Як побудувати російську піч

Як побудувати російську піч

Російська піч є уособленням національних традицій і багатовікового досвіду народних майстрів, яких називали пічниками . Звести таку споруду без певних знань і навичок не так просто, як здається на перший погляд. Щоб правильно побудувати піч, необхідно добре уявляти особливості пристрою і функціонування всіх її елементів. В цілому це досить масивна конструкція, з декількома заслінками і складною системою димовидалення. Завдяки продуманій компоновці елементів нагрівається кожну цеглинку і тепло зберігається досить довгий термін. У цій статті буде розглянуто, як побудувати російську піч своїми руками.

Зміст статті

  • Принцип роботи
  • Проект
  • Будівництво російської печі

Принцип роботи

Традиційна російська піч функціонує досить просто. У спеціальну камеру поміщаються дрова, які потім підпалюють. Продукти горіння якраз і забезпечують теплом всю конструкцію. Завдяки особливостям кладки і наявності піщаних подушок проводиться швидке нагрівання. Розрізняють три основних розміру грубок: мала (178 на 124 см), середня (213 на 147 см) і велика (231 на 160 см). Середня піч розрахована на приміщення до 30 м 2 .

Можливості російської печі не обмежуються обігрівом приміщення і приготуванням їжі. Важливим її елементом є лежанка, яка служить місцем для відпочинку і сну. Виробляється піччю тепло робить позитивний вплив на весь організм. Завдяки цьому її називають народним цілителем: вона успішно бореться з застудами, вірусами і переохолодженням. Тривалі процедури протягом декількох днів значно зміцнюють імунітет. Унікальна конструкція дозволяє готувати супи, каші, пекти хліб, сушити фрукти, ягоди, гриби. Також вона дозволяє виконувати випал глиняного посуду. Це реалізується в такий спосіб: в топку укладаються дрова, поверх них ставляться ще сирі вироби. Нагрівання триває до тих пір, поки температура всередині камери не досягне +900 про З. Як правило, виймають готову продукцію через добу, після того як все охолоне.

до змісту ↑

Проект

Скласти проект самостійно, без досвіду і знань, з урахуванням всіх технологічних нюансів неможливо. Простіший варіант - використовувати готові креслення, приклади яких ви можете подивитися на фото, де показаний зовнішній вигляд конструкції і місця розташування основних відсіків:

Після складання плану потрібно підготувати місце для споруди. Також необхідно попередньо обладнати отвір у стелі, в який буде вмонтований димар. Нижчевикладене опис з докладними ілюстраціями допоможе вам правильно побудувати російську піч, але спочатку подивіться відео:

до змісту ↑

Будівництво російської печі

Перед початком роботи потрібно подбати про пожежобезпеки стін. Для цього в місця стиків печі з будинком поміщається спеціальна фольга.Сама нижня частина називається подпечье. З нього починається спорудження печі.

Перший шар кладки являє собою основу, яка формує загальні габарити споруди. Виділяємо піддавали і залишаємо кілька отворів для чищення. Якщо конструкція буде мати декоративну обробку з кахлю, його необхідно монтувати разом з цеглою, шар за шаром. Для основи найкраще застосовувати розжарений цегла, він більш стійкий до вологи. Другим і третім шарами вкладаємо стінки опечка. Щоб шви рядів не збігалися, в процесі кладки використовуємо не цілісні елементи, а по три четверика на всіх кутах. В отворах встановлюються дерев'яні рами, які буде тримати матеріал до моменту засихання розчину. Четвертий ряд викладається з цільної цегли. Бічні стінки монтуються в один ряд, задня і передня - в два. При цьому 20 блоків потрібно укласти під кутом, щоб утворилася п'ята, яка буде служити опорою для підпічок. Шостий ряд кладки виконується за таким же принципом, як і попередній, тільки без створення опори. Усередині стіни вставляють опалубку у вигляді арки, яка задасть форму майбутнього зводу підпічок. Конструкцію опалубки потрібно робити розбірний, щоб після застигання розчину її можна було по частинах дістати через передній отвір.

Після облаштування опалубки проводиться монтаж зводу до восьмого ряду. Дев'ятий ряд робиться з перев'язкою, а десятий - з цільної цегли. Потім в отриманий проміжок засипається пісок. Наступним шаром повністю перекривається холодна грубка і засипка. З тринадцятого по шістнадцятий ряд викладається припічок і стінки горнила.

В сімнадцятому ряду в конструкцію стінок додають опори для горнила - вісім спеціально тесаного цегли.Вісімнадцятим поруч завершується кладка арки. Потім додаються ще два ряди, а простір, що утворився наповнюють сухим піском. Над припічком потрібно ставити відкритий отвір для перетрубья. Наступний шар наглухо закриває горнило разом із засипанням. З двадцять четвертого по тридцятий ряд поступово перекривається перетрубье і залишаються отвори для димоходу і в'юшки. Також потрібно залишити отвір, в якому буде встановлена ​​засувка. Далі облаштовується труба димоходу.

На завершення подивіться на фото варіанти російських грубок, виконаних за старовинною технологією: