Як поміняти батарейку в наручних годинниках?

Як поміняти батарейку в наручних годинниках?

Японський кварц або швейцарська механіка? Дане питання протягом декількох років розбурхує уми мільйонів майбутніх власників годин. Безсумнівно, з появою Apple Watch і "розумних" носяться пристроїв від сторонніх розробників продажу класичних наручних годинників помітно скоротилися, про що не раз уже повідомляли швейцарські виробники. Як смарт-пристрої, так і багатофункціональні кварци "залежні" від електроенергії, а точніше від невеликого напруги елемента. Але якщо "розумні" пристрою потрібно заряджати практично кожен день, то звичайної батарейки в наручних годинниках вистачає на пару років роботи. Як поміняти батарейку в наручних годинниках і при цьому не порушити працездатність девайса, розповімо в даній статті.

Рано чи пізно кожен власник кварцу задумається над вищевказаним питанням, так як в нашому світі ніщо не вічне. Звичайно ж, можна звернутися в годинникову майстерню, але куди простіше придбати батарейку в магазині і самостійно замінити її в домашніх умовах. При покупці не варто економити, так як неякісна батарейка може привести до пошкодження механізму годинника. Якісний живить елемент, як правило, забезпечує роботу наручних годинників на протязі 2-5 років.

Щоб замінити живить елемент в годинах, необхідно насамперед зняти їх задню кришку.Як правило, є кілька способів кріплення кришки до корпусу. Вона може бути як пріпрессованной, так і закручена за допомогою маленьких гвинтиків. Якщо по краях кришки є гвинти, то відкрутите їх за допомогою маленької годинникової викрутки з відповідним профілем. Причому при відкручування не варто поспішати, бо гвинти досить крихкі. Якщо ж гвинтів на задній кришці немає, то знайдіть невелике заглиблення, підчепити його викруткою або ножем і отколупніте кришку.

натисніть на картинку для збільшення

Втім, зустрічаються годинник з кріпленням у вигляді нарізного кільця. В такому випадку на задній кришці нанесені невеликі насічки по колу. Як правило, подібні кришки откручиваются в ліву сторону.

натисніть на картинку для збільшення

Заміна батарейки в годиннику не викличе труднощів при вмілому поводженні з інструментами. Відкривши задню кришку, уважно огляньте внутрішню механіку, запам'ятайте розташування батарейки та її полярність, а потім акуратно витягніть живить елемент неметаллическим пінцетом. Важливо, щоб нова батарейка по всіх параметрах (діаметр, товщина, вольтаж) відповідала продуктивністю виріб елементу, інакше годинник можуть втратити свою працездатність.

натисніть на картинку для збільшення

Після установки напруги елемента переконайтеся в працездатності годин і акуратно закрутіть або запресуйте кришку. При цьому постарайтеся не чіпати батарейку пальцями. Якщо на задній частині годин є напис Water Resistant (водонепроникність), то при закритті кришки не пошкодити герметизирующую прокладку.

натисніть на картинку для збільшення

В кварцах нового покоління застосовується технологія "End Of Life". Система індикації вироблення батарейки (EOL) активується, коли заряд живлячої елемента знаходиться під кінець.Якщо на годиннику, оснащених системою EOL, секундна стрілка перестала щомиті стрибати і стала відраховувати по 4 секунди, то це говорить про те, що пора міняти батарейку на годиннику.

Відео про те, як змінити батарейку на наручний годинник, є нижче: