Як замінити картридж в принтері?

Як замінити картридж в принтері?

В наших реаліях заміна витратних комплектуючих цікавить користувачів офісної техніки набагато рідше, ніж самостійна заправка. У кожній інструкції до кожної моделі викладено, як замінити картридж в принтері, однак трапляється, і нерідко, що загублений або доступ до книжечці з мануалом, або вона сама. Деякі намагаються діяти інтуїтивно і роблять помилки, що призводять до нестабільної роботи, так що набагато корисніше буде вивчити універсальну інструкцію по заміні розхідники.

Сам по собі процес заміни картриджа нічого складного не включає. Витягли старий, роздрукували новий, встановили його, надрукували пробну сторінку і користуєтеся своїм принтером далі. Але багато власників приходять в жах, тільки відкривши кришку апарату: настільки складним здається внутрішній устрій і настільки сильні побоювання щось пошкодити. Насправді пошкоджувати руками там нічого, якщо бути акуратним і не застосовувати силу.

Зміст статті

  • Витяг старого картриджа
  • Підготовка і установка нового картриджа
  • Про нюанси

Витяг старого картриджа

Спочатку доведеться принтер включити і відкрити кришку для доступу до видаткових комплектуючих. Найпростіше справа йде з картриджами лазерних принтерів - вони являють собою єдину велику коробку з рогач ручкою. Незалежно від того, емблема якого виробника є на корпусі апарату, процес проходить по одній схемі: для вилучення картриджа слід потягнути його за ручку на себе або вгору. Напрямок задають рейки з боків корпусу.Ніяких зусиль докладати не треба: картридж легко рухається всередині, але тільки в двох напрямках (туди - назад). Якщо застосувати силу в іншому напрямку, можна зламати і расходник, і сам апарат - пластик досить крихкий.

Тримати картридж при добуванні можна тільки за ручку, при необхідності - за торці, але ні в якому разі не за рухомі частини і не за фотобарабан. Упускати його теж не слід - це загрожує незворотними ушкодженнями. З картриджів для лазерних принтерів може прокидатися тонер - речовина токсична і вельми уїдливе. Якщо забруднилися руки або одяг, то порошок можна прибрати сухою тканиною, а з шкіри змити холодною водою з милом або іншим миючим засобом. Гарячою водою сліди тонера не усунути.

Після вилучення картриджа слід прибрати його або в власну упаковку, або герметично загорнути в поліетилен і утилізувати як непобутові відходи - в спеціально відведених для цього контейнерах.

до змісту ↑

Підготовка і установка нового картриджа

Далі належить встановити нову деталь в корпус. Замінити картридж в принтері HP, наприклад, можна або на ту ж модель картриджа HP, або на неоригінал, сумісний з моделлю принтера. Виробники забороняють заміну на витратні матеріали сторонніх виробників, і тут політика HP, Samsung, Canon і інших фірм строго єдина. Але господар (в даному випадку принтера) - пан, і сумісних (дешевих) витратних матеріалів у продажу безліч, вибір за ним.

Роздруковувати новий картридж слід безпосередньо перед установкою. Як правило, всередині коробки знаходиться протиударний герметична упаковка, розкривши яку, треба постаратися уникнути дотику руками до фотобарабана і контактам.Іноді навіть з нових прокидається тонер, так що подбати про чистоту необхідно заздалегідь.

Підготовка до роботи полягає в добуванні пакувальної стрічки (як правило, треба просто потягнути за яскравий язичок в зазначеному напрямку) і зняття запобіжного скотча з контактів. Крім того, фахівці настійно радять кілька разів повернути картридж вперед-назад, тримаючи його в горизонтальному положенні. Це дозволить тонеру рівномірно розподілитися всередині резервуара.

Наступний крок - установка нового картриджа. Просто вставляємо його, потрапляючи виступами в направляючі пази, не докладаючи істотних зусиль, і відсуває в корпус принтера до упору. Якщо щось десь застрягло - витягаємо і пробуємо знову, уникаючи перекосів. Закриваємо кришку, чекаємо переходу в робочий стан і роздруковуємо пробну сторінку (деякі моделі принтерів запропонують це зробити за допомогою вікна фірмової програми, інші роздрукують автоматично, що залишилися потрібно вказівку до дії).

до змісту ↑

Про нюанси

Технічно заміна струменевих картриджів ідентична роботі з лазерними, але є деякі нюанси. Сучасні кольорові струменеві принтери дозволяють замінювати окремі резервуари з чорнилом у міру їх витрати. Як правило, кришка відсіку картриджів знаходиться на задній або верхній панелі принтера. Epson пропонує користувачам використовувати режим "заміна чорнила", для інших достатньо включити апарат.

натисніть на картинку для збільшення

Струменевий принтер сам відправляє друкує головку картриджа в зону доступу. У кольорових моделях резервуарів буде кілька, і кожен можна замінити окремо. У Canon може виявитися два чорних резервуара - вони різні, і заміну треба проводити відповідно до типу.Кожна "баночка" закріплена фіксатором, так що витягувати треба, легко натиснувши на нього або відтягнувши вгору. Установка нового картриджа проводиться до клацання фіксатора. Зайва старанність може привести до поломки.

Замінити картридж в принтері Canon Pixma IP - справа трохи складніше через зміну друкувального пристрою. Щоб було зручніше, слід витягти з корпусу всю голівку і міняти резервуари з чорнилом вже поза корпусом. Як правило, робиться це за допомогою натискання зверху вниз при відігнутому фиксаторе. Після заміни установка головки проводиться до клацання затиску.