Економічні та політичні тренди майбутнього року (Топ-10)

Що чекає світ у 2014 році? Зовсім скоро ми дізнаємося відповіді на це питання. Ну а поки можна прислухатися до думки експертів, які активно публікують свої прогнози на майбутній рік.

Ми вивчили прогнози таких солідних експертів, як Всесвітній економічний форум і компанія Goldman Sachs. Так були зібрані в нинішньому Топ-10 головні економічні та політичні тренди наступного року .

Зміст:

  • 10. Посилення ролі мегаполісів
  • 9. Центробанки будуть "згортати" програми підтримки економіки
  • 8. Посилюється ризик падіння цін на сировину
  • 7. Зростання напруженості на Близькому Сході і в Північній Африці
  • 6. Збільшення безробіття
  • 5. Зростання недовіри до державного управління
  • 4. Посилення кібер-загроз
  • 3. Збільшення соціальної нерівності
  • 2. Світова економіка буде як і раніше слабкою
  • 1. Економіка Китаю зростатиме

10. Посилення ролі мегаполісів

Великі міста вже багато років є опорою світової економіки. І хоча в останні роки говорять, що населення мегаполісів звертається до життя "на землі" і набирає популярність дауншифтинг, прогнози говорять, що в пошуках робочих місць все більше людей залишають сільські райони і переїжджають в міста.

9. Центробанки будуть "згортати" програми підтримки економіки

Ринок вимагає відмови від держрегулювання, а значить, вже в 2014 році Центробанки розвинених країн змушені будуть відмовитися від програм з економічного стимулювання.

8. Посилюється ризик падіння цін на сировину

У 2014 році прогнозується зниження більш, ніж на 15% цін на мідь, золото, сою і залізну руду. Ціни ж на енергоресурси не настільки передбачувані і будуть залежати від динаміки світової економіки.

7. Зростання напруженості на Близькому Сході і в Північній Африці

Погляди різних категорій населення все більше поляризуються, відносини загострюються, а на тлі високого безробіття і економічної нестабільності ситуація загрожує стати просто вибухонебезпечною.

6. Збільшення безробіття

Вже сьогодні навіть в країнах Європи і Північної Америки безробіття серед молоді сягає 50%. Проблема приймає глобальні масштаби і загрожує стати загальносвітовою. Роботодавці стають все більш вибагливими в пошуках одночасно недорогий і кваліфікованої робочої сили, якої достатньо на ринку праці розвинених країн за рахунок припливу освічених мігрантів.

5. Зростання недовіри до державного управління

Зниження рівня життя, викликане спадом економіки, викликає все більше невдоволення серед населення навіть найбільш благополучних країн. В масах будуть наростати радикальні настрої, а довіра до політичних і економічних прогнозів знизиться до небувалої позначки.

4. Посилення кібер-загроз

Все більше проникнення новітніх технологій в наше життя підвищує ризики з ними пов'язані. Ще не затих скандал, викликаний заявами Едварда Сноудена про тотальне стеження уряду США за своїми громадянами і всім світом, як експерти почали пророкувати нові викриття.

3. Збільшення соціальної нерівності

Скорочення соціальних витрат в більшості країн стало звичним способом боротьби з кризовими явищами.Однак такий підхід веде до того, що навіть в розвинених країнах все більше число людей наближається до межі бідності.

2. Світова економіка буде як і раніше слабкою

Експерти пророкують, що Центробанки G4 будуть утримувати облікові ставки на позначці близько нуля протягом досить довгого часу (аж до 2016 року). Хоча прогноз по зростанню світової економіки є позитивним, значних зрушень в найближчому році не передбачається.

1. Економіка Китаю зростатиме

Одна з небагатьох економік, чий зріст буде впевненим і досить активним - китайська. Тому зростає інвестиційна привабливість Піднебесної на міжнародному ринку.