Як налаштувати звук на комп'ютері?

Як налаштувати звук на комп'ютері?

Користувачі комп'ютерів нерідко стикаються з проблемами, пов'язаними зі звуком. Раптово зниклий звук призводить в ступор навіть досвідчених користувачів. Щоб позбутися від виниклих звукових проблем на ПК, не обов'язково бути комп'ютерним майстром. Дана стаття допоможе вам розібратися в тому, як налаштувати звук в комп'ютері, і дасть відповіді на більшість ваших питань.

Звук на комп'ютері здатний прірву з різних причин. Всі проблеми, пов'язані з ним, можна розділити на дві групи: апаратні і програмні. До апаратних причин зазвичай відносять поломку звукової карти або непрацездатність динаміків. Програмних же причин набагато більше, і про них варто поговорити докладніше.

Насамперед перевірте рівень гучності в системі. Для цього клікніть кнопку "Динаміки" на панелі завдань поряд з годинником і відрегулюйте повзунком рівень гучності в Windows.

Налаштувати звук на комп'ютері можна за допомогою спеціального мікшера. Натисніть кнопку "Мікшер" і налаштуйте рівень гучності кожної програми на свій смак.

Якщо ви не знайшли даної іконки на панелі завдань, судячи з усього, Windows просто не виявила підключені динаміки. Відкрийте панель управління, клікніть в верхній частині "Дрібні значки" і виберіть пункт "Звук". У вікні налаштування звуку відобразяться незадіяні в системі динаміки.

натисніть на картинку для збільшення

Відкрийте властивості динаміків подвійним кліком миші і в застосуванні пристрою виберіть пункт "Використовувати цей пристрій (вкл.)". Збережіть налаштування і перевірте звук.

Якщо ж потрібно налаштувати звук на комп'ютері зі свежеінсталлірованной Windows, то насамперед потрібно перевірити, чи встановлені драйвера в системі. Відкрийте "Панель управління" і клацніть по пункту "Диспетчер пристроїв". Якщо в розкритої вкладці "Звукові пристрої" поруч із звуковою картою немає знаку оклику, то оновлювати драйвера не потрібно.

натисніть на картинку для збільшення

В іншому випадку відкрийте властивості обладнання і виберіть пункт "Оновити драйвера".

Цілком ймовірно, що в системі відключена служба, що відповідає за звук. Щоб перевірити працездатність служби Windows Audio, відкрийте в "Панелі управління" пункт "Адміністрування". Перейдіть у вкладку "Служби" для перевірки працездатності служб.

натисніть на картинку для збільшення

Знайдіть у списку служб "Windows Audio" і переконайтеся, що в рядку "Стан" є напис "Працює".

натисніть на картинку для збільшення

Якщо служба відключена, клікніть кнопку "Запустити знову" і перезавантажте комп'ютер.

Крім того, налаштувати звук на ПК можна за допомогою "диспетчера Realtek HD", який входить в пакет драйверів Realtek High Definition Audio Drivers. Скачайте версію драйвера для своєї ОС Windows і встановіть на комп'ютер. Після чого запустіть в "Панелі управління" пункт "Диспетчер Realtek HD". В налаштуваннях диспетчера ви можете відрегулювати гучність, напрямок звуку, а також задати звуковий ефект, вибравши з 26 звукових середовищ. Крім того, в даній програмі можна перевірити працездатність вбудованих динаміків і змінити загальні настройки еквалайзера.

натисніть на картинку для збільшення

Якщо ж у вас і зовсім пропав звук на ПК, то рекомендуємо ознайомитися з наступним відеороликом, в якому представлена ​​вся інформація про відновлення звуку: