Як вибрати швейну машинку?

Як вибрати швейну машинку?

Рекламу швейного обладнання не побачиш по телевізору, тим часом його виробники пропонують світу величезну кількість моделей, здатних втілити в життя будь-яку фантазію сучасної умільці. З одного боку, це дуже добре, адже кожен покупець може підібрати швейну машинку з потрібними функціями згідно запланованому бюджету. З іншого, її покупка може виявитися складніше вибору мобільного телефону або мультиварки, про моделі і можливості яких ми, завдяки рекламі, знаємо не з чуток.

Щоб вирушити в магазин за покупкою з легкою душею і не мучитися питанням, як вибрати швейну машинку, вивчіть інформацію про моделі, представлені на ринку швейного обладнання, і їх функціях.

Зміст:

 • Класифікація швейних машин
 • Чи важливий тип човника?
 • Що повинна вміти швейна машина
 • Інші додаткові функції
 • Популярні виробники побутових швейних машинок
 • Де купувати швейну машинку для будинку
 • Відео: пристрій швейних машинок

Класифікація швейних машин

Швейна машина - це пристрій, призначений для автоматичного з'єднання матеріалів, а також їх обробки методом шиття. Простіше кажучи, вона виконує за вас всю роботу, пов'язану з пошиттям і ремонтом предметів одягу та домашнього текстилю.

Швейні машини бувають побутові і промислові. Незважаючи на всю серйозність назви, останні відрізняються від побутових своєю простотою. Кожна з промислових машин має вузьку спеціалізацію (наприклад, є моделі, які виконують тільки пряму строчку або зигзаг). Головна відмінність виробничої техніки - відмінна якість і висока продуктивність. Але для домашніх потреб купувати її не варто.

Що стосується побутових швейних машин, то всі представлені в магазинах моделі можна об'єднати в три групи.

Механічні

Ще півстоліття тому ці моделі були у кожній другій господині. Вони мають ручний або ножний привід. Механічні перемикачі (шестерінки, важелі, копіри) призначені для пересування транспортера і голки. Кількість функцій і рядків, які виконуються такою машиною, обмежена, операції не автоматизовані. Якість рядків середнє. Але у механічних швейних машинок є і свої плюси: вони дуже легкі в експлуатації, як правило, надійні і доступні в ціні.

Електромеханічні

Ці швейні машинки оснащені електродвигуном, який приводить в дію маховик. Натисканням педалі регулюється швидкість. Є моделі, у яких педаль не передбачена. Вони обладнані автоматичним регулятором і кнопкою "старт / стоп".

Електромеханічна швейна машина відмінно підходить для домашнього використання. Вона виконує в середньому близько 20-25 рядків, в тому числі і декоративних. Їх кількість і якість залежать від обраної моделі машинки і її ціни.

З мікропроцесорним управлінням

Цю швейну техніку ще називають комп'ютерної. Всі процеси в ній автоматизовані. Такі диво-машинки якісно виконують сотні різних рядків.Залежно від обсягу пам'яті і закладених виробниками програм комп'ютерні швейні машини можуть вишивати, робити складні декоративні шви і петлю- "вушко" для гудзики. Багато моделей оснащені функцією "швейний радник", яка дасть вам необхідні поради і підкаже, які параметри потрібно вибрати для того чи іншого виробу.

Єдиний мінус даної техніки - її висока вартість.

Комп'ютерна швейна машина

Види швейних машинок

Плюси

Мінуси

Використання

Механічні Низька ціна, простий пристрій Невелика кількість операцій, середня якість рядків, операції не автоматизовані Підходить для домашнього використання: виконує дрібний ремонт одягу, пошиття нескладних виробів
Електромеханічні Доступна ціна, простий пристрій, кількість рядків - до 25 (плюс декоративні) Середня якість рядків, можливі складнощі в роботі з щільними або дуже тонкими тканинами Підходить для д німи використання: виконує ремонт і пошиття одягу і текстилю для дому
З мікропроцесорним управлінням Велика кількість і високу якість рядків (плюс складні декоративні і петля- "вушко" для гудзики), всі операції автоматизовані, практично у всіх моделях - електронний помічник і функція "вишивка" Висока ціна, дорогі обслуговування та ремонт Підходить як для домашнього, так і для професійного використання, справляється з роботою будь-якої складності

↑ Повернутися до змісту

чи важливий тип човника ?

Серце будь швейної машини - це човник. Від того, який тип човника варто в швейній машині, буде залежати швидкість і якість її роботи.

Класифікація човників гранично проста: вони бувають хитними або обертовими (подвійного обегания).Останні, в свою чергу, діляться на горизонтальні і вертикальні.

Качающийся човник стоїть в вітчизняних швейних машинках "Подольск", "Чайка". Шиття на таких моделях супроводжується певним шумом, у них низька швидкість роботи, ширина стібків строго обмежена.

Горизонтальний човник - найпоширеніший в сучасних машинках. Він зручний легкістю заміни шпульки, яка просто вкладається в відділення зверху. Крім того, можна швидко перевірити кількість залишилася нитки. У швейних машин з горизонтальним човником досить високу якість рядків, заплутування нитки мінімально.

Вертикальний човник застосовується в дорогих побутових і промислових моделях. На машинці з таким човником можна шити багато і довго. Він надійний, безшумний, і найголовніше - регулювати натяг нижньої нитки в вертикальному човнику набагато простіше, ніж в двох попередніх типах.

↑ Повернутися до змісту

Що повинна вміти швейна машина

Вибираючи швейну машинку, зверніть увагу на ті функції, які вона виконує. Ви новачок в питаннях шиття, а можливо, ця техніка потрібна вам для дрібного ремонту одягу і пошиття постільної білизни? В такому випадку вам підійде проста модель економ-класу з декількома видами рядків: прямий шов, зигзаг, Обметочніе рядок, обробка петель.

Тим, хто збирається всерйоз зайнятися пошиттям одягу та домашнього текстилю для своїх потреб і на замовлення, необхідно вибирати більш дорогу електромеханічну або комп'ютерну швейну машинку. У них закладено більшу кількість можливих операцій: еластична рядок для пошиття виробів з трикотажу, посилена пряма строчка, кілька видів зигзагів, невидимий і Краєобметочна шви, декоративні строчки і т.д. (кількість залежить від моделі машинки). Вони дозволять вам працювати з різними тканинами і шити складні за кроєм і обробці речі.

Інші додаткові функції

Щоб ваша робота на швейній машинці була легкою і результативною, зверніть увагу на наявність у обраної моделі наступних характеристик:

 • Регулятор швидкості шиття . Забезпечує плавну зміну швидкості для більш комфортної роботи.
 • Автоматичний регулятор зусилля проколу . Завдяки цій опції швейна машинка буде максимально дбайливо шити вироби з тонких і делікатних тканин, але в той же час без праці впорається і з щільними матеріалами.
 • Регулятор тиску і підняття лапки . Залежно від того, з якою тканиною ви працюєте, регулюється тиск лапки на тканину. Якщо у ваших планах пошиття вироби з товстого або складеного в кілька шарів матеріалу, зверніть увагу на максимальну висоту підняття лапки.
 • Нитковтягувач і автоматична обрізка нитки . Перший значно полегшує втягання нитки в голку. З другої функцією вам не буде потрібно постійно витрачати час на пошук ножиць.
 • Верхній транспортер тканини . Дозволяє без проблем шити вироби з ковзних матеріалів, додатково фіксуючи їх в потрібному положенні.
 • Реверс . Шиття в зворотну сторону.
 • Швейний радник . Ця опція зустрічається у швейних машин з мікропроцесорним управлінням. Він повідомляє про необхідну зміну лапки для шиття і дає ще багато підказок по ходу роботи. А у деяких комп'ютерних моделей ще і супроводжує свої поради зображеннями.

↑ Повернутися до змісту

Популярні виробники побутових швейних машинок

Виробників швейних машин можна умовно розділити на три групи: європейські, американські і азіатські.До перших відносяться такі відомі фірми, як Pfaff і Veritas (Німеччина), Husqvarna (Швеція), Bernina і Elna (Швейцарія). Сюди ж можна включити і швейні машинки Family (Великобританія). З американських виробників швейної техніки особливою популярністю користується фірма Singer.

Велика кількість швейних машин виробляють працьовиті азіати. Це фірми Brother, Janome, Juki, Toyota, Jaguar, AstraLux, Yamata і інші.

Де купувати швейну машинку для будинку

Швейна машинка відноситься до тієї техніці, яка не купується щороку, тому економити на ній не варто. За покупкою краще всього відправлятися в спеціалізований магазин, де досвідчені продавці-консультанти зможуть відповісти на ваші запитання, кваліфіковано розповісти про представлених моделях і фірмах-виробниках.

Зараз існує безліч інтернет-магазинів, що спеціалізуються на продажу швейних машин. Якщо ви прийняли рішення замовити швейну машинку в інтернеті, виберіть перевірений і відомий магазин, щоб не придбати кота в мішку.

Як влаштована швейна машинка