Як наблизити фото в фотошопі?

Як наблизити фото в фотошопі?

Програма "Фотошоп" включає величезну кількість інструментів для редагування картинок. Але іноді дизайнеру потрібно здійснити дуже проста дія - наблизити зображення. Яким чином це можна зробити? Як наблизити фото в фотошопі?

Під наближенням картинки в будь-якому графічному редакторі слід розуміти:

  • збільшення масштабу редагування зображення;
  • розтягнення картинки до потрібного розміру.

В свою чергу, в залежності від функціоналу конкретної програми зазначені операції можна проводити різними способами. Розглянемо основні опції відповідного типу, що є в Photoshop, - на прикладі версії CS6 з англійським інтерфейсом.

Зміст статті

  • Як наблизити картинку в фотошопі за рахунок збільшення її масштабу?
  • Як наблизити картинку в фотошопі за рахунок її розтягування?

Як наблизити картинку в фотошопі за рахунок збільшення її масштабу?

Найпростіший спосіб вирішити це завдання - "прокрутити" коліщатко миші, утримуючи клавішу Alt. Даний метод зручний тим, що картинку можна в будь-який момент зменшити, а потім знову збільшити - і так, поки не буде підібраний оптимальний її масштаб.

натисніть на картинку для збільшення

У лівій нижній області вікна, в якому розміщений полотно з редагованої картинкою, буде відображатися поточний масштаб зображення у відсотках. При цьому даний елемент інтерфейсу програми дозволяє вписувати ті чи інші значення відсотків, що відображають масштаб, вручну.Таким чином, тут же стає доступним ще один спосіб наближення малюнка в фотошопі.

Масштабування зображення - метод, який особливо зручний тому, що не вимагає розблокування шару.

Буває, що при роботі з тим чи іншим дизайн-проектом користувачеві небажано допускати вільний редагування відповідних графічних елементів.

Вирішити дану задачу можна також і за рахунок збільшення фактичного розміру картинки. Фотошоп включає велику кількість інструментів для цього.

до змісту ↑

Як наблизити картинку в фотошопі за рахунок її розтягування?

Можна спробувати збільшити розмір картинки за рахунок налаштувань відповідних параметрів через меню програми. Необхідно вибрати пункт Image, потім - Image Size.

натисніть на картинку для збільшення

Після цього потрібно налаштувати необхідні значення для величини зображення - в пікселях або відсотках.

натисніть на картинку для збільшення

Можна відзначити, що після того як налаштування розміру картинки будуть прийняті - вона "наблизиться" поза кореляції з показником масштабу. Таким чином, у дизайнера з'являється зайвий "резерв" для подальшого збільшення зображення за допомогою першого способу, який ми розглянули вище.

Звичайно, тут не йдеться про більш ефективне з точки зору збереження якості малюнка методі. При значному розтягуванні будь-якого зображення, так чи інакше, з'являються "кубики" на екрані. Але комбінувати відмічені два способи наближення картинки, як правило, зручніше, ніж задіяти тільки один з них. Можна також відзначити, що розтягнення зображень за допомогою опції Image Size теж не вимагає розблокування шару.

Є в фотошопі і інші способи збільшення розмірів картинок. Як наблизити фото в Photoshop, задіюючи їх?

Так, можна вибрати інструмент Rectangular Marquee Tool, потім натиснути правою кнопкою миші на зображенні і активувати групу інструментів Free Transform.

Однак, перед тим як проводити зазначені операції, потрібно обов'язково розблокувати шар - якщо він, звичайно, завантажений у відповідному режимі. Інакше задіяти інструменти Free Transform не вийде.

Розблокувати шар дуже просто - треба два рази клікнути на його назві і натиснути OK. Внаслідок чого навпроти нього перестане відображатися картинка у вигляді невеликого замку.

натисніть на картинку для збільшення

Після цього можна активувати групу інструментів Free Transform.

натисніть на картинку для збільшення

З них оптимальної для вирішення даної задачі буде опція Scale. Якщо вибрати її - то за допомогою повзунків, розміщених по контуру редагованої картинки, можна змінювати розмір відповідного зображення.

натисніть на картинку для збільшення

Для того щоб пропорції картинки зберігалися, необхідно при зміні її розміру утримувати клавішу Shift. Як тільки потрібна величина малюнка підібрана - слід зафіксувати її, натиснувши клавішу Enter.

За допомогою інших інструментів в групі опцій Free Transform допустимо розтягувати картинку також і іншими способами.

Якщо картинка спочатку відповідає величині полотна, то для зручності її розтягування можна:

  • трохи збільшити полотно перед використанням опції Scale;
  • при активованої опції Scale - змістити картинку, розтягнути, після чого - помістити в потрібне місце полотна.

Збільшити полотно дуже просто. Треба вибрати пункт Image, потім - Canvas Size, після - виставити потрібні значення.Наприклад, збільшення полотна на 120%:

натисніть на картинку для збільшення

Можна "наблизити" картинку і без збільшення полотна. Для цього потрібно, активувавши опцію Scale, трохи змістити її - затиснувши ліву кнопку миші.

натисніть на картинку для збільшення

Інструмент Free Transform особливо зручний тим, що з його допомогою дизайнер здатний не тільки збільшувати редагований малюнок повністю, але також і міняти розмір окремих його ділянок. Яким чином?

Дуже просто. Необхідно знову вибрати опцію Rectangular Marquee Tool, після - затиснувши ліву кнопку миші, виділити потрібну ділянку зображення.

натисніть на картинку для збільшення

Далі з ним можна робити ті ж операції, що і з цілої картинкою при залученні групи опцій Free Transform.

натисніть на картинку для збільшення

Наприклад - "наблизити". Щоб зафіксувати новий розмір вибраної ділянки зображення, знову натискаємо Enter.

Слід зазначити, що підібрати оптимальну величину малюнка можна не тільки за допомогою повзунків, але також і за допомогою виставлення потрібних значень, що визначають розмір зображення, в окремій панелі опцій.

натисніть на картинку для збільшення

Вона стає доступна користувачеві відразу ж після активації інструменту Free Transform.

Крім групи опцій Free Transform, в фотошопі є ще одна примітна функція, що дозволяє "наближати" картинки за рахунок їх розтягування. Йдеться про опції Transform Controls.

Для того щоб мати можливість задіяти її, потрібно вибрати інструмент Move Tool.

натисніть на картинку для збільшення

Активувати опцію Transform Controls дуже просто - треба поставити галочку напроти пункту Show Transform Controls меню інтерфейсу фотошопа.

Після цього по контуру редагованої картинки з'являться повзунки - по функціям практично аналогічні тим, що використовуються при активній опції Scale з групи інструментів Show Transform Controls.З їх допомогою можна також оперативно коригувати розмір зображення.

натисніть на картинку для збільшення

Як і у випадку з залученням опцій Free Transform, підібрана величина картинки фіксується натисканням Enter. Ще один критерій схожості розглянутих інструментів: як тільки користувач починає змінювати розмір картинки за допомогою повзунків при активованої опції Transform Controls, відкривається панель настройки точних параметрів величини зображення.

натисніть на картинку для збільшення

Така ж, як і у випадку з залученням інструментів Free Transform.