Як проходить огляд у гінеколога

Як проходить огляд у гінеколога

Будь-якій жінці рекомендується регулярно відвідувати гінеколога навіть при відсутності скарг. Нерідко візит до лікаря відкладається через пов'язаного з ним реального або надуманого дискомфорту. Насправді в тому, як проходить огляд у гінеколога, немає особливих неприємностей для жінки, крім деякої специфіки процедури.

Обстеження жінки проводиться за алгоритмом, що складається з ряду дій. Вони не завжди відбуваються в єдиному порядку і можуть залежати від особливостей кожного випадку. Далі наводиться самий загальний варіант огляду гінеколога.

Зміст статті

  • Бесіда
  • Загальний огляд
  • Огляд молочних залоз
  • Гінекологічний огляд

Бесіда

Лікар розпитує жінку про перенесені хвороби і травми, умови життя і роботи (збір загального анамнезу).

Окремо розглядаються більш вузькі питання: початок місячних, їх характер (регулярність, обсяг, хворобливість), статеве життя, способи контрацепції, перенесені пологи, аборти і жіночі захворювання (гінекологічний анамнез).

З'ясовуються скарги на момент візиту (болі в животі, свербіж, виділення, порушення менструальної функції та ін.).

до змісту ↑

Загальний огляд

Оцінюється загальний фізичний розвиток (зростання і вага, статура), стан волосся і їх розподіл по тілу, характер жирового шару непрямі показники гормональної функції гіпофіза і яєчників.

до змісту ↑

Огляд молочних залоз

Визначається ступінь розвитку молочних залоз, їх симетричність, болючість при пальпації, наявність ущільнень і виділень з сосків.

до змісту ↑

Гінекологічний огляд

Подальше обстеження проводиться на гінекологічному кріслі і складається з декількох етапів.

Зовнішній огляд . Зовнішні геніталії оглядаються на предмет наявності виділень, патологічних утворень (кондилом), висипань.

внутрівагінальной огляд . Виконується за допомогою введення в піхву гінекологічних дзеркал, які дозволяють розширити його просвіт і звільнити руки лікаря. Беруться мазки з піхви, уретри і шийки матки, оцінюється їх стан. У незайманих огляд в дзеркалах не проводиться.

Влагалищное двуручное (бимануальное) дослідження . Лікар (в стерильних рукавичках) поміщає в піхву два пальці правої руки, при цьому лівою рукою злегка притискаючи черевну стінку. Метод дозволяє оцінити наявність хворобливих вогнищ (ділянок запалення) в області матки, труб і яєчників, виявити об'ємні утворення (кісти, пухлини), оцінити ступінь збільшення матки при вагітності.

Ректальне дослідження . Проводиться далеко не завжди. Пальпація через пряму кишку може при необхідності доповнювати вагінальне дослідження або проводитися у дів.

Те, як проходить медогляд у гінеколога, багато в чому залежить від правильного настрою жінки, уважності лікаря і рівня довіри до нього. Необхідно вибрати "свого" фахівця, візити до якого будуть психологічно комфортними і дозволять зберегти жіноче здоров'я.