Як наносити хну на волосся?

Як наносити хну на волосся?

Хна відноситься до числа тих рідкісних барвників, які приносять користь, дозволяють домогтися гарного відтінку і зовсім не шкодять локонам. Крім того, її цілком можна застосовувати в домашніх умовах. Але для цього потрібно знати, як наносити хну на волосся, як правильно вибирати і розводити такий барвник.

Зміст статті

 • Попередня підготовка
 • Як розвести фарбу
 • Як правильно фарбувати волосся
 • Нюанси фарбування

Попередня підготовка

Слід зазначити, що так само, як і в випадку з фабричними фарбами, при використанні хни потрібно подбати про рукавички, тому що це засіб відмінно забарвлює і шкіру, і нігті, і тримається пігмент добре. Так що вивести його з пальців буде досить важко. Додатково для роботи знадобляться мисочка для розведення хни, пензлик для нанесення складу і рушник або клейонка для захисту одягу. Краще брати клейонку, оскільки плями з рушники вже не видалити.

Далі потрібно вирішити, на яке волосся наносити хну. Тут варіант лише один: на ретельно промиті і злегка підсушені. Намазувати склад можна і на пофарбовані пасма, але кінцевий відтінок здатний виявитися не зовсім таким, як хотілося б.

до змісту ↑

Як розвести фарбу

На ринку представлена ​​хна самих різних торгових марок. Багато виробників випускають порошок з різноманітними добавками, в тому числі і пігментами.Тому слід дотримуватися інструкції фірми-виробника - там буде вказана точна пропорція. Для приготування фарбувальної суміші потрібні тільки порошок хни і гаряча вода (НЕ окріп):

 1. Порошок насипають в мисочку і заливають водою так, щоб вийшла суміш тієї ж консистенції, що і у густої сметани.
 2. Фахівці рекомендують трохи настояти хну, буквально 5-10 хвилин, щоб вона не встигла охолонути.
 3. Після цього можна наносити хну на чисте волосся. Причому робити це доведеться швидко.
до змісту ↑

Як правильно фарбувати волосся

Оскільки потрібно поквапитися, поки суміш не охолола, бажано здійснювати всі маніпуляції не поодинці. Тим більше що помічник зможе рівномірно розподілити фарбувальний склад на потиличній зоні. З чого починається процедура?

 1. Багато поспішають наносити хну на мокре волосся, але краще їх все-таки трохи підсушити.
 2. Тепер склад наносять на пасма потиличної зони, а після - на пасма, що обрамляють обличчя. Спочатку сумішшю промащують коріння, потім її акуратно розподіляють по всій довжині за допомогою гребінця і пензлика.
 3. Після того як всі пасма ретельно оброблені, волосся потрібно накрити поліетиленовою шапочкою. Оскільки хна здатна залишити на ній сліди, шапочку можна замінити пакетом.

Скільки слід тримати склад? Це залежить від густоти і товщини пасом, а також від їх вихідного тони. На світлих локони час переважно скоротити, щоб відтінок не вийшов занадто яскравим. Волосся стануть золотистими вже через 5 хвилин, а з плином часу вони і зовсім придбають вогненно-рудий колір.

Після витримки на волоссі хну змивають теплою водою, вже без застосування шампуню. Якщо склад сходить погано, рекомендується взяти бальзам-ополіскувач, призначений для забарвлених пасм.

до змісту ↑

Нюанси фарбування

Багато дівчат цікавляться: можна наносити хну на фарбоване волосся чи не варто? Відповідь на це питання залежить від кольору:

 • Блондинкам не рекомендується фарбуватися хною, навіть якщо світлий тон їх волосся отриманий за допомогою хімічних фарб. Адже хна може в такому випадку дати неприємний морквяний відтінок.
 • Це стосується і сивих пасм - тут користуватися хною потрібно дуже обережно.
 • На темних забарвлених волоссі колір після процедури з хною може бути не дуже гарним.

Втім, хна хороша тим, що експерименти з нею нешкідливі, і навіть якщо вам не сподобається відтінок, його завжди легко відкоригувати (наприклад, кави зробить його більш темним). А деякі добавки, такі як басма, дозволяють отримати майже чорний колір.