Як в Фотошопі обрізати фото

Як в Фотошопі обрізати фото

При перегляді улюблених фотоальбомів на комп'ютері у користувача іноді виникає бажання підкоригувати зроблені фотографії. Наприклад, вам зовсім не хочеться бачити якийсь абсолютно непотрібний об'єкт, який потрапив в нижній кут кадру прекрасного чорноморського пейзажу. У момент зйомки ви просто не звернули на нього уваги, а тепер він псує відмінну фотографію. Не турбуйтеся. Є багато можливостей виправити дану помилку. Одним з виходів буде рішення обрізати зображення в Фотошопі, так як ця програма по праву вважається кращим графічним редактором по обробці фотографій. Отже, наведемо покрокову інструкцію. Робота велася в Photoshop CS5.

Зміст статті

  • Крок перший
  • Крок другий
  • Крок третій
  • Крок четвертий

Крок перший

Запускаємо Фотошоп. Через "Файл> Відкрити" завантажуємо зображення. У нас це фотографія маяка на далекому турецькому березі.

Фотографія непогана, проте є дрібні недоліки. Зліва все нормально, але права сторона все псує. У правому нижньому кутку ми бачимо шматок оснащення корабля, з якого йшла зйомка. У цьому ж кутку, але трохи вище, спостерігаємо половинку прогулянкового катера. Він відволікає увагу від головного об'єкту знімка - маяка. Діагноз зрозумілий: потрібна операція. Різати і ще раз різати! Ну що ж, рішення прийнято - приступаємо.

до змісту ↑

Крок другий

В Фотошопі є чудовий інструмент, призначений саме для таких випадків.Називається він Crop Tool ( "Рамка"). Знаходиться він на панелі інструментів і працює з хірургічною точністю. Отже, клацання на Crop Tool (або тиснемо "С") - і можна сказати, що скальпель у нас в руках. При цьому по межі вікна з фотографією виникає контурна рамка з керуючими маркерами.

до змісту ↑

Крок третій

Акуратно, з будь-якого кута проводимо діагональ. Робити це потрібно з урахуванням того, що вона є діагональною віссю нашого кінцевого зображення. Тут виникає маса можливостей. Визначившись з межами, ми можемо обертати картинку, зміщувати лінії обрізки за допомогою "Рамки" в будь-яку сторону.

В панелі налаштувань інструменту (вгорі) є можливість виставити фіксовані значення. Такий варіант підійде для публікації фотографій, наприклад, в інтернеті. На багатьох сайтах, що дозволяють розміщувати призначені для користувача зображення, вимагають дотримання певних розмірів. Там же, в настроювальних полях, можна вказати вихідний дозвіл файлу.

В меню "Вид" підбирається зручний для вас відображення сітки. Відділ "Додаткові параметри кадрування" дозволить налаштувати колір полотна, непрозорість, показ відсіченою області. А можна включити класичний вид, властивий старих версій Фотошопа, і зануритися в ностальгічні спогади, за умови що ви ветеран в роботі з цим редактором.

Але повернемося до нашого маяка. Налаштувавши все належним чином і глибоко зітхнувши, тиснемо на галочку "Виконати кадрування" (або "Enter").

Захоплено милуємося отриманим результатом. Прийшовши до тями, уважно оцінюємо підсумки нашої праці. У нас ще є можливість все повернути назад, через палітру "Історія". Переконавшись, що краще зробити неможливо, переходимо до останнього кроку.

до змісту ↑

Крок четвертий

Зберігаємо підсумкове зображення, клацнувши "Файл> Зберегти як". У віконці, що з'явилося ставимо галочку в рядку "Як копію". Це зайвий раз підстрахує вас від проходження точки неповернення. Раптом через місяць або рік ви вирішите, що старий знімок зовсім непоганий і має право на життя.

Клацаєте "Зберегти" і бачите заключне вікно нашої операції "Параметри JPEG". Відзначаємо все згідно скриншоту і натискаємо ОК.

Тепер в нашому фотоальбомі лежить два знімка: старий, неохайний, але рідний, і новенький, ідеальний - майже журнальний варіант.

В даній статті ми розбиралися, як в Фотошопі CS5 обрізати фото, але це не означає, що в інших версіях програми все по-іншому. Ні. Принцип дій однаковий у всіх випусках редактора. Тільки з кожним новим оновленням програми працювати в ній стає все більш зручно і комфортно.