Як намалювати Масляну?

Як намалювати Масляну?

Масляна - свято з багатовіковими традиціями. Він символізує перехід від зими до весни, від холоду до тепла, від темних і нудних квітів до яскравих і веселим фарбам. Свято супроводжується народними гуляннями, сміхом, жартами, уявленнями, іграми і частуваннями.

Намалювати Масляну непросто. Для того щоб створити картину з безліччю персонажів, предметів, деталей, потрібні досвід і майстерність художника. Однак не варто сумувати. Передати весняне, святковий настрій можна, зобразивши основні символи Масниці, один або кілька. Головними її атрибутами є сонце, млинці, опудало і вогонь. Перед тим як намалювати Масляну, необхідно представити майбутню картину, продумати сюжет, деталі. Центральне місце повинні займати святкові символи.

Зміст статті

 • Опудало Масляної
 • Вогонь
 • Сонце
 • Млинці
 • Справжня Масляна

Опудало Масляної

Масляна - це не тільки свято. Так називають опудало, яке спалюють в останній день святкового тижня, в Прощену неділю. Найчастіше Масляну роблять з соломи, в вигляді жінки в хустці і поношеному сарафані, і закріплюють на жердині. В її одязі переважають народні мотиви, риси обличчя можуть бути відсутніми або бути грубо намальованими.

З огляду на перелічені моменти, можна приступати до малювання Масляної.

Потрібно накреслити шест з поперечиною для рук і голову.

натисніть на картинку для збільшення

Намітити зовнішні контури сукні та хустки.

Промальовувати деталі одягу, візерунки, заплатки, дірки.

Зобразити солом'яну основу опудала: особа, руки, ноги.

Так як намалювати Масляну поетапно нескладно, творчий процес не повинен викликати труднощів. Опудало можна розфарбувати: краще брати яскраві і теплі відтінки. Обов'язково слід використовувати червоний, помаранчевий і жовтий кольори. Вітаються народні мотиви в узорах, грубуваті і прості лінії малюнка.

до змісту ↑

Вогонь

Самою яскравою частиною свята вважається момент спалювання опудала, тому поруч з Масницею нерідко зображають багаття або окремі язики полум'я. Можна намалювати палаюче опудало.

Вогонь зручніше малювати поетапно. Спочатку необхідно намітити основні язики полум'я. Слід пам'ятати про світлотіні: одна сторона багаття завжди темніше. Промальовувати переходи на кожному вогняному мовою. Для того щоб тінь здавалася реалістичною і безперервної, тримати олівець під час роботи краще під нахилом, Штрихована щільно.

Додати другорядні язики полум'я, нанести штрихування.

При необхідності додати знизу вогонь і збільшити обсяг багаття. Обвести тонким гострим олівцем контур кожної мови.

Якщо потрібен тільки вогонь, то намітити коло світла, відблиски полум'я. Для зображення багаття додати начерки дров. Намітити розмір, форму, текстуру дерева.

Останній етап - остаточна штрихування, передача світлотіні.

Малюнок можна розфарбувати або залишити в олівці.

до змісту ↑

Сонце

Сонце можна зобразити як центральний об'єкт картини або як доповнення.Іноді його малюють на жердині замість голови Масляної або всього опудала.

Зображення масляного сонця має свої особливості:

 • Для малюнка використовують народні мотиви, повторюють символіку інших атрибутів свята (млинців, язиків полум'я).
 • Сонце часто зображують у вигляді спіралі або декількох кіл, вписаних один в одного.
 • Промені нагадують язики полум'я, бризки масла або танцюють вогненних змійок.
 • Для зображення використовують відтінки жовтого, оранжевого і червоного.

На фото показані приклади барвистих і символічних малюнків сонця, що відображають атмосферу свята. Картинки різні за складністю, тому будь-який початківець художник може знайти відповідне зображення.

до змісту ↑

Млинці

Млинці - це не просте блюдо російської кухні. Вони символізують сонце, вічність, народження і смерть, тепло і затишок. Млинці пекли на різні свята: на похорон, весілля і, звичайно, Масляну.

Намалювати стопку млинців нелегко. Для того щоб вона виглядала як справжня, а не нагадувала піраміду паперових кружечків, варто звернути увагу на промальовування деталей, світлотіні.

Спочатку слід зробити розмітку. Накреслити прямокутник - майбутню стопку. Потім промальовувати верхній млинець. Він повинен бути не круглим, а овальним, краю - нерівними.

натисніть на картинку для збільшення

Намітити контури стопки. Так як млинці не можуть бути однаковими і не лежать по лінієчці, то краї повинні бути різними, нерівними. Промальовувати млинці, залишити деякі рваними, виступаючими, звисаючими. Позначити межі тарілки, вони повинні повторювати контури млинців. Задній край блюда буде перекритий млинцями.

натисніть на картинку для збільшення

Останній етап - нанесення деталей.Реалістичність малюнку додадуть краплі меду або масла, що стікають вниз, ягідка нагорі стопки. Заключний крок - намітити і промальовувати тіні і відблиски, вони додадуть зображенню обсяг.

натисніть на картинку для збільшення

до змісту ↑

Справжня Масляна

Для того щоб зобразити справжню Масляну, не потрібно малювати складну багатопланову картину з безліччю персонажів. Досить придумати простий сюжет з символами свята. Можна намалювати Масляну олівцем або фарбами, все залежить від уподобань і майстерності художника. Картина в кольорі краще передає атмосферу Масляної, веселий настрій людей, тепло близької весни. Бажано використовувати яскраві, теплі кольори і відтінки, не забуваючи додавати спокійні і холодні для контрасту.

Найчастіше для малюнка беруть нескладний сюжет:

 • Зимовий пейзаж, в центрі картини - опудало, поруч багаття. На небі - яскраве сонце.
 • Кілька ряджених, які несуть в руках тарілки з млинцями і жердини зі стрічками і сонцем.
 • Натюрморт, в центрі якого самовар і стопка млинців, а навколо чайні чашки, вази з варенням, бубликами і сушками.

натисніть на картинку для збільшення

Можна придумати безліч інших картин з Масляного мотивами. Краще вибирати традиційні сюжети. У будь-якому випадку слід починати з розмітки листа, начерків контурів, не варто забувати про перспективу і світлотіні. Предмети повинні бути гармонійно згруповані. Святковий настрій добре підкреслюють народні візерунки. Їх можна зобразити на посуді, одязі, тканинах.