Екологічний рейтинг регіонів Росії за 2013 рік

Активісти з громадської організації "Зелений патруль", проаналізувавши цілий комплекс різних показників, склали екологічний рейтинг регіонів Росії за 2013 рік .

Про лідерах рейтингу можна почитати нижче в нашому сьогоднішньому десятці. Ну а в числі аутсайдерів опинилися Челябінська і Свердловська області, а також Республіка Дагестан і Ханти-Мансійський АО. Серед 83 регіонів Москва зайняла 64-й рядок, а Санкт-Петербург - 29-ю.

Рейтинг застарів, ознайомтеся з актуальних:

 • Екологічний рейтинг регіонів Росії 2016.

Зміст:

 • 10. Орловська область
 • 9. Чуваська Республіка
 • 8. Томська область
 • 7. Ульяновська область
 • 6. Курська область
 • 5. Алтайський край
 • 4. Республіка Алтай
 • 3. Чукотський АТ
 • 2. Бєлгородська область
 • 1. Тамбовська область

10. Орловська область

Незважаючи на наявність машинобудівних і переробних підприємств, екологія області вважається досить сприятливою. Регіон є одним з найменших суб'єктів РФ.

9. Чуваська Республіка

Чувашія є переважно аграрним регіоном. Частка сільського господарства у ВРП цей суб'єкта в 2 рази перевищує середній показник по Росії. Саме низька урбанізація позитивно позначається на екології регіону.

8. Томська область

Велика частина території регіону покрита тайгою. З одного боку, це створює проблеми для розвитку інфраструктури, але з іншого - сприяє збереженню екології області.На території регіону 15 зоологічних заказників і 145 пам'яток природи.

7. Ульяновська область

Головне природне багатство регіону - річка Волга. У прибережних районах збережені лісисті зони, в яких розташовані мальовничі бази відпочинку і пансіонати. Екології регіону сприяє і відсутність великих промислових комплексів.

6. Курська область

Багата природа і увагу до захисту навколишнього середовища роблять Курську область екологічно привабливим регіоном. У першу десятку рейтингу регіон входить щорічно, залишаючись приблизно в середині топ-листа.

5. Алтайський край

Як і сусідня Республіка Алтай, регіон має унікальну природою. Близько 70% території краю розташоване в басейні річки Обі. В Алтайському краї можна зустріти до 320 видів птахів і 90 видів ссавців.

4. Республіка Алтай

Основу економіки цього регіону становить сільське господарство. Питома вага міського населення - всього 26, 6%. На Алтаї розвинений туризм - краси місцевої природи і чисте повітря давно оцінили не тільки росіяни, а й гості-іноземці.

3. Чукотський АТ

В минулому році Чукотка займала друге місце рейтингу. Сприятлива екологічна обстановка регіону пояснюється відсутністю великих промислових комплексів, малої щільністю населення і практично недоторканою природою.

2. Бєлгородська область

Цей регіон на південному заході Росії у своєму розпорядженні значні лісовими масивами - близько 10% області вкрито лісом. На території регіону 800 га землі віднесені до особливо охоронюваних районах - тут ростуть рідкісні види рослин, і мешкає кілька видів дрібних тварин, занесених до Червоної книги.

1. Тамбовська область

Регіон вже не перший рік займає верхній рядок у рейтингу найбільш екологічно привабливих.Експерти відзначають, що регіон щорічно покращує показники по природоохоронним, соціально - та промислово-екологічними показниками.