Як вибрати інфрачервоний обігрівач

Як вибрати інфрачервоний обігрівач

В даний час на ринках теплотехніки все більшої популярності набувають ІК обігрівачі. Вони економічні, надійні і абсолютно безпечні для здоров'я. Пристрої з інфрачервоним випромінюванням призначені для роботи в приміщеннях з температурою навколишнього середовища, що не перевищує 26 º. Такі прилади, в порівнянні з іншими видами електронагрівальних пристроїв, дають до 50% економії електричної енергії. Це відбувається завдяки тому, що дані прилади прогрівають не повітря в приміщенні, а окремі його зони.

Зараз у продажу є безліч моделей ІК обігрівачів від різних виробників. Тому при покупці приладу у будь-якого споживача виникає питання - як вибрати інфрачервоний обігрівач?

Зміст

 • Конструкція приладу
 • Принцип дії і властивості
 • Особливості інфрачервоних обігрівачів
 • Види приладів в залежності від типу випромінювача
 • Область застосування приладу в залежності від довжини хвилі
 • Переваги інфрачервоних обігрівачів < що треба вирішити до покупки
 • На що слід звернути увагу
Конструкція

Інфрачервоний обігрівач влаштований досить просто. Його конструкція включає дві основні деталі - випромінювач і рефлектор (відбивач), службовець для спрямованої передачі енергії.

Відбивач зазвичай виконується з жаростійкого металу. У корпусі обігрівача, крім випромінювача і рефлектора, знаходяться вимикач, регулятор температури і таймер. Зовні випромінювач захищений металевою решіткою або сіткою, яка оберігає прилад від потрапляння всередину сторонніх предметів, а людей - від опіків.

Практично всі сучасні моделі ІК обігрівачів, навіть найдорожчі, забезпечені датчиками перегріву і перекидання, що відключають прилад при необережному поводженні з ним. Якщо обігрівач випадково перекинули, упустили на нього одяг і т. Д., Він негайно відключається, що вельми зручно і безпечно. Деякі різновиди обігрівачів обладнуються пультом дистанційного керування, таймером включення і виключення, а також іншими додатковими пристроями.

↑ Повернутися до змісту

Принцип дії і властивості ІК обігрівача

Принцип дії ІК обігрівача досить простий і заснований на його здатності випромінювати теплову енергію в інфрачервоному діапазоні. ІК випромінювання, також як радіохвилі і світло, є різновидом звичайних електромагнітних хвиль. Інфрачервоне випромінювання присутній повсюдно. За відчуттями, чисто суб'єктивно, ми сприймаємо його як тепло. За допомогою електромагнітного випромінювання ми дивимося телевізор, розмовляємо по мобільному телефону, слухаємо радіо.

Інфрачервоне випромінювання знаходиться в хвильовому діапазоні 0, 74 мкм (кінець видимого червоного випромінювання) - 100 мкм (мікрохвилі). І на відміну від ультрафіолетових, СВЧ або рентгенівських променів, інфрачервоні абсолютно безпечні для організму людини, так як знаходяться в діапазоні випромінювання тіла самої людини (від 6 мкм до 20 мкм).А це означає, що будь-який зовнішній випромінювання, що має таку ж довжину хвиль, сприймається нашим організмом як своє власне і людське тіло його інтенсивно поглинає. При цьому поліпшується мікроциркуляція крові, підвищується метаболізм, і людина відчуває поліпшення самопочуття.

↑ Повернутися до змісту

Особливості інфрачервоних обігрівачів

Теплова енергія ІК приладу передається направлено, швидко і на досить великі відстані, тому з його допомогою виробляється локальний обігрів робочих місць на вулиці (в приміщенні), що істотно заощаджує загальні витрати на обігрів. Крім того, інфрачервоне випромінювання в повітрі майже не розсіюється і не поглинається, проте інтенсивно поглинається людьми і предметами, які, нагріваючись, віддають тепло в зовнішнє середовище. Завдяки чому ІК обігрівачі - це обігрівачі прямого нагріву.

↑ Повернутися до змісту

Види приладів в залежності від типу випромінювача

В якості випромінювача можуть бути використані:

дротова спіраль - закритий (в кварцовою трубці) або відкритий обігрівач;

 • трубчастий електричний нагрівач (ТЕН) - герметичний ІК обігрівач;
 • опалювальна фольга - плівковий інфрачервоний обігрівач.
 • Розглянемо більш докладно якості ІК обігрівачів в залежності від типу випромінювача.

Проволочная спіраль

Відкрита спіраль

в сучасних пристроях майже не використовується. Вона пожежонебезпечна, до того ж її повний розігрів ( "червоного") призводить до окислення ( "випалювання") кисню, що при тривалому використанні в закритих приміщеннях викликає кисневу недостатність. Закрита спіраль.

