Як розвести цемент?

Як розвести цемент?

Цемент і розчини з його участю по праву є базовими елементами будь-якого будівництва. Це аксіома. Без цементу не повинно зведеш стіни, які не заллєш фундамент. Про це знають навіть далекі від будівництва люди. Однак в чистому вигляді цемент мало де застосовується. Він вживається в якості головного компонента у всіляких будівельних розчинах і сумішах. І на першому місці завжди стояла і стоїть цементно-піщана суміш. Про це теж все знають. Але перед тим як розвести цемент з піском, задумайтеся - чи знаєте ви абсолютно точно, яким чином це зробити?

Справа в тому, що це не так просто, як здається на перший погляд. Дамо кілька рекомендацій, які будуть дуже корисні для початківців будівельників.

Зміст статті

 • Обов'язково дотримуйтесь пропорції
 • Склад
 • Методи приготування
 • Загальне керівництво

Обов'язково дотримуйтесь пропорції

Для кожного виду розчину на основі цементу існують свої певні пропорції, потрібні для складання суміші . Спочатку виділимо 3 основних види будівельних сумішей або розчинів:

 • штукатурний;
 • цементно-піщаний;
 • бетонний, під фундамент.

Є ще розчини під облицювання, стяжку підлог, а також для деяких інших видів будівельних робіт. Але вони вже є похідними від головного.

до змісту ↑

Склад

 1. Штукатурний розчин зазвичай готують з розрахунку 1 порція цементу, 2-5 порцій піску, 0, 7-1 порція вапна.
 2. Цементно-піщаний розчин для кладки цегли або блоків замішують в таких пропорціях: на 1 частину цементу додають 3 частини піску. Це так звана класична суміш, придатна для більшості видів робіт.
 3. Бетонний розчин для заливки фундаменту складається з 1 частини цементу, 3 частин піску і 4-5 частин щебінки або гравію.
до змісту ↑

Методи приготування

Однак мало знати, що входить до складу цементної суміші та в яких пропорціях повинні знаходитися ці компоненти. Потрібно ще вміти правильно приготувати даний розчин. Існує два основні методи замісу цементного розчину.

 1. Змішують пісок з цементом відповідно до вимог до його майбутнього застосування. Потім починають підливати воду невеликими частинами, ретельно при цьому перемішуючи яка утворюється масу. Довівши розчин до потрібної консистенції, додають додаткові компоненти, якщо вони потрібні за технологією (так звані пластифікатори, присадки).
 2. Спочатку розводять цемент у воді, потім починають підсипати пісок, безперервно заважаючи розчин. В ході процесу, знову ж якщо необхідно, вносять потрібні добавки. Природно, все повинно бути добре перемішано.

Тут слід зазначити дві основні речі:

 • по-перше, важливо строго дотримуватися технологічну частину створюваного розчину (пропорції, добавки, густоту);
 • по-друге, суміш повинна бути дуже добре розмішати - без грудок і неоднорідних частин. У сучасному будівництві вже повсюдно застосовуються перфоратори зі спеціальними насадками, для великих обсягів використовують бетономішалки.

Дотримання цих правил обов'язково, інакше ви можете отримати зовсім не те, на що розраховували.

до змісту ↑

Загальне керівництво

Для прикладу наведемо покрокову інструкцію приготування "класичного" цементно-піщаного розчину. Виходимо з того, що у нас 1 мішок цементу і 3 мішки піску.

 • Готувати розчин можна в будь-якому посуді. Але бажано все-таки, щоб вона була виготовлена ​​з металу (нержавійки) або товстої промислової пластмаси.
 • Заливаємо в нашу ємність воду. Додаємо приблизно 1/3 частина мішка з цементом. Води повинно бути приблизно стільки ж, скільки і цементу, тобто на одну частину води - одна частина цементу (відро цементу - відро води). Грунтовно заважаємо.
 • Далі засипається половина наявного піску. У нашому випадку - півтора мішка. Знову заважаємо.
 • Додаємо залишився цемент (весь). Дуже ретельно перемішуємо, приблизно 2-3 хвилини. Як вже зазначалося вище, оптимальний варіант - застосувати для цього спеціалізовану техніку (міксер або бетономішалку).

 • І нарешті, засипаємо залишився пісок і протягом 5-7 хвилин перемішуємо.
 • Остаточний штрих - перевірка густини отриманого розчину. Беремо на кельму невеликий обсяг суміші (1/4 від площі робочого полотна інструмента) і наносимо на яку-небудь поверхню (дерев'яний щит, шматок щільного картону і т. Д.). В ідеалі вона не повинна розповзатися по імпровізованому полотну. Якщо до ідеалу далеко - слід малими частинами додати пісок з цементом (у відповідних пропорціях). У разі надто густої маси - налийте трохи води, тільки доливайте зовсім по крапельці - тут дуже легко переборщити. Ваша суміш може миттєво перетворитися з густої каші в рідкий кисіль.

Рада. Намагайтеся використовувати отриману суміш протягом 2-3 годин (в залежності від вологості і температури повітря).Після закінчення цього приблизного проміжку часу розчин починає знижувати свої якісні характеристики (підсихати і ущільнюватися).

Тепер ви знаєте, як розвести розчин цементу, дотримуючись при цьому всі технологічні вимоги. Обов'язково дотримуйтеся зазначених, в общем-то, нескладних правил. І тоді ваш будинок буде стояти міцно багато років, штукатурка не обвалиться, а фундамент не розсиплеться. Успіхів!