Як вибрати напівпрофесійний фотоапарат

Як вибрати напівпрофесійний фотоапарат

Сучасний ринок техніки демонструє зміщення центру інтересу користувача з товарів масового споживання в бік більш професійних рішень. Тому питанням, як вибрати напівпрофесійний фотоапарат, задається все більшу кількість людей, які не пов'язані з діяльністю фотографа-профі. Просто люди хочуть найвищої якості за прийнятною ціною, і готові миритися з якимись умовностями заради отримання чудових знімків.

Зміст статті

  • Якщо ви напівпрофесіонал ...
  • Основні точки вибору
  • Функціональність для майже профі

Якщо ви напівпрофесіонал ...

Вибираючи напівпрофесійний фотоапарат, ми вибираємо солідність, серйозність , якість і адекватність в зверненні. Чому не "мильницю" і не професійний? Здавалося б, префікс "напів-" повинен тиснути на гордість і змушувати прагнути до висот професіоналізму. Однак це не наш випадок: фотоапарат такого рівня повністю задовольняє запити тих, хто не знімає для обкладинок глянцевих журналів. Багатьом, звичайно, вистачає компактних камер, а більшість фотографій в соцмережах зроблені смартфонами. В такому випадку, кому потрібен апарат, що не доріс до професійного, але переріс потреби Інстаграма?

  • Якщо ви плануєте серйозно зайнятися фотографією, але почнете "майже з нуля".
  • Якщо ви перфекціоніст у всьому, що стосується особистої творчості.
  • Якщо ви хочете зберігати в альбомах або на цифрових носіях знімки, де не змішуються кольори, добре видно деталі і відсутні спотворення і дефекти.
  • Якщо ви збираєтеся знімати найрізноманітніші сюжети в самих різних умовах, у тому числі і динаміку.
  • Якщо вам не шкода витратити на хобі щодо серйозну суму.
  • Якщо ви згодні носити на собі пару зайвих кг, спеціальні чохли-футляри, розлучитися з можливістю покласти фотік в кишеню і забути про нього.

Всі ці "якщо" - для майбутніх власників напівпрофесійних фотоапаратів. На відміну від мега-популярних компактних камер- "мильниць", полупроф дозволяють робити знімки високої роздільної здатності, відмінної якості, уникати "шуму", їх можна налаштувати в залежності від бажання фотографа і умов зйомки. Такі апарати більше, масивніше компактних, їх оптика складніше. До напівпрофесійним можна віднести як дзеркальні, так і системні фотоапарати. Від професійних їх відрізняє автоматизація налаштувань, менші габарити і менша вартість. Як правило, цього вистачає тим, хто вирішив присвятити фотографії не життя, але значну частину свого вільного часу.

Варто відразу обмовитися, що розподіл на професійні, напівпрофесійні, аматорські, мильниці - це поділ не технологій, а маркетингу. Чіткої градації рівнів немає, немає навіть єдиних думок про те, що саме вважати ознакою напівпрофесійного або професійного фотоапарата. Хтось відносить до полупроф псевдодзеркалки з незмінними об'єктивами, хтось зараховує в цей загін дзеркалки початкового рівня, хтось визнає такими все апарати з розширеним діапазоном налаштувань і за цінами вищого сегмента.Але тим, для кого якості аматорського рівня недостатньо, увагу доведеться звернути, швидше за все, на полузеркалкі і камери з електронним видошукачем. Так, об'єктиви у більшості моделей будуть незнімними, що знижує вимоги до оптики і її експлуатації: професійні фотографи змушені ретельно стежити і доглядати за своїми аксесуарами. Ті моделі, які все-таки можуть похвалитися змінними об'єктивами, задовольняються зазвичай стічними.

до змісту ↑

Основні точки вибору

Міфічні мегапікселі

Найголовніше - звичайно ж, мегапікселі, вірніше, їх кількість. Це вам скаже будь-який продавець будь-якої електроніки з вбудованою фотокамерою. Споживачі звикли, що збільшення якогось показника - є добре, в протилежну сторону прогрес не рухається, тому сьогодні безглузді 20 Мп, наприклад, можна виявити в камерах смартфонів.

Не будемо говорити про те, як брешуть виробники і їх маркетингові відділи. Вся справа в тому, що велика кількість пікселів - не абсолютне благо, а навіть навпаки. Піксель - це світлочутливий елемент, основна робоча частина матриці. Якщо матриця дозволяє, то пікселів стандартного розміру на ній багато - і це веде до підвищення її дозволу. Чим вище дозвіл, тим статичнее якість знімка при його збільшенні. Бачили, як розсипаються фотографії, варто збільшити ділянку? Незрозумілі квадратики, ніяких чітких ліній.

Однак збільшення числа пікселів можливо за рахунок збільшення матриці, а це тягне за собою зростання і ускладнення самого апарату. Тому на невеликі урізані матриці поміщають все більше, більше, більше зменшених пікселів. Дозвіл підвищується, але якість знімка падає: крихітні світлочутливі елементи не справляються з основним завданням - вловлювати світло.Працює неправильно, свого роду брижі, помітна при збільшенні знімка, через це порушується передача кольору, розмиваються лінії. У напівпрофесійних фотоапаратах повнорозмірні матриці використовуються рідко, так що гонитва за мегапікселямі може мати зворотний ефект. Більшість фотографів на кількість мегапікселів уваги не звертають зовсім: в будь-якій сучасній камері їх досить, якщо тільки не знімати підручними засобами.

Загадковий кроп-фактор

Вибираючи напівпрофесійний фотоапарат, можна не раз наштовхнутися на незрозумілий "кроп-фактор", або ж термін "кропнутих матриці". Повнорозмірні матриці - прерогатива камер професійних, саме тому вони такі великі і важкі - матриці в них досить габаритні. Напівпрофесійним досить матриць урізаних.

Кроп-фактор - співвідношення діагоналі кадру до фізичного розміру матриці. Чим цей фактор більше, тим менше матриця. Чим менше матриця, тим менше пікселі. Чим менше пікселі, тим більше "шуму" (перешкод) на фотографіях, нижче чіткість. Це все ще та історія з кількістю мегапікселів. Відповідно, знімки, зроблені повнокадровим апаратом, будуть більш високої якості, ніж апаратом з кроп-фактором 2 при однаковому дозволі матриці. Для напівпрофесійних апаратів значення кроп-фактора повинні прагнути до 2.

Зум - супер

Ще один незрозумілий, але дуже улюблений споживачем термін - "зум" (zoom). У застосуванні до вибору напівпрофесійного апарату - "суперзум" або "ультразум". Все, що супер, нам свідомо підходить, чи не так? Тільки справа в тому, що зум буває цифровим і оптичним. Кратність його може бути і високою, але якщо він цифровий - клієнт не наш.Напівпрофесійні камери обладнані оптичним. Зум дозволяє робити знімок об'єкта в наближенні, не сходячи з місця - досягається це зрушенням системи лінз, зміною фокусної відстані. Цифровий зум - просто збільшення знімка об'єкта в обраній галузі. Чим вище значення кратності зума - тим краще, але шукати позамежні цифри не варто, хоча вони й існують в природі. За збігом, часто застосовуються як раз для знімків природи. Так що з фоторушниці клацнути зайця - проблемою не буде, але для портретної зйомки мало кому знадобляться величезні значення.

до змісту ↑

Функціональність для майже профі

Функціональні можливості напівпрофесійних фотоапаратів - не в навішених додаткових уміннях, а в затребуваних саме в процесі зйомки можливостях. Це тонкі настройки для більш чіткого виконання бачення фотографа. Сам апарат думки читати не вміє, тому в автоматичному режимі настройки видає дуже усереднені. Майже майстрам фотомистецтва не пристало довірятися такої середньої по лікарні температурі. Напівпрофесійні камери обов'язково дають можливість фотографу застосувати руки і голову: як мінімум, вручну виставляються значення витримки і діафрагми. Від них залежить кількість світла, що потрапляє на матрицю в момент зйомки. Якщо його мало - тіні крадуть темні частини зображення, багато - світлі ділянки зливаються.

Крім того, в напівпрофесійних камерах необхідно і налаштовувати вручну баланс білого - це дасть природну колірну гамму. Якщо такі настройки є - навіть початківець методом проб і помилок може робити якісні знімки. Однак і автонастройки не ігноруйте - стане в нагоді, коли часу на виставляння значень не буде.

Для серйозних занять фотозйомкою дуже не зайвою буде можливість установки додаткових насадок на об'єктив. Звичайно, майже будь-який ефект можна отримати при подальшій обробці фотографії в графічних редакторах, але можливості для покращення якості в цьому відношенні дає тільки оптика. Правда, для напівпрофесійних апаратів асортимент "навісу" не дуже широкий: телеконвертор, ширококутний конвертор, панорамний конвертор, світлофільтри, лінзи для макрозйомки. Цього достатньо для втілення ідеї.