Основним елементом всіх сучасних карбонових ІК приладів є кварцова трубка.По суті це та ж спіраль, тільки захована для недопущення контакту з корпусом пристрою в електроізоляційну керамічну масу. Недоліком кварцового елемента є те, що в процесі роботи температура подібної трубки досягає 700ºС і в безпосередній близькості від обігрівача відбувається спалювання мікрочастинок пилу. Тому повітря в приміщенні починає заповнюватися продуктами її згоряння. Обігрівачі закритого виду пожежо- та електробезпеки. Термін їх експлуатації в 1, 5-2, 5 рази більше, ніж у відкритих нагрівачів. Але вони досить масивні, тому довго нагріваються і повільно остигають. Трубчастий електричний нагрівач

В даний час найбільшу популярність придбали інфрачервоні обігрівачі з трубчастими електронагрівачами (ТЕНами). Ніхромовий спіраль ТЕНів розташована в сталевій трубці, яка виконує роль корпусу. Між трубкою і спіраллю знаходиться шар діелектричного порошку.

В процесі виготовлення Тени осаджують в вальцьових машинах, через що шар діелектрика спресовується, а діаметр трубки значно зменшується. Виходить монолітна конструкція, якої згодом можна надавати будь-яку форму. У потужних апаратах Тени монтують на єдиній платформі, попередньо об'єднавши їх в блоки.

Граматичні обігрівачі з ТЕНами позбавлені багатьох недоліків агрегатів зі спіраллю, вони займають менше місця і можуть бути обладнані елементами обертання ( "віяловий" обігрів). Їх випромінювачі (ТЕНи) мають більш низьку (ніж дротові) робочу температуру, а тому більш безпечні і економічні.

Опалення фольга

Плівкові інфрачервоні обігрівачі на основі гріючої фольги в основному використовуються для додаткового підлогового обігріву та монтажу систем стельового опалення.На фольгу наноситься спецпокриття, що забезпечує максимальні показники забору тепла від поверхні нагрітої фольги і ефективне (ККД більше 95%) подальше випромінювання в зовнішній простір.

↑ Повернутися до змісту

Область застосування приладу в залежності від довжини хвилі

Короткохвильові прилади з частотою λ = 0, 74-2, 5 мкм (застосовуються на виробництві, вулиці і т. П.).

 • Середньохвильові прилади з частотою λ = 2, 5-5, 6 мкм (універсальні).
 • Довгохвильові прилади з частотою λ = 5, 6-100 мкм (використовуються для офісу, квартири, будинки і т. П.).
 • Переваги інфрачервоних обігрівачів

Висока швидкість прогрівання.

 • Чітка спрямованість обігріву.
 • Відсутність запаху.
 • Практично безшумна робота.
 • Економічність.
 • ↑ Повернутися до змісту

Що треба вирішити до покупки

Який вам потрібний обігрівач. Основна перевага пристрою з дротяної спіраллю - б

 1. про більша (ніж у інших типів) тепловіддача, що робить його придбання кращим при використанні поза домом: в заводських приміщеннях, в гаражах, у виставкових залах і т. Д. Недротяних ІК агрегати компактні і повністю безпечні, тому зазвичай використовуються в квартирах, приватних будинках, офісах і т. д. для обігріву порівняно невеликих зон. Необхідна потужність. Потужність приладу безпосередньо залежить від розмірів обігрівається ділянки. Так, наприклад, дротяний ІК обігрівач потужністю 1 кВт здатний обігріти зону в 10 м² в закритому приміщенні і в 6 м² на відкритому просторі.
 1. На що слід звернути увагу

І, нарешті, вибираючи інфрачервоний обігрівач, обов'язково зверніть увагу на наступні моменти.

Корпус

 1. Тена , якщо він виконаний з нержавіючої сталі, захищає прилад від корозії, збільшуючи тим самим термін служби обігрівача в кілька разів. Корпус
 2. зазвичай забарвлюється порошковою фарбою тільки зовні. Тому зніміть кришку з приладу і огляньте його зсередини. Якщо там виявиться іржа, це означає, що фарбу наносили на іржавий метал. Служити такий прилад, можливо, буде, але краще не ризикувати. Фольга
 3. - це запорука ефективності і економічності приладу. Її товщина повинна бути не менше 120 мкн. Ізолятор
 4. запобігає нагріванню корпусу вище 100 ° С. Але не всі ізолятори нешкідливі при нагріванні. Перевірте гігієнічний сертифікат: бажано, щоб він дозволяв застосування ізолятора в харчовій промисловості. З інших елементів зверніть увагу на дроти і упаковку.