Як вибрати веб-камеру

Як вибрати веб-камеру

Епоха голосового зв'язку йде в минуле, поступаючись місцем відеозв'язку. Зараз вже нікого не здивуєш мобільником з 3G-зв'язком або ноутбуком з вбудованою камерою. А всього лише 10 років тому це було такою ж рідкістю, як і амурські тигри в тайзі. З кожним днем ​​кількість користувачів скайпу, GTalk і інших сервісів відеозв'язку зростає. Причому кожен користувач "хоче" бачити співрозмовника, перебуваючи в кількох тисячах кілометрах. І якщо практично в кожен ноутбук вже вбудована веб-камера, а планшети і смартфони і зовсім не можуть обійтися без фронтальної камери, то для настільних ПК веб-камеру доводиться купувати окремо. Благо вибір підключаються девайсів величезний, і підібрати собі камеру для відеозв'язку зможе кожен. На що звернути увагу при виборі пристрою і як вибрати веб-камеру правильно?

Веб-камера - це звичайна мобільна камера, яка при підключенні до ПК дозволяє передавати по Мережі відео при спілкуванні через відеосервіси. Але крім цього за допомогою "вебки" можна робити фотознімки і невеликі відеоролики, якщо, звичайно, дозволяє якість зйомки і функції камери.

Зміст статті

  • Кількість мегапікселів
  • Матриця пристрої
  • Спосіб кріплення
  • Підключення до ПК
  • Додаткові функції
  • Ціна

Кількість мегапікселів

Як і при виборі цифрового фотоапарата, так і при виборі веб-камери варто звертати увагу на кількість мегапікселів (Мп).

Але для відеозв'язку цілком достатньо і 0. 3 Мп. Мабуть, на даний момент така кількість мегапікселів у веб-камерах є певним стандартом. При вирішенні в 640 × 480 пікселів камера "затишно" почувається як при передачі зображення, так і при зйомці невеликих відеороликів. Камери з дозволом 1. 3 і 2. 0 Мп відрізняються високою ціною і кращою якістю відео. Якщо ви збираєтеся тільки спілкуватися в Мережі, то цілком зійде і камера з 0. 3 Мп.

до змісту ↑

Матриця пристрої

Вибираючи веб-камеру, зверніть увагу на матрицю. У недорогих веб-камерах використовується CMOS-матриця, аналогічна тим, що встановлюються в телефони. Камери з CCD-матрицею відрізняються більш високою ціною і якістю зображення. Тут діє такий же принцип, як і з мегапікселямі: платите за те, що вам дійсно потрібно. Крім типу матриці, існує ще один параметр, що визначає її якість: чутливість, яка вимірюється в люксах (лк). Чим більше люксів в матриці, тим краще веб-камера буде вести себе при недостатньому освітленні.

до змісту ↑

Спосіб кріплення

Крім технічних характеристик, варто звернути увагу і на спосіб кріплення камери. По суті можна виділити два класи: камери з кріпленням і настільні "вебки". Перші здатні кріпитися за допомогою спеціальної прищіпки до будь-якого місця, а другі просто встановлюються на стіл або полицю поруч з монітором. Звичайно, варіант з кріпленням більш прийнятний для власників РК-моніторів. Але і "настільні" варіанти "вебок" хороші тим, що їх можна поставити на будь-яку поверхню. Причому ряд пристроїв мають гнучку ніжкою, завдяки чому обертаються як завгодно.

до змісту ↑

Підключення до ПК

Велика частина веб-камер, представлених на ринку, підключаються за допомогою USB.Купуючи девайс, зверніть увагу на версію USB. Якщо вказано, що підтримується тільки USB 1. 1, то варто відмовитися від покупки. Хоча зустріти камеру з таким інтерфейсом зараз вже досить складно, так як стандарт USB 2. 0 міцно закріпився на ринку пристроїв. Якщо ви вибираєте "вебкам" для настільного ПК, то зверніть увагу на довжину шнура, щоб потім не довелося купувати USB-подовжувач. Існують також пристрої з бездротовим способом підключення, які Коннект з ПК по Wi-Fi або Bluetooth.

Практично всі камери на ринку підтримують Windows. Якщо у вас встановлена ​​операційна система не від Microsoft, то погляньте на задню частину коробки пристрою. Саме там повинен бути вказаний список підтримуваних операційних систем.

до змісту ↑

Додаткові функції

Вбудований мікрофон присутня не в усіх камерах. Якщо у вас немає навушників з мікрофоном, то краще придбати камеру з ним, щоб не залишитися непочутим. Причому мікрофон може як бути вбудованим в камеру, так і розташовуватися на окремій ніжці для більш чіткої передачі звуку.

Додаткові кнопки на відеокамері дозволяють швидко зробити фотографію або включити будь-якої відеоефект. Крім цього, на деяких камерах є кнопка настройки різкості і "балансу білого".

до змісту ↑

Ціна

Для більшості покупців даний фактор дуже важливий, так як не всі бажають платити за те, чим в подальшому не будуть користуватися. Вартість "бюджетних" варіантів "вебок" починається від 200 рублів. Причому за 500-600 рублів можна придбати цілком пристойну веб-камеру для відеозв'язку з мікрофоном і непоганий матрицею. Звичайно, для тих, хто хоче більшого, існують веб-камери вартістю в 300 доларів.Але не завжди дорогий пристрій може бути краще дешевого аналога.

Вибираючи веб-камеру, не варто покладатися тільки на цінник. Враховуйте багато критерії, щоб після покупки залишитися задоволеним.