Як розібрати пластикове вікно?

Як розібрати пластикове вікно?

Практичність і надійність пластикових вікон стали основними причинами їх популярності. Після установки вони не вимагають особливого догляду, можуть прекрасно виконувати свої функції як в житлових приміщеннях, так і в виробничих, комерційних будівлях. Однак може виникнути ситуація, коли потрібно виконати повний або частковий демонтаж конструкції. Як розібрати пластикове вікно з можливістю подальшої установки? Для цього необхідно спочатку ознайомитися з його структурою.

Зміст статті

 • Конструкція
 • Демонтаж склопакетів
 • Знімаємо стулку правильно
 • Демонтаж рами

Конструкція

Вікно складається з декількох елементів. У сукупності вони визначають його функціональні та експлуатаційні властивості. Найпоширеніша конфігурація - з поділом імпостом (на глуху і поворотну частини).

Вона складається з кількох частин.

 1. Рама. Опорна конструкція, яка кріпиться в віконний проріз. Необхідна для фіксації склопакетів і фрамуг.
 2. Створка. Відкривається частина вікна, що забезпечує приплив свіжого повітря в приміщення з вулиці.
 3. Імпост. Розділяє конструкцію на 2 або більше частин.
 4. Штапики. Фіксують склопакет в рамі або стулці.
 5. Фурнітура. Забезпечує можливість відкривання стулки в різних режимах - поворотному, поворотно-відкидному, Фрамужний.

Розбирання вікна - це поетапний демонтаж кожного з перерахованих вище комплектуючих.Розглянемо найскладніший варіант, коли необхідно повністю розібрати конструкцію, зберігши цілісність всіх елементів.

до змісту ↑

Демонтаж склопакетів

Перш ніж розібрати пластикове вікно, слід прибрати все зайве біля нього - меблі, сторонні предмети. Вони не повинні заважати процесу. Стулка знаходиться в закритому стані, її положення зафіксоване ручкою. Для зняття штапиків необхідна невелика стамеска. Її робочий торець вставляється між вертикальним штапіком і профілем рами (стулки). Це потрібно робити посередині конструкції, щоб не пошкодити вікно.

Невеликий клацання буде свідчити про вихід монтажної ніжки штапика з паза рами. За такою ж схемою демонтуються інші.

Не відкривайте стулку або надавати будь-яке інше механічний вплив на склопакети після видалення штапиков. Це може привести до їхнього випадання.

Склопакети фіксуються в рамі за допомогою спеціальних підкладок - фальцевих, поверх яких встановлені дистанційні. Потім за допомогою стамески поддевается верхня підкладка і акуратно виймається. Для забезпечення безпеки праці подальші роботи повинні проводитися тільки в захисних х / б рукавичках.

Після порушення фіксації склопакета можна приступати до його демонтажу. Найкраще цю роботу робити удвох. Поддевается верхній край, і конструкція нахиляється в сторону приміщення. Одночасно необхідно притримувати склопакет. Потім, взявшись за бічні торці, можна поставити його в стороні від вікна.

до змісту ↑

Знімаємо стулку правильно

Технологія демонтажу стулки не залежить від її типу - поворотна або поворотно-відкидна.

Як інструмент можна використовувати плоскогубці. Попередньо знімаються декоративні накладки з петель. Цю процедуру слід виконувати акуратно, так як велика ймовірність їх пошкодження або деформації. Потім можна приступати безпосередньо до демонтажу.

 1. Створка прилягає до рами, що не знаходиться в закритому стані.
 2. За допомогою плоскогубців виймається верхній, а потім нижній штифти петлі.
 3. Для зняття поворотно-відкидний стулки з рамної петлі необхідно підняти всю конструкцію вгору.

Демонтаж решті фурнітури повинен виконуватися тільки професіоналами. Всі рухомі елементи з'єднані між собою спеціальними прихованими зачепами. Їх пошкодження призведе до непрацездатності системи фурнітури обв'язки.

Для зняття віконної ручки необхідно відсунути декоративну накладку на її лицьовій панелі. За допомогою викрутки викручуються шурупи і виймається ручка.

до змісту ↑

Демонтаж рами

Це один з найскладніших етапів роботи. Для збереження цілісності профілю рами слід прибрати зовнішні і внутрішні укоси. Потрібно звільнити від декоративного шару монтажну піну і анкерні пластини.

натисніть на картинку для збільшення

У нижній горизонтальній частині рами практично завжди є мауерлат - монтажний профіль. До нього кріпляться підвіконня і відлив. Тому перед зняттям рами спочатку відкручується відлив і демонтується підвіконня.

Потім по всьому периметру рами обрізається монтажна піна. Робити це можна за допомогою ножівки по дереву. Викруткою або шуруповертом откручиваются дюбеля на анкерних пластинах. Після невеликого розхитування рами виконується її витяг з віконного отвору.

Для наочності процесу рекомендується ознайомитися з відеоматеріалом.

Технологія демонтажу може змінюватися в залежності від конфігурації конструкції. Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися не тільки послідовність виконання операцій, а й правила техніки безпеки. І тоді окремі елементи або все вікно в цілому можна буде встановити в новому отворі.