Як вибрати електричну плиту?

Як вибрати електричну плиту?

Останнім часом все більшої популярності набувають огляди нових. Дані пристрої являють собою площині з нагрівальними елементами, що вбудовуються в кухонний гарнітур. Вони характеризуються особливою ергономічністю, яка досягається за рахунок монтажу панелей в спеціально вирізаний у стільниці отвір. Ці зручні пристосування дозволяють облаштовувати робочу зону кухні відповідно до останніми технічними досягненнями та потребами господині.

Але як вибрати електричну плиту, якщо різноманіття сучасних моделей від різних виробників валить покупців в повну розгубленість? Дамо кілька практичних рекомендацій з цього приводу, проаналізувавши такі важливі показники, як:

  • Габарити і типи варильних панелей
  • Кількість конфорок і варіанти оформлення
  • Види нагрівальних елементів
  • Управління та експлуатація
  • Додаткові функції і можливості

Габарити і типи варильних панелей

Як правило, ширина електричної поверхні становить 60-90 см, висота - 3-7 см, а глибина - близько 50-55 см. Стандартним показником є ​​ширина, рівна 60 см. При виборі габаритів панелі важливо враховувати місце її розміщення. Найчастіше вона вбудовується в стільницю гарнітура, від розміру якої і буде залежати даний показник.

Варильні пристрою можна розділити на залежні і незалежні. Перші встановлюються і функціонують тільки з певними моделями духових шаф, на яких і розташовується блок управління панеллю. У разі виходу шафи з ладу варки поверхня теж стане непридатною для експлуатації. Автономні пристрої оснащені власним блоком управління. Даний фактор дає можливість їх установки в будь-якій зручній для господарів частини кухні і значно розширює коло вибору.

Поверхні варильних панелей можуть бути емальованими, склокерамічними або ж виконаними з нержавіючої сталі. Перші є найбільш старим і перевіреним варіантом. Відтінок емалі можна підібрати на свій розсуд: від білого або коричневого до рожевого або світло-зеленого. Поверхні з нержавіючої сталі відрізняються особливою міцністю, простотою в догляді і здатністю органічно вписуватися практично в будь-яку кухню. Однак на них часто залишаються сліди від пальців. Склокерамічні поверхні, як правило, виконуються тільки в чорному або білому кольорах. Виглядають дуже стильно, а часом навіть трохи неординарно.

↑ Повернутися до змісту

Кількість конфорок і варіанти оформлення панелі

При виборі варильної панелі варто звернути увагу на кількість конфорок. Оптимальним варіантом стане пристрій з чотирма нагрівальними елементами. Воно якнайкраще підійде для сім'ї з кількома дітьми. Якщо ж в квартирі проживають не більше 2-3 чоловік, можна цілком обмежитися моделлю з двома конфорками.

Що стосується країв панелі, то найчастіше вони не мають будь-якого оригінального оформлення. Однак при бажанні цілком можна знайти екземпляри зі сталевою рамкою по периметру пристрою, виконаної в білому або чорному кольорі.При виборі стилістики і колірної гами поверхні необхідно керуватися загальним дизайном кухні, а також перевагами самих господарів.

↑ Повернутися до змісту

Види нагрівальних елементів

Перший вид - варильні поверхні з чавунними конфорками. Принцип їх роботи заснований на нагрівається електричної спіралі, прихованої всередині дисків, які закріплені на емальованому або сталевий основі. Такі панелі можна назвати моделлю епохи, що минає. Конфорки в них повільно нагріваються і так само повільно остигають. Установка рівня нагріву здійснюється при повороті ручки регулятора. До переваг пристроїв з чавунними конфорками відносяться їх надійність і довговічність, а також вельми і вельми демократична вартість.

Все більшого поширення сьогодні отримують електричні панелі зі склокерамічними поверхнями. Вони характеризуються стильним зовнішнім виглядом, високою функціональністю, моментальним нагріванням конфорок і не вимагають додаткового догляду. Розглянемо основні варіанти нагрівальних елементів, які використовуються в склокерамічних панелях.

рапідних конфорки працюють на основі спіралі, здатної нагріватися до дуже високих температур приблизно за 10 секунд. Є найпоширенішим видом нагрівальних елементів на електричних варильних панелях. У галогенних конфорках, поряд з вищезгаданої спіраллю, встановлюється спеціальна лампа, що виділяє тепло. Такі поверхні нагріваються на 2-3 секунди швидше рапідних. Конфорки типу Hi-Light часто називають надшвидкими, що цілком виправдано. Вони досягають максимального показника своєї температури приблизно за 3 секунди.Працюють на основі тонкої гофрованої стрічки. Невибагливі у догляді і надійні в експлуатації. Варильні панелі Hi-Light типу на сьогоднішній день є найбільш популярними серед населення.

Індукційні конфорки генерують електромагнітне випромінювання, спрямовуючи його безпосередньо на дно посуду. Примітно те, що сама поверхня не нагрівається. При покупці такої вручений панелі необхідно мати на увазі, що дно посуду, має не тільки бути абсолютно рівним, а й володіти так званими феромагнітними властивостями. До розряду відповідних матеріалів відносяться мідь, алюміній і жаростойкое скло.

↑ Повернутися до змісту

Принцип управління і особливості експлуатації варильних панелей

Якщо панелі з чавунними конфорками можуть управлятися виключно за допомогою ручок, то стеклокерамические пристрої мають сенсорне управління. Наприклад, поширена нині функція TouchControl дозволяє активізувати або, навпаки, відключати нагрівальні елементи за допомогою легкого дотику до потрібної клавіші. Як показує практика, даний принцип управління відрізняється простотою і зручністю.

До розряду переваг склокерамічних пристроїв відносяться висока швидкість нагріву і охолодження, простий догляд (за умови застосування спеціалізованих засобів) і зручність в експлуатації. У той же час подібні покриття бояться цукру та інших сипучих речовин. Якщо їх вчасно не прибрати з вручений поверхні, то тверді частинки подряпають дно посуду. Цукор же в будь-якому своєму вигляді (будь то джем, варення, пудра і т. Д.) Шкідливий для склокераміки. "Спека" з поверхнею, він здатний змінювати її структуру, утворюючи білі потертості, які не підлягають подальшій очищенню.

Склокерамічні панелі не бояться великих важких предметів, однак вони дуже чутливі до точкових ударів (наприклад, вістря ножа). Тому, щоб не розбити таку поверхню, необхідно дотримуватися деяку обережність. Також для даних пристроїв краще купувати посуд з відповідним маркуванням. Шар металу з дна кухонного начиння з алюмінієвим або мідним дном може поступово стиратися і залишати сліди на панелі.

Що ж стосується моделей з чавунними конфорками, то даний матеріал також вимагає особливого догляду і не сприймає вологи. Адже нагрівальні елементи швидко іржавіють при впливі води, а в проміжки між ними і поверхнею може забиватися бруд. Правда, перегорілі або зіпсовані "млинці" можна замінити без особливих зусиль.

↑ Повернутися до змісту

Додаткові функції і можливості

Склокерамічні панелі можуть мати овальними або круглими зонами нагріву, функція розширення яких дозволяє "підганяти" розмір робочої поверхні під дно посуду. Серед додаткових можливостей варто згадати індикатор залишкового тепла, покликаний відображати температуру гарячої конфорки навіть після її вимкнення. Функція запобігання перегріву має на увазі під собою автоматичне відключення подачі електрики в разі підвищення температури.

Функція захисного відключення - припинення роботи поверхні при відсутності на ній посуду протягом тривалого часу. Також деякі моделі мають можливість блокування системи управління від випадкового натискання клавіш дітьми. Панелі з функцією розпізнавання матеріалів і розмірів будуть функціонувати тільки в разі відповідності типу посуду заданих параметрах і установки дна строго по центру конфорки.Вбудований таймер дозволить регулювати час приготування страв. Функції швидкісного розігріву, підігріву та розморожування істотно спростять життя сучасної господині, так само як і можливість запам'ятовування режимів приготування певних страв.

Деякі моделі мають функцію захисту від переливу. Вона має на увазі під собою відключення пристрою в разі випліскування рідини з каструлі безпосередньо на панель управління, а часом - і на саму поверхню. Однак цей захід не запобіжить процес википання води.

↑ Повернутися до змісту

Висновок

Вибираючи електричну плиту для кухні, краще віддати перевагу склокерамічним поверхонь. Вони характеризуються стильним зовнішнім виглядом, швидким нагріванням, зручним принципом управління і високою функціональністю. Безумовно, вартість таких пристроїв на порядок вище їх чавунних прабатьків, але серед сучасних моделей цілком можна відшукати і бюджетні варіанти. Нехай вони не будуть мати великим списком додаткових можливостей, але від цього показники якості виробу нітрохи не постраждають.