Американські фільми про Росію і ставлення до росіян (Топ-10)

Голлівуд часто вдається до національних стереотипів, коли показує лиходіїв в кіно. Ось і в 2014 році фабрика мрій забула про толерантне ставлення до Росії і повернулася до ідеї поганих російських хлопців. Це видно по кримінальній драмі "Общак", знятої за сценарієм Денніса Ліхейна. У фільмі діють жорстокі чеченці, яких іноді називають росіянами.

Представляємо вам американські фільми про Росію , список десяти знакових голлівудських кінокартин, які демонструють зміна способу російських в XXI столітті. Список був складений на основі вибірки журналу Forbes.

Зміст:

  • 10. "25-а година" 2002 рік
  • 9. "Порок на експорт", 2007 рік
  • 8. "Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа ", 2008 рік
  • 7." Залізна людина 2 ", 2010 рік
  • 6." Солт ", 2010 рік
  • 5." Місія нездійсненна: Протокол Фантом ", 2011 рік
  • 4." Міцний горішок: Хороший день, щоб померти ", 2013 рік
  • 3." Джек Райан: Теорія Хаосу ", 2014 рік
  • 2." Пошук ", 2014 рік
  • 1." Людина листопада ", 2014 рік <
10. "25-а година" 2002 рік

Фільм про молодого наркодилера, для якого йдуть останню добу свободи, перш ніж відправитися у в'язницю на 7 років. Росіяни в фільмі показані як мафіозі, а головного з них грає Леван Учанейшвілі. Він же був соратником Бориса Березовського у фільмі "Олігарх".

9. "Порок на експорт", 2007 рік

Події фільму відбуваються в Лондоні в середовищі російських емігрантів і злодіїв в законі. "Порок на експорт" демонструє образ не тільки жорстокого, але і привабливого ворога, якого зіграв Вігго Мортенсен.

8. "Індіана Джонс і Королівство кришталевого черепа", 2008 рік

Пристарілий і як і раніше енергійний доктор Джонс стикається з не менш енергійними агентами КДБ, яких очолює полковник Ірина Спалько. На щастя, в цьому фільмі росіяни не хизуються в валянках і не співають хором "Очі чорні", хоча в наявності серп і молот, і вечірні танці навприсядки біля багаття. Фільм цікавий тим, що передбачив зміни в стосунках між Росією і Заходом, натяку на які під час зйомок ще не було.

7. "Залізна людина 2", 2010 рік

Пошарпаний життям, але все ще харизматичний Міккі Рурк грає головного лиходія, російського фізика. Це не шаблонний лиходій, який постійно п'є горілку і покладається виключно на силу м'язів, а геніальний винахідник, неординарна особистість, нехай і в наколках з ніг до голови.

6. "Солт", 2010 рік

Неймовірні пригоди російської шпигунки в США, з Анджеліною Джолі в головній ролі. У 90-ті роки Голлівуд показував дурних і злих росіян, не помічаючи, що відбуваються в нашій країні змін. У 2010 році, нехай і з запізненням на кілька років, він почав показувати сильну Росію і визнав, що є не тільки погані, але і хороші російські. При цьому "Солт" добре показує, що російських продовжують боятися і вважати основною загрозою Америці.

5. "Місія нездійсненна: Протокол Фантом", 2011 рік

На п'ятому місці в списку американських фільмів про росіян, як і у випадку з "Солт", Росія постає сильною країною, ось тільки російські спецагенти (в особі Володимира Машкова) розумом не блищать. На відміну від Тома Круза, зрозуміло. Зате в результаті Росія показана помічником і другом.

4. "Міцний горішок: Хороший день, щоб померти", 2013 рік

В цьому дорогому фільмі про пригоди Джона Макклейна старшого і молодшого в Москві, годі й шукати хороших російських.А то, що американець на викраденому вантажівці розносить половину російської столиці - не варті уваги дрібниці. Ця частина "Міцного горішка" - перша стрічка Голівуду з другої половини 1990-х, в якій є відсилання до конкретних політичних реалій СРСР і Росії.

3. "Джек Райан: Теорія Хаосу", 2014 рік

Росія знову названа основним ворогом Америки, як це вже було в 90-х роках. При цьому фільм знімався в 2013 році, коли ще Крим не відійшов до Росії. Але якщо фабрика мрій знову робить з Росії монстра, значить, того вимагає американська публіка, для якої і знімається кіно.

2. "Пошук", 2014 рік

Картина режисера Мішеля Хазанавічуса про війну на Північному Кавказі показує огидних російських солдатів, садистів і вбивць, і чудових чеченців. Третього не дано.

1. "Людина листопада", 2014 рік

Завершує топ-10 знакових голлівудських фільмів про ставлення до Росії шпигунський трилер, в якому Пірс Броснан грає відставного співробітника ЦРУ, виконує останнє завдання в Москві. Фільм сповнений розлогою журавлини: головний лиходій - російський генерал Аркадій Федоров, який гвалтував дівчат під час конфлікту в Чечні. Він має намір стати главою Росії. Перемігши на президентських виборах, Федоров хоче привести Росію до блоку НАТО. Йому допомагає ЦРУ, зацікавлена ​​в покладах чеченської нафти. А оскільки Росія зараз протиставила себе Заходу, то тему "бридких російських" Голлівуд, мабуть, дасть спокій ще не скоро.