Як прикрасити годівницю для птахів своїми руками?

Як прикрасити годівницю для птахів своїми руками?

Зробити годівницю для птахів здатний навіть дитина. Для простої вироби досить пластикової пляшки або коробки. Майстри постарше можуть сколотити будиночок з дощок або фанери. На жаль, у саморобних годівниць є один мінус: часто вони виглядають нудно або неестетично. Кілька уроків, які розповідають, як прикрасити годівницю для птахів своїми руками, допоможуть зробити їдальню для пернатих привабливою і незвичайною.

Зміст статті

  • Прикраса годівниці
  • Барвиста годівниця
  • Дерев'яні прикраси
  • Їстівна годівниця
  • Незвичайні прикраси

Прикраса годівниці

Головний помічник будь-якого дизайнера - фантазія . Вона здатна перетворити просту годівницю в оригінальну, забавну саморобку і прикраса двору.

Варіантів перетворення чимало. Можна змайструвати годівницю незвичайної форми, розфарбувати виріб фарбами, обклеїти кольоровим папером, картинками, написами, милими фігурками.

Однак не варто використовувати багато блискучих, шурхотить, гримлять елементів, вони будуть відлякувати птахів. Прикраси не повинні заважати людям і пернатим. Декор слід розташовувати так, щоб людина могла легко насипати корм, а птахи - без праці потрапити в годівницю і вибратися з неї.

до змісту ↑

Барвиста годівниця

Фарби дозволяють не тільки перетворити годівницю, а й зберегти виріб від передчасного старіння.Додатковий шар оліфи або лаку додасть пташиної їдальні свіжість і новизну. Вибір гами, візерунка і сюжету залежить від смаку майстра. Найчастіше використовують теми зими, птахів, рослин.

Якщо розфарбувати годівницю цілком, то вона перетвориться в казковий будиночок. Малюнки можна зробити самостійно або приклеїти готові.

Цікаво виглядають будиночки, у яких декорована тільки дах. Для цього спочатку потрібно пофарбувати годівницю в один колір, а потім розмалювати дах. Можна оформити виріб самостійно або використовувати трафарети.

Найпростіший варіант прикраси - промальовування окремих елементів. Наприклад, можна обвести фарбою вхід, додати орнамент з листя або квітів.

до змісту ↑

Дерев'яні прикраси

Дерев'яна годівниця виглядає серйозніше і яскравіше, ніж пластикова або картонна. Така виріб сама по собі є прикрасою двору. Годівницю можна зробити з тонких стовбурів, гілок, дощок, фанери. Якщо підібрати матеріал правильно, витримати стиль, виріб перетвориться в маленький будиночок.

Можна побудувати годівницю-макет, що нагадує справжній будинок, млин, вулик. Чим більше схожість з реальною спорудою, тим цікавіше.

Однак така серйозна робота вимагає певної майстерності. Для першої вироби краще вибрати більш простий, але не менш привабливий варіант годівниці. Текстура дерева, справжня береста додадуть будиночка лісове чарівність.

до змісту ↑

Їстівна годівниця

Для вироби підійдуть насіння, крупи, сухофрукти, шишки, сало. Вирішити, як прикрасити годівницю для птахів і які інгредієнти використовувати, здатний тільки сам майстер. Також варто врахувати, що люблять їсти пернаті, які будуть прилітати до призначеної для них "їдальнею".

Можна зробити смачну гірлянду, нанизавши сушені ягоди і фрукти, шматочки сала на товсту волосінь або дріт. Інший варіант прикраси - великі шишки. Якщо підрізати у них середню частину, прив'язати мотузочки і розвісити на дереві, будуть чудові годівниці. Попередньо шишку рекомендується обмазати медом або згущеним молоком і обваляти в крупі.

Оригінально виглядають годівниці у вигляді зірок, кілець, сердець. Для вироби потрібно вирізати з картону 2 однакові фігури, намазати їх з одного боку товстим шаром мучного клейстеру, посипати сумішшю насіння та сухофруктів і висушити. Покласти між готовими половинками мотузку і склеїти їх між собою.

При бажанні можна обійтися без картону. Для цього треба розмочити у воді білий хліб, віджати і змішати з насінням і горіхами. Взяти мотузку, зробити петлю, зав'язати вузол і приліпити до нього куля з отриманої маси. Залишається підсушити виріб, і годівниця готова.

до змісту ↑

Незвичайні прикраси

Не потрібно шукати рідкісні дорогі матеріали, щоб зробити оригінальну годівницю. Звичайні предмети можуть отримати нове життя і перетворитися в забавну саморобку.

Наприклад, стара чашка з блюдцем будуть чудовою годівницею, якщо над ними трохи попрацювати. По краю блюдця необхідно просвердлити 3-4 дірочки на однаковій відстані одна від одної. Приклеїти чашку до блюдця, протягнути в дірочки мотузку або ланцюжок і повісити готову саморобку.