Як малювати очі

Як малювати очі

Намалювати людське око непросто. Ступінь складності залежить від мети, яку ставить перед собою художник. Якщо він хоче отримати гарні очі мультиплікаційного героя, то досить уважно слідувати поетапним схемам малювання. Якщо мета - вологі, блискучі, живі очі, то буде потрібно вивчити будову ока і витратити чимало часу і сил, щоб досягти бажаного результату.

Зміст статті

 • Як малювати очі мультиплікаційного героя?
 • Як малювати людські очі?
 • Складні ракурси

Як малювати очі мультиплікаційного героя?

Перед тим як малювати очі, необхідно визначитися з наступними моментами:

 • положення очей на малюнку (анфас, в профіль або три чверті обороту);
 • напрямок погляду;
 • вік персонажа (дитина, чоловік середнього віку або старий);
 • емоційний стан людини (радісне, перелякане, байдуже);
 • положення джерела світла.

Перш ніж малювати портрет, бажано спробувати намалювати тільки очі. Спочатку один, а потім обидва. Об'єктом для перших начерків краще вибрати абстрактні очі дорослої людини, з прямим поглядом, без емоцій, освітлені зверху або збоку, і малювати їх анфас.

Не варто намагатися зобразити реалістичні очі з першої спроби. Бажано почати з очей в стилі "мультиплікаційний герой".Вони виходять дуже красивими, і їх простіше малювати.

Освоїти принцип малювання таких очей нескладно. Після цього можна переходити до зображення справжніх очей.

до змісту ↑

Як малювати людські очі?

Намалювати очі просто, складніше "оживити" їх, надати їм вологий блиск і показати обсяг. Для того щоб навчитися малювати очі людини, необхідно познайомитися з їх будовою, пропорціями, віковими, емоційними і іншими особливостями:

 • Очне яблуко має форму кулі і розташоване в очниці. Ця куля висвітлюється нерівномірно, а значить, одна частина очі завжди буде в тіні, інша - на світлі, а між ними - світлотінь. Як правило, джерело світла знаходиться зверху. У цьому випадку сама затінена частина очі буде під верхньою повікою, а світла - над нижнім.
 • Колір очей залежить від райдужної оболонки. Вона має форму кола. Райдужка НЕ ​​однотонна, до того ж у неї є прожилки, що розходяться від центру радіально. На райдужці видно відблиски - місця, на які падає більше світла.
 • В центрі райдужної оболонки знаходиться чорний коло - зіниця. Не варто робити його дуже великим: діаметр зіниці повинен бути не більше ⅓ діаметру райдужки. Розмір зіниці залежить від освітленості: чим яскравіше світло, тим менше зіницю. Крім того, зіниця розширюється від страху і болю.
 • Око прикривають два століття: верхнє, велике і рухоме, і нижнє. Нижню повіку може трохи закривати райдужку, торкатися її нижньої межі або розташовуватися нижче її. Верхню повіку обов'язково повинно закривати від ¼ до ⅓ частини діаметра райдужної оболонки. Якщо залишити її відкритою, то очей буде здаватися божевільним.
 • Важливо пам'ятати про слізному м'ясця. На малюнку воно виглядає не дуже естетично, але без нього очей здається неприродним.
 • Головна прикраса очей - вії. Верхні вії трохи довші нижніх і ростуть гущі. Вії малюють короткими, дугоподібними штрихами від століття, враховуючи, що кінці волосинок тонше, ніж коріння. Прорисовуючи ряд вій, необхідно пам'ятати, що вони повинні трохи відрізнятися по довжині один від одного.

Поради, як правильно малювати очі, легко запам'ятати, але непросто застосувати на практиці. Для цього необхідно запастися терпінням і тренуватися.

На фото показано, як намалювати одне око поетапно.

натисніть на картинку для увеліченіяБолее докладний урок малювання можна подивитися на відео:

Якщо художник збирається малювати очі дитини або старого, то необхідно врахувати кілька моментів:

Види очей Особливості
очі дитини Розріз дитячих очей менше дорослих. В результаті здається, що райдужна оболонка у дитини більше і закриває весь білок. Крім того, діти ширше розкривають очі
Очі старого Очі літніх людей виглядають примруженими. Часто вони потопають в зморшках і складочках. Вії рідкісні, світлі і малопомітні

Напрям погляду і емоції показуються за допомогою положення і розміру райдужки, зіниці і верхньої повіки. Крім того, емоції демонструють брови і мімічні зморшки навколо очей.

Художникам, яке освоїло малювання одного очі, можна переходити на новий етап з малювання двох очей. Складність роботи полягає в тому, що очі повинні вийти симетричними, якщо вони зображені анфас, і однаковими.

Головний секрет, як намалювати однакові очі, простий: необхідно малювати обидва ока одночасно, прорисовуючи деталі поперемінно. Відстань між очима дорівнює довжині одного ока.

до змісту ↑

Складні ракурси

Малювання очей в профіль або в три чверті обороту вимагає певних навичок і майстерності.

Збоку очей нагадує трикутник. Райдужка напівкругла, а зіниця здається втопленим і витягнутим.

натисніть на картинку для увеліченіяРісовать очі в три чверті обороту краще з фотографії або якісної картинки. На фотографії можна виміряти пропорції очей і перенести їх на малюнок.

Терпіння і практика обов'язково принесуть свої плоди: кожна наступна робота буде кращою за попередню, і врешті-решт вийде справжня картина.