Як доглядати за норковій шубою?

Як доглядати за норковій шубою?

Натуральна шуба - це статусний предмет, покупку якого можуть дозволити собі фінансово забезпечені люди. У жінок до шуб особливе ставлення, напевно кожна мріяла б обзавестися таким розкішним предметом гардероба. Особливо шикарно виглядає річ з хутра норки. Однак неправильний догляд за нею може знецінити подібну покупку. Натуральне хутро вимагає до себе дбайливого ставлення, тому перш ніж купувати таку дорогу верхній одяг, потрібно розібратися в тому, як доглядати за норковій шубою.

Зміст статті

 • Як і де зберігати річ?
 • Попередження псування хутра
 • Як повернути шубі м'якість?
 • Боротьба зі шкідниками
 • Як потрібно носити шубу, щоб вона зберігала свої якості і вид?

Як і де зберігати річ?

Об'ємне виріб з хутра має завжди зберігати свою первісну форму. Шубу потрібно вішати на плічки, давши їй можливість перебувати в розправленому вигляді під час зберігання в шафі або вбиральні кімнаті. Саме відділення повинно мати нульову вологість і доступ свіжого повітря. Не рекомендується зберігати шубу в тісному шафі, де крім неї висить безліч інших речей. Якщо виріб має світлий хутро, його слід тримати виключно в темному приміщенні.

до змісту ↑

Попередження псування хутра

В процесі носіння на хутрі можуть виникати прим'яті ділянки. Для того щоб виправити подібний недолік, необхідно обробити такі місця на шубі злегка змоченою у воді тканиною.Після цього потрібно розчесати ворсинки хутра в потрібному напрямку. Обов'язково слід висушити виріб, повісивши його на широкі плечі. Перед тим як помістити в шафу, його треба ретельно струсити.

Поділ шуби і її рукава при тривалій шкарпетці можуть забруднюватися і купувати неакуратний вигляд. Щоб цього не сталося, потрібно періодично обробляти такі ділянки вологою тканиною. Не варто забувати про сушіння шуби після подібної процедури. Після кожного надягання вироби його слід оглядати на предмет відсутності забруднень. Якщо такі виявилися, їх необхідно видалити за допомогою вологої губки.

Шубу з норки ніколи не можна сушити гарячим повітрям з фена. Просушувати вологі місця потрібно виключно на свіжому повітрі. Однак якщо мова йде про літо, слід уникати потрапляння прямих променів сонця на сам виріб.

до змісту ↑

Як повернути шубі м'якість?

Усунути огрубів хутра можна в домашніх умовах. Для цього беруть літр чистої негарячій води, пару ложок столового оцту і кілька чайних ложок солі. З цих інгредієнтів готується розчин, яким і потрібно розтерти хутро. Процедуру повторюють кілька разів з інтервалом у три години. Після цього шубу потрібно обов'язково просушити на повітрі і обробити спеціальним жирною речовиною. Його легко можна приготувати в домашніх умовах. Знадобиться кілька десятків крапель нашатирю, 100 г касторки і приблизно літр чистої води.

до змісту ↑

Боротьба зі шкідниками

Головними ворогами натурального хутра є моль і кожеед. Ці комахи сприяють облисіння значних ділянок вироби, що позбавляє його привабливості. Спеціальні інсектициди допомагають вирішити питання про те, як доглядати за шубою з норки правильно.Засоби для боротьби з комахами продаються в різній формі випуску. Однак для вироби з якісного хутра рекомендується застосування таблеток. Якщо таких немає, можна скористатися спреєм, однак його не можна розпилювати на близькій відстані від самого хутра.

до змісту ↑

Як потрібно носити шубу, щоб вона зберігала свої якості і вид?

 • Шубу з хутра норки не слід носити у вологу теплу погоду, так як при подібних умовах хутро втрачає форму і псується. Якщо ж виріб промокло під дощем, його можна реанімувати тільки в хімчистці.
 • Носячись шубу з норки, потрібно відмовитися від сумок з ремнем через плече. На його місці залишається слід, від якого практично неможливо позбутися.
 • Небажаним є контакт хутра норки і матеріалу, з якого виготовлено автомобільне сидіння. Тому якщо жінка часто їздить в автомобілі, вона повинна подбати про спеціальні м'яких чохлах, які не зможуть зіпсувати шубу.
 • Ворсинки хутра відмінно вбирають запахи навколишнього середовища, і це далеко не найкраще їх якість. Тому заборонено розпорошувати духи на саму шубу.
 • Щоб захистити комір вироби від плям декоративної косметики та засолювання, підійдуть шарф або шаль, підібрані виходячи з зовнішнього вигляду самої верхнього одягу.
 • На шубу не рекомендується чіпляти брошки та інші аксесуари, так як зростає ризик пошкодження вироби з хутра.