Різниця між групами крові

Різниця між групами крові

"Ми з тобою однієї крові, ти і я" - стверджував Мауглі. І, до речі, в екстрених ситуаціях ця фраза може не тільки зберегти здоров'я, але і врятувати життя. Сьогодні людині відомо чотири групи крові, які виникали в процесі еволюції: 0 (I) - перша група крові, А (II) - друга, В (III) - третя і АВ (IV) - четверта. Найпоширеніша - перша, а найменша - четверта. Чи є між ними суттєва різниця - спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Структура крові
  • Переливання крові
  • Схильність до захворювань
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Структура крові

За структурою найпростішої є перша група крові 0 (I). Саме вона текла по жилах неандертальців, а пізніше на її основі стали з'являтися інші групи. Основна відмінність криється в наявність аглютинінів (a і b) і агглютиногенов (A і B). Повністю відсутні агглютіногени А і В в еритроцитах першої групи крові, зате в сироватці є аглютиніни a і b. Цю групу ще називають 0ab. Друга група крові характеризується тим, що в еритроцитах міститься агглютиноген А, а в плазмі є аглютиніни b. Відповідно ця група отримала назву Аb. В еритроцитах третьої групи крові присутній агглютиноген В, а в плазмі аглютиніни a.Літерне позначення третьої групи крові - Вa. І, нарешті, четверта група крові не містить аглютинінів в плазмі, а в еритроцитах присутні агглютіногени А і В. Її позначення AB0.

до змісту ↑

Переливання крові

Раніше вважалося, що переливати можна будь-яку групу крові, але це невірно. Є певні правила при переливанні, порушення яких може не просто спричинити проблеми зі здоров'ям, але і в кінцевому підсумку призвести до летального результату. Тому коротко, не вдаючись у медичні пояснення і терміни, ті групи крові, які можна поєднувати. Реципієнту ідеально підходить кров його ж групи і резус-фактора. Перша (0 (I)) - це універсальна група, яка також підходить для переливання людям з іншими групами крові. Хоча на сьогоднішній день це твердження береться під сумнів, в зв'язку з ускладненнями, що виникають у реципієнтів з іншою групою після переливання. Люди з четвертою групою крові вважаються універсальними реципієнтами, тобто їм можна переливати кров будь-якої групи.

до змісту ↑

Схильність до захворювань

На основі вивчення груп крові є багато наукових і навколонаукових течій. Одне з найбільш популярних - схильність людей з певною групою крові до хвороб. Виходячи з досліджень, люди з першою групою крові схильні до хвороб шлунка (виразка, гастрит і т. Д.), Артрит, ревматизм і алергія. Друга група крові має схильність до хвороб серця, пневмонії, радикуліту. Третя група - це гострі респіраторні захворювання та сечокам'яні хвороби. Люди з четвертою групою крові схильні до гіпертонії, серцевої недостатності, гострих респіраторних захворювань.

Не можна не згадати, що сьогодні дуже популярна дієта за групою крові, відповідно до якої, людина з певною групою крові набирає вагу, вживаючи в їжу певні продукти.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Кожна з груп крові відрізняється від інших за наявністю аглютинінів (a і b) і агглютиногенов (A і B).
  2. Деякі групи крові сумісні при переливанні. Наприклад, першу групу крові в екстрених випадках можна переливати реципієнтам з будь-якою групою крові, а четвертої групи крові підходить для переливання будь-яка інша.
  3. Люди з різними групами крові схильні до різних хвороб: перша група схильна до хвороб шлунка, друга до хвороб серця, третя до респіраторних захворювань, четверта - гіпертонії.