Як редагувати сканований документ?

Як редагувати сканований документ?

Сканер - пристрій, що розпізнає об'єкти, зображення або документи і записуючий їх візуальний образ в графічний файл, який можна по-різному редагувати. З якою метою зазвичай проводиться дана операція? Як редагувати сканований документ?

Під словом "редагування" слід в даному випадку розуміти:

Зміст статті

  • Редагування як модифікація зображення
  • Редагування текстів і інших об'єктів форматування на зображенні

Вивчимо обидві процедури докладніше.

Редагування як модифікація зображення

Як ми зазначили вище, сканер, обробляючи документ або інший об'єкт, згодом створює на основі його способу статичну картинку у вигляді окремого графічного файлу - наприклад, у форматі Jpeg. Потреби в її редагуванні найчастіше такі:

  • поверхнева коригування (зміна розміру, відображення, поворот на задану кількість градусів, настройка колірного балансу);
  • редагування елементів зображення (зміна їх зовнішнього вигляду, видалення, додавання нових).

Поверхнева коригування зображення, отриманого зі сканера, може здійснюватися за допомогою найдоступніших видів ПО, які встановлені в Windows за замовчуванням. Який програмою редагувати сканований документ найпростіше?Ймовірно, це буде Paint. Важливі опції редагування файлу знаходяться в меню програми, а також на панелі інструментів її інтерфейсу.

Запустити Paint дуже легко: треба натиснути (в Windows до версії 7 включно) "Пуск", далі - "Все програми" - "Стандартні" - Paint. Потім за допомогою інтерфейсу даного ПЗ відкриваємо потрібний файл і вносимо в нього необхідні корективи.

Більш складна процедура - редагування елементів зображення - може припускати найширший спектр імовірних операцій: від нанесення невеликій ретуші або букв на картинку до її злиття з іншим графічним файлом у вигляді колажу. Залежно від складності відповідної процедури необхідно буде задіяти той чи інший вид ПО.

Якщо операції із зображенням прості (наприклад, справа обмежується нанесенням букв на нього), то можна використовувати той же Paint. В панелі інструментів даної програми, яка розташовується в її інтерфейсі зліва, потрібно вибрати "Текст". За допомогою нього на зображення наносяться друковані літери.

В разі якщо операції складніше - наприклад, необхідно здійснити зміну розміру будь-яких елементів картинки або зробити колаж, - то потрібні будуть більш просунуті програми - такі як, наприклад, Photoshop (платна) або Gimp (безкоштовна, скачати можна тут - // gimp. ru / download / gimp /).

до змісту ↑

Редагування текстів і інших об'єктів форматування на зображенні

Інший сценарій редагування відсканованого документа - зміна присутніх на ньому об'єктів, які в загальному випадку підлягають форматування (текстів, таблиць, списків і т. Д.) . Однак для того, щоб мати можливість провести ці операції, спочатку потрібно відповідні елементи розпізнати - за допомогою спеціальної програми.Це або FineReader (платна), або CuneiForm (безкоштовна, скачати можна тут - // cognitiveforms. Com / ru / products_and_services / cuneiform).

Як редагувати відскановані документи за допомогою зазначених програм? Дані рішення функціонують так: вони обробляють зображення, розпізнають текст і інші об'єкти форматування, присутні на ньому, а потім заносять їх в окремий файл, який можна, в свою чергу, відкривати за допомогою текстових редакторів - Word, OpenOffice і їх аналогів - і вільно редагувати.

Згодом можна розмістити змінений текст (таблиці, списки) на тому ж відсканованому зображенні, з якого він був в початковому вигляді розпізнано. Для того щоб здійснити цю процедуру, необхідно відкрити відповідний графічний файл в програмі для редагування - наприклад, Paint, в одному вікні, в іншому - розпізнаний і відредагований текст (таблиці, списки). Зробивши друге вікно активним, потрібно виконати скріншот тексту (знімок поточного зображення на екрані монітора) за допомогою клавіші Print Screen Sysrq, після - вставити його в Paint (за допомогою поєднання Ctrl і V), а потім - розмістити на відсканованому зображенні так, як потрібно .

Подібна необхідність може виникнути, наприклад, у дизайнера обкладинки журналу, якому потрібно відредагувати розміщений на ній текст, і якщо у нього з якихось причин немає вихідного файлу. Він може розпізнати потрібні абзаци з паперової сторінки видання, внести в них правки, а потім - знову розмістити їх, вже в зміненому вигляді, на відсканованому зображенні сторінки.