Зазвичай для цих робіт використовується пінопласт, хоча можливе застосування мінеральної вати або теплою штукатурки. Для цегляного будинку може бути задіяна як технологія вентильованого фасаду, так і безпосередня приклейка пінопласту або іншого аналогічного матеріалу. Розглядаючи завдання, як утеплити цегляний будинок зовні, необхідно виходити з виду матеріалу і застосовуваної технології.

Наприклад, технологія вентильованого фасаду і мінеральна вата дозволяють зробити захист без так званих мокрих робіт, тоді як використання пінопласту має на увазі їх виконання. В цьому випадку поетапно здійснюються:

 • підготовка стінний поверхні. При цьому стіна очищається від бруду, усуваються дефекти поверхні і її нерівності;
 • установка пінопласту. Для цього застосовуються склеювальні склади, які наносяться, як то кажуть, "коржами" на поверхню матеріалу, після чого він притискається до стіни;
 • армування.Цілком можливо застосування пластикової штукатурної сітки;
 • зовнішня обробка.

Докладно з описаної технологією можна ознайомитися на відео:

Для створення комфортних умов проживання в індивідуальному будинку або на дачі часом необхідно зробити зовнішнє утеплення. Найкраще виконувати його зовні, що гарантує забезпечення потрібного мікроклімату в кімнатах. Крім того, зовнішнє утеплення дозволяє мінімізувати тепловтрати, завдяки чому зменшуються витрати на обігрів. Плюсом буде збільшення терміну служби будинку внаслідок забезпечення йому додаткового захисту від зовнішніх впливів.